دفاع شخصی
برنامه كشتی ایران برای المپیك چیست؟

از دست رفتن فرصت رویارویی یزدانی و تیلور در پاریس

از دست رفتن فرصت رویارویی یزدانی و تیلور در پاریس

در صورتی که چندی قبل تنها ۳ کشتی گیر ایران عازم رقابت های صربستان شدند، اینبار هم بر خلاف کشورهایی صاحب قدرت کشتی جهان مثل آمریکا، ترکیه، آذربایجان، گرجستان، کوبا، هیچ نماینده ای از ایران عازم گرندپری پاریس نمی گردد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی گرندپری پاریس با حضور ۳۱۵ کشتی گیر از ۲۶ کشور جهان از ۲۵ تا ۲۹ دی در پایتخت فرانسه برگزار می گردد.
در حالیکه تعداد زیادی از عنوان داران کشتی جهان در این رقابت ها پا به میدان می گذارند، هیچ کدام از کشتی گیران ایران عازم پاریس نمی شوند تا یک میدان مهم دیگر در راه آماده سازی تیم های ملی کشتی از دست برود.
تیم آمریکا بر خلاف غیبت در رقابت های جام جهانی صربستان، اینبار با نفرات عنوان دار خود راهی پاریس می شود تا از این فرصت برای محک کشتی گیران المپیکی خود استفاده نماید.

آمریکا در کشتی آزاد با یازده نفر در این رقابت ها حاضر می شود که از این میان تنها جوزف کالن در وزن غیر المپیکی ۶۱ کیلوگرم به میدان می رود و ده آزادکار دیگر آمریکا در ۶ وزن المپیکی به میدان خواهند رفت که نشان دهنده تمرکز برای آماده سازی هر چه بیشتر در راه المپیک توکیو است.
توماس گیلمان نایب قهرمان جهان در ۵۷، جیمز گرین نایب قهرمان جهان در ۶۵، کایل دیک دارنده ۲ طلای جهان در ۷۴، دیوید تیلور دارنده یک طلای جهان در ۸۶، کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک در ۹۷ و گویازدوفسکی نفر سوم جهان در سنگین وزن، چهره های شاخص و عنوان دار کشتی آزاد آمریکا در گرندپری پاریس هستند.
* تیلور آمد اما یزدانی نیامد!
در حالیکه دلیل اصلی عنوان شده برای اعزام نکردن حسن یزدانی به جام جهانی صربستان، غیبت دیوید تیلور جدی ترین رقیب یزدانی در المپیک توکیو عنوان شد اما اینبار تیلور عازم پاریس می شود اما باز هم قرار نیست یزدانی در این رقابت ها به میدان برود!
حسن یزدانی تابحال دو مرتبه مقابل دیوید تیلور در جام جهانی کرمانشاه و رقابت های جهانی مجارستان تن به شکست داده است و پاریس فرصت خوبی بود تا یزدانی یکبار پیش از المپیک برای پیدا کردن راه پیروزی بر تیلور خویش را محک بزند.

آذربایجان هم با اعزام ۱۱ آزادکار که بیشتر آنها در اوزان المپیکی هستند، حضور پررنگی در گرندپری پاریس دارد.

* ترکیه با ۱۷ فرنگی کار در گرندپری پاریس
ترکیه با ۱۷ فرنگی کار بیشترین نماینده را در کشتی فرنگی گرندپری پاریس دارد تا نشان دهد برای کسب موفقیت در المپیک توکیو برنامه ویژه ای را تدارک دیده است.
آمریکا هم در کشتی فرنگی همانند کشتی آزاد حضور پررنگی دارد و با ده فرنگی کار در این رقابت ها پا به میدان می گذارد. آذربایجان هم با ۱۰ فرنگی کار عازم پاریس خواهد شد.
برنامه کشتی ایران چیست؟
کشتی ایران مشغول آماده سازی در خانه کشتی است اما یک به یک حضور در رقابت های مهم بین المللی را از دست می دهد و معلوم نیست چرا فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم های ملی نفرات خویش را عازم رقابت های بین المللی نمی کنند تا قبل از المپیک با حریفان شاخص پنجه در پنجه شوند. این در شرایطی است که بدلیل انتشار کرونا در جهان، مسابقات بین المللی اندکی تا المپیک برگزار خواهند شد و نباید فرصت ها را به سادگی از دست داد.
در واقع تنها با برگزاری اردوهای طولانی مدت در خانه کشتی و حاضر نشدن در میادین بین المللی نمی توان برای المپیک توکیو به آمادگی ایده آل رسید و تا زمانیکه کشتی گیران در رقابت خارجی با حضور مدعیان جهانی محک نخورند نمی توان به نقاط ضعف و قوت پی برد.

*اسامی برخی از چهره های مطرح کشتی جهان در رقابت های گرندپری پاریس به شرح زیر است:
کشتی آزاد:
وزن ۵۷ کیلوگرم:
توماس گیلمان نایب قهرمان جهان و چهره المپیکی از آمریکا، ماهیر امیرارسلانوف قهرمان جوانان جهان و بازی های اروپایی از آذربایجان، اندری اورتگا قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از کوبا، ویتالی آروجا نایب قهرمان جوانان جهان از آمریکا
وزن ۶۱ کیلوگرم:
بکا لومتادزه نایب قهرمان جهان از گرجستان، جوزف کالن نفر سوم جهان از آمریکا

وزن ۶۵ کیلوگرم:
ولادیمیر خینچگاشویلی قهرمان جهان و المپیک از گرجستان، جیمز گرین نایب قهرمان جهان از امریکا

وزن ۷۴ کیلوگرم:
کایل دیک دارنده ۲ طلای جهان از آمریکا

وزن ۸۶ کیلوگرم: دیوید تیلور دارنده یک طلای جهان و چهره المپیکی آمریکا، راهید والنسیا نایب قهرمان جوانان جهان از آمریکا.
وزن ۹۷ کیلوگرم: شیرف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان، کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا، سالاس پرز نایب قهرمان جهان از کوبا
وزن ۱۲۵ کیلوگرم: گنو پتریاشویلی دارنده ۳ طلای جهان و یک برنز المپیک از گرجستان، میکولاس گویازدوفسکی دارنده ۲ برنز جهان از آمریکا.

اسامی چهره های مطرح در کشتی فرنگی گرندپری پاریس:
وزن ۵۵ کیلوگرم:
اکرم اوزترک نفر سوم جهان از ترکیه، نوگزار سورتسومیا دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۹ از گرجستان
وزن ۶۰ کیلوگرم:
کرم کامل دارنده طلای جوانان جهان از ترکیه
وزن ۶۷ کیلوگرم:
اسماعیل بوررو مولینا دارنده یک طلای المپیک و دو طلای جهان از کوبا، آتاکان یوکسل نفر سوم جهان از ترکیه
وزن ۸۲ کیلوگرم:
رفیق حسین اف دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۹ از آذربایجان، برهان آکبوداک قهرمان زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۷ از ترکیه، امره کوش دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ترکیه
وزن ۸۷ کیلوگرم:
اسلام عباس اف دارنده ۲ مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از آذربایجان

وزن ۱۳۰ کیلوگرم:
میجان لوپز دارنده ۸ طلای جهان و المپیک، رضا کایالپ دارنده مدال های نقره و برنز المپیک و ۴ طلای جهان از ترکیه، صباح شریعتی دارنده برنز المپیک از آذربایجان، اسکار پینو هندز دارنده یک نقره و ۲ برنز جهان از کوبا، یاسمانی آکوستا دارنده مدال برنز جهان، چنک ایلدیم دارنده مدال های برنز جهان و المپیک از ترکیه.
منبع:

1399/10/23
20:36:35
0.0 / 5
792
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد