دفاع شخصی
سرمربی تیم ملی تكواندو بانوان:

تكواندوكاری كه در لیگ عملكرد خوبی داشته باشد به اردو دعوت می شود

تكواندوكاری كه در لیگ عملكرد خوبی داشته باشد به اردو دعوت می شود

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان اظهار داشت: دختران تکواندو قدم بزرگی برای حرفه ای تر شدن برداشتند و این به کادرفنی کمک می نماید تا برنامه هایمان در یک مسیر درست اجرایی شود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو در مورد اردوی دختران تکواندو اظهار داشت: پس از ۹ ماه تعطیلی الزامی به خاطر شیوع کرونا بالاخره از ۱۵ آذرماه اردوی آماده سازی خویش را با حضور ۶ هوگوپوش که پیش از این کارنامه خوبی داشتند آغاز کردیم.
وی اضافه کرد: برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک پس از هماهنگی و جلسات گوناگونی که زیر نظر شورای مشورتی فدراسیون برگزار شد، وزن اول و دوم المپیکی را مد نظر قرار دادیم و تکواندوکاران را به اردو دعوت کردیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان عنوان کرد: خوشبختانه در این اردو بچه ها آماده تر حاضر شدند و در این مرحله پس از اینکه برای دومین مرتبه تست آنالیز بدن (این بادی) را پشت سر گذاشتند، درصد چربی همه بچه ها به زیر ۱۳ رسیده است. برای نخستین بار است که طی این چند سال گذشته در اردوی دختران چنین اتفاقی افتاده است.
کمرانی خاطرنشان کرد: دختران تکواندو قدم بزرگی برای حرفه ای تر شدن برداشتند و بالاخره متوجه شدند این مورد هم بخشی از دنیای حرفه ای است البته این طور نیست که تکمیل کننده یک بازیکن حرفه ای صرفا کنترل وزن و درصد چربی باشد اما یکی از گام هایی است که کمک می نماید تا ورزشکار خویش را برای حضور در میادین بزرگ آماده کند و از پایه های اصلی قلمداد می شود.
وی افزود: این روحیه و رفتار حرفه ای به کاد رفنی کمک می نماید تا برنامه هایی که برای آمادگی تکواندوکاران در نظر گرفته شده در یک مسیر درست اجرایی شود و دغدغه این را نداشته باشیم که برنامه ها را چطور تنظیم نماییم تا بچه ها که با اضافه وزن وارد می شوند گرفتار صدمه دیدگی نشده و از صفر اردو را آغاز نکنیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان با اشاره به اینکه برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک، ملی پوشان برنامه تمرینی را به صورت پیوسته و منسجم تا فروردین ماه پیگیری می کنند، اظهار داشت: پس از اینکه تقویم ۶ ماهه اول سال ۲۰۲۱ عرضه شد تلاش می نماییم پیش از رقابت های انتخابی قاره ای شرایطی را فراهم نموده تا بچه ها اردوی مشترکی را با تکواندوکاران دیگر کشورها داشته باشند یا اگر مسابقه ای در اوایل اسفندماه بود در آن شرکت کرده و میزان آمادگی تکواندوکاران را ارزیابی نماییم.
کمرانی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری رقابت های لیگ تکواندو عنوان کرد: فدراسیون تکواندو با برنامه ریزی که طی این چند ماه انجام داده است می خواهد مسابقات لیگ را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کند که البته این مورد به ما کمک بزرگی می کند تا بچه‎ ها در مسابقه محک زده شوند؛ این مورد حتی در رویدادی داخلی برای ما پرارزش است و یک امتیاز مثبت خواهد بود.
وی اضافه کرد: اگر تکواندوکاری در لیگ عملکرد خوبی داشته باشد و از نظر فنی توانمندی های خویش را نشان دهد به اردو دعوت می شود اما این طور نیست که معیارم برای انتخاب تنها لیگ باشد.
سرمربی تیم ملی تکواندو این طور افزود: فرصت کوتاهی در اختیار داریم و با عنایت به شرایط کرونا و قرنطینه امکان دارد از اواخر اسفندماه برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک اعزام شویم؛ ما باید از این فرصت کمال استفاده را ببریم و کاری نکنیم که مانع شود اردو به خوبی روند خویش را سپری کند.
کمرانی تصریح کرد: اساسا کنترل تعداد زیاد بازیکنان در اردو دشوار می باشد و به همین خاطر تصمیم گرفتیم که اردوی قهرمانی آسیا را با ۱۲ نفر شروع نماییم و پس از ۱۴ روز رصد کردن بچه ها، در نهایت ۸ تکواندوکار در اردو باقی بمانند.
وی خاطرنشان کرد: ورود بچه ها برای اردونشینی قهرمانی آسیا، روز ۳ بهمن ماه و پس از لیگ برنامه ریزی شده و همان نفراتی که قبلاً معرفی کردیم و تعدادی نفرات جدید وارد اردو می شوند که تست PCR می دهند و پس از مشخص شدن نتیجه تمرینات شروع می شود. بچه ها باید تلاش کنند آمادگی نسبی خویش را به دست آورند چونکه فرصت کمی داریم و در این زمان زمان باقی مانده باید به بالاترین حد آمادگی برسند.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود برای حضور در قهرمانی آسیا نمی توانیم مسابقات انتخابی برگزار نماییم و ترجیح می دهیم با همان نفرات قبلی کار نماییم مگر اینکه بازیکنی آمادگی بالاتری را در لیگ به نمایش بگذارد که در این صورت حتما از آن شخص استفاده می نماییم وگرنه با همان روند قبلی این رویداد را پشت سر می گذاریم اما بدون شک برای حضور در رقابت های جهانی، انتخابی برگزار می نماییم و امیدوار هستیم با خبرهای خوبی که می رسد تا آن زمان ویروس کرونا مهار شده و با خیال راحت بتوانیم نفرات برتر را انتخاب نماییم.
کمرانی در انتها اظهار داشت: امیدواریم فروردین ۱۴۰۰ برای ما شروع خوبی باشد و بتوانیم هر دو سهمیه حضور در بازی های المپیک توکیو را کسب کنیم؛ پس از آن هم مسابقات قهرمانی آسیا را به خوبی پشت سر بگذاریم و قدم بزرگی در نخستین ماه سال جدید برداریم. انشاءالله در سال جدید اتفاقات خوبی را برای تکواندو ایران شاهد باشیم.

1399/10/19
12:54:16
0.0 / 5
1172
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد