دفاع شخصی
علی نژاد:

كاراته از شانس های اصلی كسب مدال در المپیك توكیو است

كاراته از شانس های اصلی كسب مدال در المپیك توكیو است

به گزارش دفاع شخصی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش اظهار داشت: کاراته ایران با عنایت به پتانسیل بالایی که دارد از شانس های اصلی کسب مدال در المپیک توکیو است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد در حاشیه بازدید از تمرین تیم ملی کاراته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در جمع افتخارآفرینان کاراته ایران حاضر شدم. کاراته تا هم اکنون ۲ سهمیه المپیک در بخش آقایان و یک سهمیه در بانوان را قطعی کرده است. البته شانس های دیگری هم برای افزایش سهمیه های المپیک دارد که امیدواریم به این هدف برسند.
وی ادامه داد: با عنایت به پتانسیلی که کاراته دارد، این رشته یکی از شانس های کسب مدال برای ورزش ایران در المپیک توکیو خواهد بود و حساب ویژه ای را بر روی کاراته باز کرده ایم.
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش تصریح کرد: اگر تدارک خوبی برای تیم های ملی کاراته صورت گیرد، بطور قطع می توانند در المپیک به مدال های خوشرنگی برسند و باز هم همچون رویدادهای جهانی با کسب افتخار سبب شادمانی مردم شوند. امیدوارم در نخستین دوره حضور کاراته در المپیک شاهد موفقیت نمایندگان ایران باشیم.
علی نژاد درباره حذف کاراته از المپیک ۲۰۲۴ اظهار داشت: سال پیش این تصمیم گرفته شد. کاراته جزو رشته های دعوت شده به توکیو است و توسط میزبان این کار انجام شد. با رعایت شاخصهای مد نظر کمیته بین المللی المپیک توسط فدراسیون جهانی کاراته این شانس وجود داشت در المپیک پاریس هم شاهد حضور کاراته باشیم. فرانسه از قدرت های کاراته جهان به حساب می آید و خیلی ها پیشبینی می کردند باز هم شاهد حضور کاراته در المپیک پاریس باشیم اما در نهایت این کار انجام نشد.
وی درباره بحث لیگ رشته های رزمی و خطرات احتمالی آن با عنایت به انتشار کرونا اظهار داشت: دیدید که لیگ کشتی به خوبی انجام شد و مشکل خاصی هم پیش نیامد. با رعایت پروتکل های بهداشتی منعی برای برگزاری لیگ های رزمی وجود ندارد. کرونا حالا حالاها میهمان ما هست و نباید فعالیت هایمان را متوقف نماییم. نیاز است بچه ها در کورس مسابقات باقی بمانند و با عنایت به حذف رقابت های بین المللی، برگزاری رقابت های لیگ جایگزین مناسبی برای این منظور خواهد بود.
وی پاسخی به سوالات در ارتباط با رشته های دیگر نداد و گفت فقط درباره کاراته صحبت می کند.
منبع:

1399/10/13
13:31:37
0.0 / 5
859
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد