دفاع شخصی
رئیس كمیته ملی المپیك؛

برای بازگشت كاراته به المپیك رایزنی می نماییم

برای بازگشت كاراته به المپیك رایزنی می نماییم

رئیس کمیته ملی المپیک از آغاز رایزنی های ایران برای بازگرداندن کاراته به المپیک پاریس 2024 در نشست پاریس آگاهی داد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک درباب حذف کاراته از بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس اظهار داشت: در جلسه هیأت اجرائی IOC که در لوزان برگزار شد، رشته های جدیدی برای پاریس ۲۰۲۴ انتخاب شدند که همچون آنها موج سواری و حرکات موزون بود. تغییراتی هم در سایر رشته ها به وجود آمده که مهمترین موضوع برای ما حذف کاراته بود. البته این رشته قبلاً در المپیک نبود و در توکیو هم به خاطر درخواست ژاپنی ها بعنوان میزبان اضافه شده بود.
وی که با رادیو ایران گفتگو می کرد، اضافه کرد: بطور قطع فدراسیون جهانی کاراته تلاش می کند تا در تصمیم اتخاذ شده تغییری بوجود آورد و ما هم تلاش خودرا خواهیم داشت. فرصت برای چانه زنی وجود دارد که بتوانیم کاراته را در المپیک احیا نماییم. در بعضی رشته های دیگر هم تغییرات جدی به وجود آمده چون سیاست IOC برابری تعداد زنان و مردان ورزشکار در المپیک پاریس است.
رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که ایران چه اقدامی برای جلوگیری از حذف کاراته خواهدنمود به رادیو ایران، اظهار داشت: روز دوشنبه هفته آتی شورای المپیک آسیا نشستی را با تمامی اعضا خواهد داشت. من به همراه نصراله سجادی و پیمان فخری راهی مسقط عمان می شویم. من آنجا بعنوان اعتراض و برای بازگشت کاراته به المپیک بحث می کنم. بنا دارم با مسئولان ژاپنی هم در این خصوص صحبت کنم. اگر بتوانیم از طرف شورای المپیک آسیا اطلاعیه ای در این خصوص صادر نماییم، اتفاق خوبی است. به هر حال کشورهای آسیایی یک چهارم از IOC هستند و اعتراضشان تأثیرگذار است. ما تمام تلاش خودرا خواهیم کرد، اما برای بازگرداندن کاراته نمی توانیم وعده ای بدهیم.

1399/09/20
12:49:49
5.0 / 5
810
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد