دفاع شخصی
میرهاشم حسینی:

با این شرایط یك برنز هم در المپیك نمی گیریم

با این شرایط یك برنز هم در المپیك نمی گیریم

تكواندوكار المپیكی ایران با بیان این با اعلان اینكه طی ماه های گذشته هیچ كدام از مسئولان ورزشی سراغی از او یا دیگر ملی پوشان تكواندو نگرفته اند، اظهار داشت: در صورت ادامه این روند، مطمئن باشید ورزش ایران بدترین نتیجه را در تاریخ المپیك خواهد گرفت.میرهاشم حسینی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد شدید از بی توجهی مسئولان ورزش نسبت به تعیین تکلیف رشته های تکواندو، کشتی و کاراته بعنوان ۳ رشته اصلی ایران در المپیک توکیو، اظهار نمود: واقعا اوضاع بدی داریم. وضعیت فنی و تمرینی مان اصلا خوب نیست. در ماه های اول و دوم بعد از شیوع ویروس کرونا در مصاحبه ای که با شما داشتم اعلام کردم وزنمان را کنترل می نماییم اما دیگر از این وضعیت و بلاتکلیفی خسته شده ایم. همه حریفانمان در دنیا با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال تمرین هستند اما نمی دانم چرا در ایران هیچ توجهی به وضعیت ما نمی شود؟
* نمی خواهیم زحمات چند ساله مان بر باد برود
چهره المپیکی تکواندوی ایران که با وجود کارشکنی انگلیسی ها در صدور ویزا برای رقابت های قهرمانی جهان، با درخشش در رقابت های مختلف گرندپری با شایستگی تمام جواز حضور در المپیک توکیو را بدست آورد، اشاره کرد: وقتی بدون برنامه جلو برویم شرایط خیلی سخت و طاقت فرسا می شود، استرس حضور در المپیک را داریم و نمی خواهیم زحمات چندین ساله مان بر باد برود اما می بینیم مسئولان ورزش هیچ توجهی به ما ندارند. در انگلیس شرایط شیوع ویروس کرونا بمراتب بدتر از ایران بود اما یک ماه است تکواندوکاران این کشور تمرینات خودرا از سر گرفته اند. آنها فضای سالن را به ۶ بخش تقسیم کرده اند و هر ورزشکار در هر قسمت در شرایطی که دور تا دور او با پرده پوشانیده شده است، با مربی خود تمریناتش را انجام می دهد. در بلژیک و یا کشورهای دیگر هم با رعایت برخی شرایط که خیلی هم کار دشواری نیست تمرینات خودرا از سر گرفته اند.


*از این بلاتکلیفی خسته شده ایم
وی درباره شرایط تمرینی خود در خارج از اردوهای تیم ملی، اظهار داشت: حریف تمرینی نداریم و اصلا نمی توانیم در حد یک دهم یک ورزشکار المپیکی هم تمرین و آماده سازی مناسب داشته باشیم. دیگر کنترل وزن هم برایم مشکل شده و واقعا از این شرایط و بلاتکلیفی خسته شده ایم. همه اماکن حتی باشگاه های بدنسازی و قهوه خانه ها هم باز شده اند اما نمی دانم چرا مجوز اردوی تکواندو در شرایطی که فدراسیون می تواند به بهترین شکل اوضاع را کنترل کند، صادر نمی شود؟ وقتی سرمربی تیم ملی می گوید ما در تمرینات زد و خورد نخواهیم داشت اما با حضور در اردو می توانیم وزن بچه ها را کنترل نماییم و تمرینات بدنسازی انجام دهیم، چرا مجوز برگزاری اردو را نمی دهند؟ برای ما واقعا این شیوه و مدیریت قابل هضم نیست و از این شرایط خسته شده ایم.
*هیچ کدام از مسئولان سراغی از ما نگرفتند
حسینی در ادامه گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه طی ماه های خانه نشینی بدلیل شیوع ویروس کرونا هیچ کدام از مسئولان ورزشی سراغی از او یا دیگر ملی شوان تکواندو نگرفته اند، اظهار داشت: به غیر از فدراسیون و سرمربی تیم ملی، هیچ کس تماس نگرفت حتی حال ما را بپرسد. مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک اصلا زنگ نزدند بپرسند آیا چیزی مورد نیازتان هست یا خیر؟
*با این شرایط ورزش ایران در المپیک به یک برنز هم نمی رسد
تکواندوکار خوش آتیه ایران و یکی از بخت های اصلی مدال آوری کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو، اضافه کرد: اگر شرایط به همین منوال پیش برود و شاهد این بی تفاوتی ها باشیم، مطمئن باشید شاهد بدترین عملکرد ورزش ایران در تاریخ المپیک خواهیم بود و حتی یک مدال برنز هم نمی توانیم بگیریم. المپیک شوخی بردار نیست و باید با برنامه و حمایت ویژه از ورزشکاران حرکت نماییم تا به موفقیت برسیم. ما دوست داریم بهترین نمایش را برای کشورمان داشته باشیم اما باید از الان گلایه ها را مطرح نماییم تا شاید موردتوجه قرار گیرد.
* سروش احمدی مسافرکشی می کند تا شکم خانواده اش را سیر کند
ایشان سپس درباره مسافرکشی سروش احمدی نایب قهرمان تکواندوی جهان برای امرار معاش، اظهار داشت: سروش واقعا مردانگی می کند که برای سیر کردن شکم خود و خانواده اش باتوجه به شرایطی که پدرش دارد، مسافر جابجا می کند. همانطور که خود او هم اعلام نموده دوست ندارد کار کردن عار نیست و اصلا دوست ندارد از این مساله سو استفاده سیاسی شود و یا برخی شبکه های آن طرف آب بهره برداری های خودشان را داشته باشند. نه فقط سروش بلکه من و همه ورزشکاران خواهان توجه مسئولان هستیم تا دغدغه ای غیر از ورزش نداشته باشیم.
*بخاطر بی توجهی ها می خواستم استانم را تغییر بدهم!
تکواندوکار میانه ای تیم ملی، اضافه کرد: خود من وقتی سهمیه المپیک را با آن همه سختی و مشقت گرفتم، حتی یک نفر از مسئولان استان آذربایجان شرقی هم هیچ سراغی از من نگرفتند و اصلا من را حساب نکردند. حتی با رئیس هیات تکواندوی آذربایجان شرقی هم صحبت کردم و قصد داشتم استانم را تغییر بدهم اما با مخالفت پدرم روبرو شد. واقعا از دست مسئولانمان ناراحتم و هیچ توجهی به ما ندارند.
*ورزشکاران نباید دغدغه خانه و شغل را داشته باشند
دارنده مدال های نقره جهان و طلای بازی های آسیایی، اشاره کرد: خود من پس از چند سال حضور در تیم ملی و رقابت های مختلف، هنوز خانه ندارم. ماشینم را هم فروختم چونکه نمی توانستم از پس هزینه های آن بربیایم. چرا یک ورزشکار ملی باید دغدغه آینده اش را داشته باشد؟ ما نباید دغدغه مسائلی مثل خانه، وسیله نقلیه، شغل و... را داشته باشیم و باید تنها دغدغه مان موفقیت در ورزش باشد.
* چرا کمیته المپیک با ما مثل کارگر روزمزد برخورد می کند
دارنده ۲ مدال طلای رقابت های گرندپری در سال ۲۰۱۹، در ادامه اظهار نمود: کمیته المپیک حداقل تا المپیک حقوق ورزشکارانی که سهمیه گرفته اند را بدهد. چرا با ما مثل کارگر روزمزد برخورد می کنند؟ مگر ما کارگر روزمزد هستیم که می خواهند فقط روزهایی که در اردو هستیم به ما حقوق بدهند؟ بخدا این برخوردها با ورزشکاران درست نیست. اگر مشکلات مالی شان تا این حد زیاد است حداقل برای هر ورزشکار المپیکی اسپانسر بگیرند، آن وقت ما دیگر هیچ توقعی از وزارت ورزش و کمیته المپیک نخواهیم داشت. متاسفانه اسپانسر گرفتن هم پارتی بازی شده چونکه نفراتی که هیچ اسم و رسمی در ورزش ندارند اسپانسر می گیرند و کسی به امثال من توجه نمی کند.
* با این شرایط باید بروم کارگری کنم!
حسینی در آخر اظهار داشت: واقعا با این شرایط خیلی نا امید شده ام و من هم باید فردا پس فردا دست از ورزش بکشم و بروم کارگری کنم. امیدوارم مسئولان ورزش حقیقت ها را ببینند و بدانند اگر موفقیت در المپیک را می خواهند باید از ورزشکاران در عمل حمایت کنند.1399/03/26
15:23:28
5.0 / 5
1934
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد