دفاع شخصی

واكنش فریبرز عسكری به المپیكی شدن سجاد مردانی

واكنش فریبرز عسكری به المپیكی شدن سجاد مردانی

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: سجاد مردانی بعنوان یک تکواندوکار المپیکی سخت تمرین می کند و کمتر به حواشی توجه دارد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، روز گذشته دادگاه حکمیت ورزش در مورد اعتراض روسیه به محرومیت چهار ساله ورزشکاران این کشور از حضور در میادین ورزشی، رأی خویش را صادر کرد که تنها دستاورد آن برای این کشور کاهش دو ساله از مدت محرومیت بود. بر همین مبنا روس ها بر طبق این رأی از حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، المپیک جوانان ۲۰۲۲ چین و جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر محروم شد.
همین مبحث سبب شد تا احتمال حضور سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان که در رده هفتم رنکینگ جهانی است در بازی های المپیک افزایش پیدا کند.
طبق قوانین ورزشکارانی که موفق به کسب سهمیه شده اند، در چنین شرایطی اجازه دارند با پرچم IOC در المپیک شرکت نمایند، اگر «لارین» از روسیه که نفر اول رنکینگ این وزن است، نخواهد که زیر پرچم IOC در توکیو مبارزه کند، آن وقت این مردانی است که راهی المپیک می شود.
در همین رابطه فریبرز عسکری به خبرنگار مهر اظهار داشت: از زمانی که سهمیه های سیستم رنکینگ بسته شد و هنوز این مسائل جدید مطرح نشده بود، مبنا را بر این گذاشتیم فرض را بر این گذاشتیم که سجاد سهمیه گرفته و المپیکی شده و از این فرصت بهره برده و تمام تلاش خویش را برای بالا بردن آمادگی خود به کار گرفته است.
سرمربی تیم ملی اضافه کرد: اینکه سهمیه حضور در بازی های المپیک قسمت مردانی شود یا نه با خداست و ما تسلیم هستیم. اگر این شرایط پیش بیاید که فرصتی است که خداوند در اختیار او قرار داده و بدون شک بهترین استفاده را خواهد برد. اگر هم نشود تا آخرین روز به تلاش خود ادامه داد تا مشیت الهی چه باشد.
وی در انتها اظهار داشت: تنها تحت این عنوان ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک حذف خواهند شد که نخواهند در توکیو زیر پرچم IOC مبارزه کنند در غیر این صورت سهمیه دارند و حضور خواهند داشت و بحثی هم نمی ماند.


منبع:

1399/09/30
14:05:06
5.0 / 5
1290
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد