دفاع شخصی
سرمربی تیم كاراته اهواز:

حلقه گمشده كاراته خوزستان، نداشتن تیم در لیگ های كشوری بود

حلقه گمشده كاراته خوزستان، نداشتن تیم در لیگ های كشوری بود

خوزستان سرمربی تیم كاراته اهواز با اشاره به بومی بودن این تیم برای حضور در لیگ برتر كشور، اظهار داشت: اگر روی بخش پایه كار نماییم، می توانیم با كمترین هزینه در سه چهار سال آینده، بازیكن ملی پوش داشته باشیم.


سیدحسین علیمرادی در گفت و گو با ایسنا درباره حضور تیم کاراته اهواز در لیگ برتر کشور برای نخستین بار، اظهار نمود: پس از چند سال توانستیم برای حضور در لیگ برتر اسپانسر پیدا نماییم. حلقه گمشده کاراته استان حضور نداشتن در لیگ های کشوری بود که همین نیز سبب شده بود که بازیکنان، مربیان و داوران ما پایین تر از سطح حرفه ای باشند. متاسفانه در سالهای اخیر هر چقدر تلاش می کردیم تا تیمی در لیگ برتر داشته باشیم، موفق نبودیم برای اینکه اعزام تیم و حضور در مسابقات هزینه هایی داشت که کار را برای ما سخت می کرد و نمی توانستیم در لیگ تیم داری نماییم.
وی ادامه داد: به سبب نداشتن تیم در لیگ برتر، بازیکنان و استعدادهای استان مجبور به رفتن به استان های دیگر بودند اما خدا را شکر امسال توانستیم با جذب اسپانسر و حمایت شهرداری منطقه ۸ اهواز، در لیگ برتر شرکت نماییم تا شرایط بهتر شود.
سرمربی تیم کاراته اهواز درباب بحث استعدادیابی نیز اظهار داشت: یکی از اشکالات که موجب لطمه رسیدن به کاراته استان است، نبود شرایط رشد ورزشکاران از رده سنی پایه به بزرگسالان است؛ این که تیم های پایه در لیگ های جوانان و نوجوانان حضور نداشتند و تنها در رده سنی بزرگسالان فعالیت داشتیم، خوب نبود و این انتقاد در گذشته نیز به تیم نفت اهواز وارد بود. البته حالا خدا را شکر تمام بازیکنان تیم شهرداری، بومی هستند.
وی افزود: همین طور نداشتن تیم کاتا موجب بی انگیزگی در بازیکنان استان شده بود و شرایط کار برای آنها در استان های دیگر نیز دشوار است. پس اگر بخش فعالیت در رشته کاتای تیمی تداوم داشته باشد، اساسا مربی ها تمام تلاش را خواهند کرد که کاتای تیمی استان را هر چه سریع تر بسازند و به شرایط بهتری در این رشته دست پیدا نماییم.
علیمرادی درباب داشتن ملی پوش در آینده، اظهار داشت: ما نمی گوییم در یک سال می توانیم به این مهم دست پیدا نماییم اما اگر روی بخش پایه کار نماییم، می توانیم با سرمایه گذاری و پشتیبانی از رده های نونهالان و نوجوانان، با کمترین هزینه در سه چهار سال آینده، بازیکن ملی پوش داشته باشیم. البته اگر از پایه کار را شروع نماییم.1399/08/28
14:15:32
5.0 / 5
1301
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد