دفاع شخصی
صباغی:

گفتند برای بركناری ات تحت فشاریم

گفتند برای بركناری ات تحت فشاریم

به گزارش دفاع شخصی رئیس برکنار شده هیات ورزش های زورخانه ای استان تهران می گوید مسؤلان اداره کل ورزش تهران به او گفته اند به علت برخی فشارها مجبور به برکناری اش شده اند.


عباس صباغی در گفتگو با ایسنا، درباره چرایی برکناری اش از ریاست هیات ورزش های زورخانه ای تهران در آخرین روز کاری مجتبی جوهری رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای، اظهار نمود: جوهری از جنس این رشته نبود و فلسفه ورزش های زورخانه ای را نمی شناخت. اقدامات او بعد از یک سال سبب شد با وی اختلاف پیدا نماییم. او قصد داشت بانوان را وارد این رشته کند یا بحث برگزاری قویترین مردان در گود یا مسابقات ساحلی را دنبال کند که اصلا سنخیتی با سنت و آداب حاکم بر ورزش های زورخانه ای و تار و پود آن نداشت. همین مسائل سبب شد با او به اختلاف بخوریم.
رئیس برکنار شده هیات ورزش های زورخانه ای تهران، اضافه کرد: اختلاف ما با او بر سر مخالفت با ورود بانوان به این رشته به اوج خود رسید. او هم بر همین مبنا اتهاماتی را به صورت مکتوب به من وارد کرد و گفت با ضد انقلاب ها در ارتباط هستیم، در صورتی که ما بخاطر حراست از آداب و سنن ورزش های زورخانه ای مخالف ورود بانوان به این رشته بودیم. بعد از این اتفاق از او شکایت کردم و به او گفتم باید در دادگاه اتهاماتی که به من زدی را ثابت کنی.
صباغی تصریح کرد: پرونده در حال پیمودن مراحل خود بود تا اینکه هفته گذشته از اداره کل ورزش تهران از سوی پریچهره با من تماس گرفتند و گفتند مسؤلان ورزش از بالا فشار آورده اند و با این بهانه که چرا از جوهری شکایت کرده ام خواهان برکناری من شده اند. هدفشان این بود که با دادن حکم برکناری هم من را تنبیه کنند و هم با این کار شکایت من از جوهری بی اثر شود، در صورتی که نمی دانستند من بعنوان شخصیت حقیقی و نه بعنوان رئیس هیات ورزش های زورخانه ای مبادرت به شکایت کرده بودم. به من گفتند مسؤلان گفته اند چرا بدون هماهنگی ما از رئیس فدراسیون شکایت کرده است.
وی افزود: روز شنبه بعد از جلسه ای که در اداره کل ورزش تهران داشتیم به پریچهره زنگ زدم که اینبار خود او به من گفت" ما تحت فشار هستیم که شما را برکنار نماییم. بهتر است استعفا بدهی تا در پرونده فعالیتت حکم برکناری نباشد و به وجهه ات صدمه ای نرسد" من هم در جواب گفتم فردا به شما خبر می دهم اما ده دقیقه بعد معاون پریچهره از اداره کل ورزش تهران تماس گرفت و گفت" چه شد استعفا را نوشتی؟" به او گفتم قرار شد تا فردا جواب بدهم که وی خاطرنشان کرد نه همین هم اکنون باید استعفا بدهید. من هم در پاسخ گفتم من استعفا نمی دهم هر کاری که می خواهید انجام دهید. حتی پریچهره به من گفت استعفا را بنویس و تاریخ آنرا برای پنج شنبه (دو روز قبل) بزن که من قبول نکردم استعفا بدهم و در نهایت پس از ظهر همان روز از دوستان شنیدم برکنارم کرده اند و سرپرست جدید هم انتخاب شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه ورود افرادی غیر از خانواده ورزش های زورخانه ای و تصمیم گیری این افراد سبب ضربه به جایگاه این رشته شده است، اظهار داشت: علل مخالفت ما با حضور زنان در این رشته جنسیتی نبود و اعتقاد داریم بانوان باید در تمامی زمینه ها پیشتاز باشند اما ما با سنت شکنی مخالف بودیم. ما نه تنها ورود زنان، بلکه هر نوآوری در ورزش های زورخانه ای را سم مهلک برای این رشته و سنت حاکم بر آن می دانیم. مثل این است که بگوییم به ۳۳ پل اگر ۴ پل دیگر اضافه شود زیباتر می شود. مگر می شود آبگوشت را با پیتزا مخلوط کرد؟ نباید به اسم نوآوری به سنت ها و جایگاه واقعی شان خدشه وارد نماییم.
منبع:

1399/10/16
11:40:09
0.0 / 5
1072
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد