دفاع شخصی

كاراته وان مراكش مهمترین رویداد پیش روی كاراته

كاراته وان مراكش مهمترین رویداد پیش روی كاراته

دفاع شخصی: فدراسیون جهانی کاراته در حالی برنامه رقابت های لیگ جهانی در سال 2021 را اعلام نمود که فقط امتیاز یک مرحله از آن برای کسب سهمیه محاسبه می گردد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، کاراته در حالی آماده حضور در نخستین و شاید آخرین دوره حضور خود در بازی های المپیک می شود که فدراسیون جهانی در تلاش است با نمایشی کم اشتباه و صد البته حضور بهترین های دنیا، شرایط را برای رایزنی درباب تداوم حضور این رشته در این رویداد مهم فراهم آورد.
بر همین اساس WKF برنامه ۵ مرحله از مسابقات کاراته وان در سال ۲۰۲۱ را اعلام نموده است. رقابتهایی که پیش از اختتام سال ۹۹ دو مرحله از آن در لیسبون و باکو برگزار می شود، مراکش در رباط طی روزهای ۲۰ تا ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۰ میزبان سومین محله از آنست و رقابتهای تاشکند و مسکو نیز شهریور و مهرماه سال آینده است.
در این بین تنها امتیاز یک مرحله از این رقابتها در راه کسب سهمیه المپیک محاسبه می گردد. در حقیقت از سری مسابقات کسب امتیاز ورودی المپیک که به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شده بود، تنها رقابتهای کاراته وان مراکش و قهرمانی اروپا باقی مانده بود.
قهرمانی اروپا طی روزهای ۱۹ تا ۲۳ مه ۲۰۲۱ (۲۹ اردیبهشت ماه تا دوم خرداد ۱۴۰۰) در شهر «پرچ» کرواسی برگزار می شود، که نتایج آن برای ملی پوشان ایران در راه کسب سهمیه تأثیرگذار است. ولی از آن مهمتر نتایج رقابتهای مراکش است که امتیاز آن در رنکینگ المپیکی محاسبه می گردد، امتیازاتی که برای نمایندگان ایران بویژه در دو وزن ۵۰- و ۶۱- کیلوگرم زنان و دو وزن ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم مردان، که نمایندگان ایران باید برای کسب مدال تلاش مضاعفی دارند، اهمیت فوق العاده بالایی دارد.
در وزن ۵۰- کیلوگرم سارا بهمنیار با رسیدن به مراحل بالا همچون نیمه نهایی می تواند رتبه دوم و فاصله ۴۵۰ امتیازی با نماینده اتریش بلیط سفر به توکیو را در همان رباط به نام خود ثبت کند. رزیتا علیپور هم با کسب مدال رقبای خودرا پشت سر گذاشته و به جمع مسافران المپیکی کاراته اضافه شود. ضمن اینکه ذبیح الله پورشیب و گنج زاده نیز تکلیف خودرا برای حضور در المپیک مشخص خواهند کرد.


منبع:

1399/10/10
15:57:32
5.0 / 5
1198
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد