دفاع شخصی
ملاح:

دبیر همه را پای كار آورد

دبیر همه را پای كار آورد

به گزارش دفاع شخصی رئیس هیات کشتی استان گلستان اظهار داشت: سفر رئیس فدراسیون کشتی به استان گلستان با هدف و برنامه ی مناسبی انجام شد و دقیقا تمامی مواردی که دوست داشتیم با مسئولان استانی مطرح شود، در جلسات گفته شد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، محمدحسین ملاح در مورد سفر رئیس فدراسیون کشتی به استان گلستان، اظهار داشت: واقعا بهتر از این نمی شد، این سفر با انگیزه و هدف خوبی از طرف آقای دبیر انجام شد و دقیقا مواردی که همه دوست داشتیم مطرح بشود و جلساتی که باید برگزار می شد به انجام رسید و حضور ایشان یک نیاز اساسی بود.
وی افزود: وقتی آیت الله نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه گرگان که جایگاه بالایی از نظر معنوی در استان دارند با تمامی مسائل مهمی که گلستان دارد، کشتی را نیز یکی از دغدغه های خود می داند، بسیار عالی و بهادار است و نشان داده است که همه متوجه این شده اند که کشتی در استان گلستان افت کرده و نیاز به حمایت ویژه دارد.
ملاح در مورد جلسات برگزار شده توسط رئیس فدراسیون کشتی اشاره کرد: سفر بسیار فشرده ای انجام شد، از بدو ورود رئیس فدراسیون کشتی به استان جلسات ما شروع شد و حدودا بالای 10 جلسه ی کاری بسیار عالی داشتیم که همچون آنها جلسه با امام جمعه، استاندار، نمایندگان استان، اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری، مسئولان آموزش و پرورش، مسئولان اداره کل ورزش و جوانان، فرمانداران و مسئولان شهرستان های استان بود و در هر جلسه نیز آقای دبیر مشکلات و مسائل روز کشتی را بیان می کردند و از نکات مثبت این جلسات استقبال تمامی مسئولین برای کمک کردن به کشتی استان بود.
وی ادامه داد: بطور مثال جلسه با مدیرکل آموزش و پرورش با تمامی کارکنان قسمت ها انجام شد و تصمیمات خوبی جهت راه اندازی کشتی دانش آموزی و اختصاص یک مکان بسیار عالی جهت راه اندازی پایگاه قهرمانی و برگزاری تمرینات و استعدادیابی گرفته شد.
رئیس هیأت کشتی استان گلستان عنوان کرد: در این ده دوازده سالی که در کشتی استان حضور دارم با چندین رئیس فدراسیون کار کردم اما برای نخستین بار بود که یک رئیس فدراسیون در استان حضور پیدا کرد و با تمامی مسئولان استانی در مورد پشتیبانی از کشتی استان گفت و گو کرد و قول های خوبی را نیز گرفت.
وی افزود: رئیس فدراسیون همین طور جلسه ی خوبی را با روسای هیأت های کشتی ما و پیشکسوتان گلستان برگزار کرد و ما هر قهرمان و پیشکسوتی را که دعوت کردیم همچون اویس ملاح، جلیل جهانشاهی، سید حسین حسینی، ابوطالبی، شربتی آمده بودند. البته خیلی ها هم گله داشتند که چرا به آنها اطلاع ندادیم ولی به واقع به علت فضا و شرایط خطرناک ویروس کرونا نمی توانستیم همه را در یک جا جمع نماییم.
ملاح ضمن اشاره به جلسه ی رئیس فدراسیون با هیأت رئیسه کشتی استان گلستان اظهار داشت: جلسه ی بسیار خوبی برگزار شد، چونکه تمامی اعضای هیأت رئیسه ما از مسئولان رده بالای استان هستند و تا حالا نیز اگر کشتی گلستان توانسته به کار خود ادامه دهد مشارکت و همکاری همه جانبه این عزیزان بوده است اما بهرحال ما نیز یک بضاعتی داریم که در حد کشتی استان نیست و اساسا برای تحول در کشتی استان نیازمند حضور تمامی دستگاهها و نهادها است.
وی ادامه داد: البته آقای دبیر با جلساتی که برگزار کردند قول های خوبی گرفتند و همه را پای کار آوردند اما این هنر، عرضه و تلاش ما است که بتوانیم آنها را پیگیری نماییم تا به سرانجام برسد. ما باید حتما یک تیم در لیگ برتر کشتی داشته باشیم، خانه کشتی مناسب و پایگاه قهرمانی داشته باشیم و بتوانیم از امکانات سایر دستگاهها نیز استفاده نماییم. بهرحال وقتی شخص رئیس فدراسیون پای کار می آید، مسئولان استانی نیز حمایت بیشتری می کنند و اهمیت بیشتری می دهند و کار هیأت کشتی آسان تر پیش می رود.
رئیس هیأت کشتی استان گلستان در مورد ساخت خانه کشتی و پایگاه قهرمانی برای کشتی استان اشاره کرد: اگر ما یک خانه کشتی مجهز، دارای خوابگاه و سالن تمرین داشته باشیم می توانیم میزبان مسابقات کشوری و اردوهای تیم های ملی باشیم و خود این کار به رشد کشتی در استان کمک بسیار زیادی می کند، البته در مسافرت رئیس فدارسیون به استان قول دادند که یک زمین در منطقه ی خوب شهر گرگان در اختیار ما بگذارند تا ما بتوانیم با دریافت حمایت های سایر دستگاهها یک پایگاه قهرمانی مجهز برای استان راه اندازی نماییم و از فدراسیون کشتی هم می خواهم در این راه ما را حمایت کند.
وی در مورد لزوم تیم داری استان در لیگ اظهار داشت: یکی از اشکالات کشتی گیران همه ی کشور منبع درآمد مالی و شغل است، بهرحال لیگ می تواند کمک به کشتی گیران کند و کشتی گیران نیز وقتی ببیند که در لیگ دارای منفعتی می شوند بیشتر تلاش می کنند و اگر ما یک تیم در استان داشته باشیم اساسا انگیزه کشتی گیران نیز بسیار بیشتر می شود، چونکه همین کشتی گیرانی که الان در کشتی استان مطرح هستند از حضور در لیگ توانستند خودرا ارتقاء دهند.
ملاح در مورد دیگر مسائل پیگیری شده در مسافرت رئیس فدراسیون کشتی به استان اظهار داشت: در بحث اشتغال و بیکاری چند تن از قهرمانان ما کار را پیگیری کردند، ما قبل از این نامه ای به استانداری زده بودیم که قرار شد فدراسیون نیز نامه نگاری ها و پیگیری های لازم را در این حوزه بعمل آورد.
وی افزود: همین طور مسئولان اداره کل ورزش و جوانان نیز متوجه شدند که باید کشتی را ویژه ببینند و کمک های بهتر و بیشتری به این رشته در شهرستان های استان انجام دهند و کلا برگزاری جلسات موجب شد که آنها در جریان تمامی مشکلات کشتی قرار بگیرند.
رئیس هیأت کشتی استان در مورد جنبه تبلیغاتی سفر رئیس فدراسیون کشتی به استان اظهار داشت: در این دو روز تمامی رسانه ها و مطبوعات کشتی را گزارش می کردند و حتی آقای دبیر به صورت زنده در برنامه نگارستان سیمای استان حضور داشت که خود اینکار نشان داده است که کشتی رشته ی مورد توجه رسانه ها هست و موجب جذب مخاطب خواهد شد.
ملاح ضمن اشاره به دیدار رئیس فدراسیون کشتی با 3 تن از نمایندگان استان اظهار داشت: البته سایر نمایندگان به علت مسائل کاری در استان حضور نداشتند اما دیدار با آقایان منتظری، نوروزی و سنگدوینی بسیار سازنده بود و نمایندگان محترم مردم استان حتی قول دادند که در ردیف بودجه برای کشتی ویژه نگاه کنند و این ها همه با رایزنی و جلسات و پیگیری بدست می آید.
وی افزود: اگر از اعتبارات ملی کشور یک ردیف بودجه برای ورزش اول درست کنند و اگر پول خوبی بدهند دست فدراسیون باز می شود تا به استانها هم کمک نماید و در این شرایط سخت اقتصادی به حضور کشتی گیران و مربیان در باشگاه ها کمک بیشتری بشود. البته مقرر است که بنده به همراه تمامی نمایندگان استان جلسه ای را با رئیس فدراسیون در محل فدراسیون کشتی جهت بررسی مشکلات کشتی در گلستان برگزار نماییم.
ملاح اظهار داشت: باید بگویم که هم اکنون کشتی در گلستان افت کرده است اما در کل همه قبول کردند که استعداد در استان ما بالقوه است و علاقمندی و ظرفیت برای انجام کار است و همه پای کار آمدند تا کشتی گلستان به روزهای اوج خود بازگردد اما این را نیز باید بگویم که هم اکنون انگیزه کم شده و کشتی گیران فقط در سطح قهرمانی استان کار می کنند و همه رقیبان خودرا می شناسند و اگر بتوانیم انگیزه لازم را با برگزاری مسابقات لیگ و تامین شغل به آنها بدهیم این کار می تواند موجب رشد آنها شود. و باید مسئولان شهرستان ها مجاب شوند که حمایت کنند چه از نظر مالی و چه از نظر امکانات تا هیأت های شهرستان های ما نیز فعالیت بهتری داشته باشند.
وی ادامه داد: حضور رئیس فدراسیون موجب شد که یک ارتباط با فرماندار، اداره ورزش، هیأت کشتی و نماینده آن شهرستان ها برقرار نماییم تا حمایت لازم را داشته باشند.
رئیس هیأت کشتی استان گلستان در آخر تصریح کرد: همه گفتند که این کار شدنی است چونکه استان پتانسیل لازم را برای بازگشت به گذشته خوب خود دارد و باید همه دست به دست هم بدهیم تا کار به خوبی جلو برود و اگر کشتی گیران ما بتوانند در استانداردهای بالا تمرین کنند و خودشان را نشان دهند و سهمی از تیم ملی داشته باشند در نهایت به کشتی کشور کمک خواهد شد.
منبع:

1399/09/16
21:01:10
5.0 / 5
1026
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد