دفاع شخصی
دبیر:

كردستان محروم است اما استعدادهای خوبی دارد

كردستان محروم است اما استعدادهای خوبی دارد

به گزارش دفاع شخصی رئیس فدراسیون کشتی از امکانات ورزشی شهر سنندج بازدید نمود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در ادامه حضور خود در استان کردستان بامداد امروز به همراه جولایی مدیرکل ورزش و جوانان و خیرآبادی رئیس هیأت کشتی استان از مجموعه های ورزشی در دست راه اندازی شهر سنندج بازدید کرد.
خانه کشتی بهاران، خانه کشتی و سالن ۶ هزار نفری مجموعه ورزشی ۲۲ گولان و ساختمان ورزشی سرخه دزخ از توابع شهر سنندج مکان هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.
در این بازدید مقرر شد فدراسیون کشتی سال آینده مسابقات مهم ملی و بین المللی خویش را به میزبانی سالن ۶ هزار نفری سنندج برگزار کند، همینطور خانه کشتی و خوابگاه های در دست راه اندازی و امکانات ورزشی آن می تواند میزبان اردوهای تیم های ملی کشتی باشد.
ساختمان مجموعه سرخه دزج سنندج هم در آینده نزدیک به مجموعه ورزشی تفریحی و خوابگاه ورزشی تبدیل خواهد شد.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رئیس فدراسیون کشتی، در اولین نشست ی خود در استان کردستان با حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس فدراسیون در این دیدار که با حضور جمشید خیرآبادی رئیس هیأت کشتی استان برگزار شد، اظهار داشت: کردستان استان محرومی است اما استعدادهای فراوانی در آن وجود دارد.
وی افزود: این استعداد ها به خصوص در کشتی فراوانند و کشتی فرنگی استان کردستان پتانسیل این را دارد که مدال های جهانی و المپیک بدست آورد.
دبیر تاکید کرد: باید نگاه ورزش استان به کشتی به عنوان ورزش ملی کشور، نگاه متفاوت و ویژه ای باشد تا استعدادهایی که در کردستان وجود دارند شکوفا شوند.
وی افزود: کشتی باید در مناطقی از کردستان که علاقمند و پتانسیل بیشتری دارد، حمایت شود و رئیس هیأت وظیفه دارد که این پتانسیل ها و ظرفیت ها را فعال کند.
رئیس فدراسیون کشتی در مورد برنامه راهبردی کشتی کشور اظهار داشت: کشتی کشور نیازمند یک برنامه جامع و هدفمند برای ۸ سال آینده خود بود و با تلاشی که انجام شد و با نظرات کارشناسان مختلف توانستیم این سند را تدوین نماییم و دوشنبه هفته آینده آنرا رونمایی خواهیم کرد.
حامد جولایی هم در این دیدار با بیان حمایت کامل اداره ورزش و جوانان استان از کشتی خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته یک خانه کشتی به هیأت کشتی استان اهداء کردیم و پیگیر آن هستیم که سالن های بیشتری را در اختیار هیأت کشتی قرار دهیم.
وی افزود: با عنایت به این که قرار بود سال جاری میزبان جام باشگاه های جهان باشیم اما به علت انتشار کرونا این امر میسر نشد از فدراسیون کشتی می خواهیم که میزبانی جام تختی و یا جام باشگاه های جهان را در سال آینده به ما بدهد.
جولایی در انتها تصریح کرد: آمادگی این را هم داریم که هرساله یک دوره مسابقات در رده ی سنی جوانان برگزار نماییم.

در این دیدار وضعیت هیات و ورزش کشتی استان کردستان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت ضمن اینکه توسعه زیرساخت های ورزش کشتی و پیشرفت بخش ورزش قهرمانی این رشته در بین ورزشکاران کردستان با حمایت و پشتیبانی مسئولین ورزش استان و فدراسیون کشتی از مهم ترین مباحث این دیدار بود.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رئیس فدراسیون کشتی در ادامه با نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در مورد پشتیبانی از کشتی این استان دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیأت کشتی استان کردستان برگزار شد، رئیس سازمان و برنامه ریزی استان قول حمایت مالی از کشتی استان را به میزان ۷۰۰ میلیون تومان داد.
دبیر در این جلسه اظهار داشت: توسعه زیرساخت های کشتی استان کردستان و همینطور پشتیبانی از برنامه های کوتاه مدت در اولویت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باشد، چونکه کشتی جزئی از هویت ایران است و هرچه برای آن تلاش و کار نماییم نتیجه آنرا خواهیم گرفت.
وی افزود: استعدادهای خوبی در کشتی کردستان حضور دارند که باید امکانات لازم از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری در اختیار آنها قرار بگیرد، فدراسیون کشتی هم تمام تلاش خویش را می کند تا کمک های لازم را به جهت برگزاری کلاس های آموزشی انجام دهد اما باید کمک مالی خوبی به هیأت کشتی استان شود تا با برنامه ریزی مناسب این استعداد ها شکوفا شوند.
در این نشست مقرر شد کمک مالی به هیأت کشتی به جهت تکمیل خانه کشتی و برگزاری مسابقات جام تختی و همینطور رقابت های سالیانه در رده ی نوجوانان باشد.
منبع:

1399/10/24
13:24:48
0.0 / 5
852
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد