دفاع شخصی
كنایه قهرمان المپیك به محرومیت سیستان و بلوچستان:

تمساح ها مقصر نیستند!

تمساح ها مقصر نیستند!

دفاع شخصی: دارنده مدال های طلا و نقره المپیک که مشغول کمک به مناطق محروم سیستان و بلوچستان و خوزستان است، از محرومیت مردم این دو استان گلایه نمود.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، کمیل قاسمی دارنده مدال های طلا و نقره کشتی آزاد المپیک با حضور در برنامه فرمول یک در پاسخ به این پرسش که بعد از دوپینگ رقبایش در المپیک ۲۰۱۲ لندن، مدال طلای خودرا دریافت کرده یا خیر، اظهار داشت: هنوز مدالم نیامده و آنرا دریافت نکرده ام. با مدال های من و محمدپور در وزنه برداری رنکینگ ایران در آن مسابقات تغییر نمود و فکر می کنم از هفدهم به دوازدهم رسید.

سنگین وزن سابق تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از چند سال بحث دوپینگ در المپیک لندن فاش شد، اشاره کرد: کشورهای روسیه و مشترک المنافع درگیر دوپینگ شدند. به نظر من دو دلیل می تواند داشته باشد، یا اینکه این ها ۷ یا ۸ سال از علم دوپینگ جهان جلوتر بودند و یا نفوذ روس ها در ورزش دنیا و مراوداتشان با وادا موجب شد این مساله مخفی و پس از چند سال افشا شود.
وی ادامه داد: دست های پشت پرده همیشه در ورزش بوده و روسیه هم همیشه در رشته های مختلف صاحب قدرت و نفود بوده است.
قاسمی تفاوت شیرینی دریافت مدال المپیک در جریان مسابقات یا بعد از چند سال اظهار داشت: اساسا در جو مسابقات روی سکو رفتن حس خیلی بهتری دارد. وصف روی سکو رفتن تمام خستگی چند سال زحمت را از یاد می برد. اگر طلای من همان موقع مسجل شده بود در روند زندگیم تاثیر زیادی داشت. به هر حال طلای المپیک برای ورزشکار و کشورش ثبت می شود و ارزش بالایی دارد.
دارنده مدال های طلا و نقره المپیک اشاره کرد: حریف من نامدار بود. در ۴ المپیک شرکت کرده بود و ۲ طلا و یک نقره المپیک را داشت و با وجودیکه دوپینگ کرده بود با خوش شانسی مقابل من به برتری رسید.
وی درباره نحوه دریافت پاداش طلای المپیک از طرف مسئولان ورزش اظهار داشت: الان دیگر سکه نمی دهند و پس از دو سال هم بخواهند پاداش بدهند پول نقد را برمبنای همان پاداش سال ۲۰۱۲ پرداخت می کنند.
ورزشکارانی که در المپیک مدال دارند در هر دوره به تعداد انگشتان دست هم نیستتد اما جوایزی که در نظر می گیرند متاسفانه با این تورم بالا ناچیز است. رشته هابی مثل کشتی، وزنه برداری و تکواندو پولساز نیستند. در کشورهای دیگر دولت حامیان مای برای ورزشکاران می گیرد تا به آنها کمک گردد. در المپیک ۲۰۱۶ کلا ۸ ورزشکار ایران مدال گرفتند. ۳۰۰ سکه برای نفر اول، ۲۰۰ سکه نفر دوم و ۱۵۰ سکه برای نفر سوم تعیین کردند که واقعا برای یک ورزشکار که سال ها زحمت کشیده جایزه با ارزشی نیست.
دارنده مدال نقره جهان اضافه کرد: برای برنز المپیک ۶۰۰ هزار تومان ماهیانه حقوق می گیرم که آن هم چند ماه یکبار پرداخت می شود. این برخوردها موجب بی انگیزه شدن ورزشکاران شده و بنا بر این خانواده ها رغبت نمی کنند بچه هایشان را به رشته های انفرادی بفرستند.
وی درباره فعالیت در موسسه خیریه امام علی (ع) اظهار داشت: هم اکنون با آقای رسول خادم مشغول امور خیریه هستم و در هفته یکی دو روز به شهرستان های محروم سفر می نماییم. قسمت زیادی از تمرکز ما بر روی استان های سیستان و بلوچستان و خوزستان است. بخش های زیادی از کشور ما در محرومیت بسر می برند اما سیستان و بلوچستان خیلی محروم است. مثلا به بحث وجود تمساح در دریاچه چیتگر خیلی توجه که آن هم مشخص نیست واقعیت داشته باشد اما در قسمتی از سیستان و بلوچستان ایرانی مردم بخاطر اینکه آب لوله کشی ندارند و مجبورند به رودخانه آنجا بروند و تمام کارهایشان را انجام دهند. این مساله تا حالا لطمه های جدی به آنها وارد کرده چونکه رودخانه آن منطقه محل زندگی تعداد زیادی از تمساح های ایرانی است که خیلی از اوقات به مردمی که قصد استفاده از آب رودخانه برای نظافت را دارند حمله ور می شوند.
قاسمی افزود: بعنوان مثال دختری به نام حوا دست خودش را از دست داد یا امیرحمزه هم به همین سرنوشت مبتلا شد. متاسفانه سدی را که نزدیک روستا زدند، ۱۰ الی ۱۲ روستا هستند که یکسری از آنها لوله کشی شده اما آب ندارند. تمساح ها محل زندگیشان آنجاست است و نمیشود گفت آنها مقصرند بلکه مقصر عاملان این وضعیت هستند. امیدوارم یک راهکار اساسی برای محرومیت مناطق مختلف کشور وطیفه هر دولت و حکومتی است که امکانات زیربنایی را برای همه مردم فراهم آورد. از خیالی مز مسائل انتقاد داریم اما ما ورزشکاران اعتبارمان را از مردم گرفتیم و هر افتخاری کسب کردیم برای شاد کردن آنها بوده است از همه مردم عزیزمان قدردانی می نماییم.
سعید محمدپور قهرمان وزنه برداری المپیک ۲۰۱۲ نیز با حضور در این برنامه، در قسمتی از صحبت هایش، اظهار داشت: یک میلیون و هفتصد هزار تومان بابت طلای المپیک برای من تعیین کردند اما دو سال است پیگیری می کنم وزیر ورزش می گوید هنوز سارمان برنامه و بودجه، پول آنرا تامین نکرده است!
منبع:

1399/10/09
23:49:00
5.0 / 5
1278
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد