دفاع شخصی

انتقاد تكواندوكار المپیكی ایران از نبود نظارت بر تسویه تیم ها

انتقاد تكواندوكار المپیكی ایران از نبود نظارت بر تسویه تیم ها

به گزارش دفاع شخصی یكی از شانس های كسب مدال برای ورزش ایران در المپیك توكیو، با انتقاد از بی توجهی به ورزشكاران در لیگ تكواندو، اظهار داشت: چرا باید تیمی مثل دانشگاه آزاد كه بابت فصل قبل به بازیكنانش بدهكار است، بدون هیچ نظارتی برای فصل جدید ثبت نام كند؟


آرمین هادی پور در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از بی توجهی نسبت به خواسته ورزشکاران در لیگ برتر تکواندو، اظهار نمود: سازمان لیگ فرصت ثبت نام باردیگر برای تیم ها گذاشته اما چطور تیمی مثل دانشگاه آزاد که بابت سال قبل به بسیاری از ورزشکاران بدهکار است اجازه ثبت نام برای لیگ جدید را دارد؟ مگر نباید قانونی باشد که بر این مساله نظارت کند و جلوی تیم های بدهکار را بگیرد؟
چهره المپیکی تکواندوی ایران، اضافه کرد: متاسفانه در لیگ ایران هیچ چیز به نفع ورزشکار نیست، هوگو برای فدراسیون جهانی نیست، هوگوها ایرانی است. ده بار گفتیم هوگوی استاندارد استفاده کنید چون که سبب می شود سطح کیفی ورزشکاران پایین بیاید اما گوش شنوایی نیست. قرارداد را گفتیم گفتند نه، زمان برگزاری را گفتیم گفتند نه، هرچه می گوییم جواب نه می دهند، یعنی هیچ چیز به نفع ورزشکار نیست.
وی تصریح کرد: نماینده دانشگاه آزاد می گوید وقتی تیم هایی مثل ما در لیگ نباشند اصلا لیگ برگزار نمی گردد، خب همه چیز که به نفع شماست، وقتی ۴ مربی این حرف را می زنند، می خواهم بدانم وقتی بازیکن هم نباشد آیا می توانید لیگ برگزار کنید؟ چطور تیمی که تسویه نکرده بدون هیچ نظارتی باز هم در لیگ ثبت نام می کند؟ آیا با این وضعیت می توانیم از قانونمندی در لیگ حرف بزنیم؟
هادی پور در ادامه گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بنده خدا آقای تمجید رئیس سازمان لیگ هم تنهاست و زورش به این تیم ها نمی رسد. هر وقت چیزی بگوید می گویند ما اصلا تیم نمی دهیم، او هم نمی تواند کاری انجام دهد. خب حداقل یک نفر جواب ما را بدهد. هر تیم ساز خودش را می زند. تیم ها هر کاری بخواهند می کنند. نه پول بازیکن را می دهند و نه حرف ما به جایی می رسد. مشخص نیست لیگ ما به کجا می رود، بعد هر سال مصاحبه می کنند و می گویند لیگ ما خوب است و از لحاظ کیفی عالی است.
وی افزود: کجای لیگ ما عالی است؟ هر سال افت می کند و هر سال بدتر از سالهای قبل می شویم. نه هوگوی استاندارد و نه قرارداد مالی درست حسابی داریم. از یک بازیکن در ۶ رده سنی استفاده می شود و اصلا مشخص نیست چکار می کنند. چطور تیمی که تسویه نکرده باز ثبت نام می کند؟ اصلا مشخص نیست قانونی وجود دارد یا نه؟ پس چه کسی از حق ورزشکار باید دفاع کند؟
تکواندوکار المپیکی ایران با انتقاد از نبود نظارت بر تسویه تیم ها اظهار داشت: اغلب تیم ها تسویه کرده اند اما دانشگاه آزاد به خیال خودش یک ماه پیش تسویه کرده است. ۱۸ تا ۱۹ درصد از قرارداد ما را کم کردند بعد گفتیم چرا؟ گفتند برای بیمه است، خب این چه ربطی به ما دارد؟ چرا باید ۱۵ میلیون از قرارداد من کم شود؟ در قرارداد ما اصلا چنین چیزی نبود. پول مالیت بدهیم، بیمه هم بدهیم، پس چقدر برای ما می ماند؟ کل قرارداد ما ۶۰ میلیون تومان است، خب چرا اصلا بازی کنم؟ برای ۲۰ تومن بازی نکنم بهتر است.
وی ادامه داد: هر چه حرف نمی زنیم که شاید درست شود اما هیچ تغییری نمی بینیم. آنوقت دانشگاه آزاد بدون هیچ مشکلی برای لیگ جدید ثبت نام هم کرده است. به جای اینکه بهتر شویم هر سال افت می نماییم، بعد انتظار دارند تکواندوی ایران روز به روز بهتر شود، چرا باید بهتر شود؟ همه کشورها رو به جلو می روند اما ما به عقب می رویم. این استعدادها را در هر کشوری روی سرشان می گذارند اما در ایران فقط تخریب می کنند و هیچ اهمیتی به حرف و خواسته شان نمی دهند.
هادی پور در پابان در پاسخ به این سؤال که آیا تیمش در فصل جدید لیگ مشخص شده یا خیر، اظهار داشت: با چند تیم مذاکره داشتم و پیشنهاداتی به من شد اما سال گذشته قرارداد ۲ ساله با دانشگاه آزاد بستم که فعلا بابت سال قبل تسویه نکرده اند. امیدوارم پول ما را بدهند، نه تنها پول من بلکه به بسیاری از بچه ها بدهکارند. نمی دانم دانشگاه آزاد با این همه سرمایه لنگ این مقدار پول ماست یا زورشان فقط به ما می رسد. آن طرف بابت سکه ۲ میلیون پاداش می دهند، این طرف پول قراردادها را نمی دهند. فکر کنم زورشان فقط به ورزشکار می رسد.
منبع:

1399/09/08
13:17:29
5.0 / 5
962
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد