دفاع شخصی

از تمبر تختی رونمایی گردید

از تمبر تختی رونمایی گردید

از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان غلامرضا تختی، بامداد امروز و همزمان با پنجاه و سومین سالگرد درگذشت این اسطوره ورزش ایران، رونمایی گردید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در مراسم رونمایی از تمبر جهان پهلوان تختی، سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست، عمیدی مدیرکل دفتر مدیرعامل و ارتباطات شرکت ملی پست، مقصودی مدیرکل پست تهران و جنتی مدیر منطقه پستی شمال غرب تهران، علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رییس و سیدجلال عسگری دبیر فدراسیون، محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد، امید نوروزی قهرمان جهان و المپیک، عبداله عزیزی رئیس هیأت کشتی استان تهران، مهدی محمدی عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی و مربی تیم ملی، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون پرورش اندام و رئیس سازمان لیگ کشتی، جیرسرایی رئیس کمیته پیشکسوتان و یزدانی نیا نایب رییس سازمان لیگ حضور داشتند.
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، در این مراسم اظهار داشت: نمی دانم بگویم کشتی به تختی کمک کرده است یا تختی به کشتی کمک کرده است در جاهایی کشتی به تختی کمک کرده و در جاهایی تختی به کشتی کمک کرده است.
وی افزود: تختی تنها کسی است که به کشتی کمک کرده و احترامی که ما داریم مدیون نگاه مردم به این قهرمان بزرگ کشتی ایران و سجایای اخلاقی ایشان است.
دبیر اظهار داشت: دنبال این بودیم که باتوجه به وضعیت شیوع کرونا، مراسم جهان پهلوان تختی با حضور مردم بر سر مزار آن مرحوم در ابن بابویه اجرا شود و قرار شد که این مراسم بدون سخنران و فقط با ضرب و زنگ مرشد اجرا شود.
رئیس فدراسیون کشتی اشاره کرد: از شرکت ملی پست تشکر می کنم که به کمک ما آمدند برای رونق دادن به کشتی و اینکه جایگاه کشتی در میان مردم بالا برود.
وی افزود: شرکت پست مقرر است تمبر یادبود قهرمانان المپیک ما را به صورت اختصاصی چاپ کند و این می تواند انگیزه ای به کشتی گیران بدهد، ضمن اینکه یاد این قهرمانان را در مردم زنده نگه دارد.
رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: کشتی از ورزش ایران بزرگتر است و کشتی در زمان ایران قدیم در حاشیه دریای خزر و ایران وجود داشته و الان نیز بیشتر قهرمانان جهان از این خطه هستند.
وی افزود: کشتی ورزش ملی ما است و جزئی از هویت ما ایرانیان شمرده می شود و ما باید برند کشتی را بالا ببریم.
دبیر اظهار داشت: از اینکه شرکت ملی پست به کشتی و کشتی گیران احترام گذاشت و مانند برادر کنار ما آمد، بسیار سپاسگزارم و امیدوارم که این تفاهم نامه اثرات خوب و ماندگاری در کشتی داشته باشد.
وی در مورد رونمایی از تمبر جهان پهلوان تختی اظهار داشت: کشتی از ایران باستان در ایران بوده و در اسلام نیز کشتی سفارش شده است و این هم ورزش سنتی ما و هم مذهبی ما است و اینکاری که شرکت پست امروز کرد کمک کرد که دیدگاه مردم نسبت به کشتی بهتر شود.
رئیس فدراسیون کشتی در آخر تاکید کرد: فرق نمی کند که ما کار نماییم یا شما، مهم این است که پرچم جمهوری اسلامی بالا برود و این رونمایی از تمبر در فکر و ذهن کشتی گیران باقی خواهد ماند.
مهندس رمضانعلی سبحانی فر در ادامه این مراسم اظهار داشت: یاد و نام شهدای عزیز و یاد و خاطره ی جهان پهلوان تختی که امروز پنجاه و سومین سالگرد ایشان است گرامی می داریم.
وی افزود: از شما پیشکسوتان قدردانی می نماییم که این مساله را بسیار با اهمیت دانستید و این مراسم را برگزار کردید بااینکه محدودیت ها برای کرونا است اما این کار در فضای مجازی حتما منعکس خواهد شد.
سبحانی فر اشاره کرد: تختی به کشتی هویت داده است و نام جهان پهلوان تختی را باید گرامی بداریم و به همین خاطر است که ما اینجا جمع شده ایم و وظیفه داریم که رفتار و منش آن پهلوان بزرگ را الگوی خود قرار دهیم.
مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: یکی از بحث هایی که می تواند بزرگان کشتی را در ذهن مردم زنده نگه دارد گرفتن چنین مراسم هایی است و دیگر کار این است که تمبر یادبود جهان پهلوان تختی را رونمایی نماییم و این دومین تمبر جهان پهلوان تختی است و تمبر به عنوان یک شئ گرانبها و سبک وزن است و سفیر تاریخ است که گذشتگان ما و مشاهیر حال ما را به آیندگان منتقل می کند.
سبحانی فر اظهار داشت: ورزش پهلوانی خصوصیات خاص خودرا دارد و کشتی های ما تحت تأثیر پهلوانی است و کسی که پهلوان میدان باشد، خصلت های شجاعت، شهامت، آزادگی، گذشت و ایثار را داد و این در جامعه ی ما تأثیرگذار است و می تواند الگوی بسیار خوبی برای جوانان و جامعه ما باشد.
وی افزود: اگر امروز جهان پهلوان تختی را همه می ستایند به لحاظ خصایص شخصیتی است که ایشان از میدان قهرمانی و پهلوانی بدست آورده است.
سبحانی فر در آخر اشاره کرد: ما باید قدر پهلوانان و قهرمانان ما و کسانی که الگوی جامعه هستند را بدانیم و کاری که امروز اتفاق افتاد، کاری بسیار پسندیده بود. از اینکه در کنار مجموعه ی فدراسیون کشتی هستیم خوشحالیم و از اینکه کمک حال کشتی که امروز در جهان ما به شهامت و شجاعت ایرانیها معرفی می کند خوشحالیم.
در ادامه این مراسم تفاهم نامه ای بین فدراسیون کشتی و شرکت ملی پست ایران، اداره کل پست است تهران و منطقه پستی شمالغرب تهران به امضاء رسید.

همچنین در آخر این مراسم نفرات حاضر از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان تختی رونمایی و آنرا امضا کردند.1399/10/18
14:31:33
0.0 / 5
968
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد