دفاع شخصی
یوسف كرمی:

سالهاست تكواندوكاران با مشكل روبرو هستند

سالهاست تكواندوكاران با مشكل روبرو هستند

به گزارش دفاع شخصی سرگروه سابق تیم ملی تكواندو با اشاره به دستمزد پایین تكواندوكاران اظهار داشت: این یك معضل بزرگ برای تكواندو ایران به حساب می آید و سالیان سال است كه تكواندوكاران با این مشكل دست و پنجه نرم می كنند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، یوسف کرمی ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: تکواندوکاران باید از مبلغ پایین قرارداد خود ۱۵ درصد حق هیأت تکواندو استان، و مربی و مالیات را پرداخت کنند که در نهایت مبلغ قابل توجهی برای آنها باقی نمی ماند. اعلام انصراف بعضی از ملی پوشان برای حضور در لیگ برتر نه تنها به خودشان لطمه می زند که منجر به صدمه دیدن رشته تکواندو می شود.
قهرمان پیشین تکواندو جهان افزود: تکواندوکاری که اعلام می کند اگر فلان مبلغ را به من ندهند بازی نمی کنم ابتدا به خود صدمه وارد می نماید و سپس به ورزش تکواندو که سالیان سال است سرمایه گزاری کردیم یک ورزشکار را پرورش داده ایم و به اینجا رسانده ایم. و این مسئولیت فدراسیون را دو چندان می کند که مدیریت کند این مساله را تا بازیکنان تکواندو چنین ذهنیتی برایشان بوجود نیاید.
وی اضافه کرد: خودم به شخصه بارها این سوال برایم بوجود می آمد که چرا مبلغ قرارداد ما بازیکنان زیاد نمی شود؟ ابتدا تفکرم بر این بود که تیم هایی که شرکت می کنند بودجه آن چنانی ندارند و یا در بخش خصوصی فعالیت می نمایند. اما سوال اینجاست که پولادگر خود اهل اصفهان است و با ارتباطاتی که دارد می تواند با تیم های فولاد ماهان، سپاهان، ذوب آهن صحبت کند و علل عدم حضور این تیم ها در لیگ را روشن کند، تیم هایی که سال های قبل در لیگ برتر حضور داشتند اما هم اکنون خبری از آنها نیست، رئیس هیأت استان آذربایجان شرقی چرا نباید از تیم های تراکتور و ماشین سازی که میلیاردی برای فوتبال هزینه می کنند درخواست کند که در رشته ی المپیکی تکواندو تیمداری کنند؟
کرمی که با برنامه ورزش ایران از رادیو ایران صحبت می کرد اضافه کرد: وقتی تیم های شرکت کننده زیاد باشد و رقابت ها جذاب پیگیری شوند تاثیر خویش را بر روی دستمزد بازیکنان خواهد گذاشت. مطمئن باشید این لیگ برگزار می گردد و با بازی نکردن یه تعداد محدود بازیکن هیچوقت لیگ تعطیل نمی گردد و تکواندوکاران سرانجام کوتاه خواهند آمد و رقابت ها شروع می شود. این نکته را هم یادآور شوم یکی از علل موفقیت تکواندو برگزاری رقابت های لیگ است که امکان تعطیلی آن وجود ندارد.
دارنده نشان برنز بازی های المپیک ۲۰۰۴ آتن در مورد زورگویی سازمان ها و باشگاه هایی که تیمداری می کنند و با قوانین سختگیرانه دستمزد پایین برای ورزشکاران در نظر می گیرند اضافه کرد: این باشگاه ها فقط زورشان به بازیکن می رسد و معتقدند که در حال همکاری با فدراسیون هستند و از راه تبلیغات سود خویش را بدست می آورد و تنها بازیکن است که از این شرایط متضرر خواهد شد و حق ورزشکاران بیشتر از این است.
سرگروه سابق تیم ملی تکواندو در مورد قانون قراردادهای شناور که تمجیدی رئیس سازمان لیگ از آن صحبت به میان آورده است اظهار داشت: این قانون چی هست؟ قانونی که برای همه ابهام دارد و کسی از آن آگاه نیست، اصلاً آقای تمجید تکواندو کار بوده اند؟ ایشان کجای این رشته بوده اند؟ من ۷ سال در تیم دانشگاه آزاد بودم و هر سال که پیشنهاد بهتری از سایر تیم ها داشتم به من اعلام می کردند که شما قرارداد دارید و نمی توانید از تیم جدا شوید و سازمان لیگ هم کمترین حقی را برای ورزشکار قائل نیست، اساسنامه فدراسیون خیلی ایراد دارد.
کرمی در انتها اظهار داشت: در ۲۰ سال قبل یک نفر نبوده است که از منافع ورزشکار دفاع کند، جالب است تمام منافع مدیران از ورزش است اما قدمی برای آنها بر نمی دارند و تنها به فکر برگزاری لیگ هستند اینکه چگونه برگزار گردد برای آنها در اولویت نیست.


منبع:

1399/08/17
14:16:57
5.0 / 5
1026
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد