دفاع شخصی
جودو مسترز دوحه؛

طلای روز دوم به ژاپن، كره، گرجستان و فرانسه رسید

طلای روز دوم به ژاپن، كره، گرجستان و فرانسه رسید

به گزارش دفاع شخصی روز دوم از رقابتهای جودو قطر با شکست بعضی از بهترین های جهان و کسب مدال طلا توسط جودوکارانی از ژاپن، کره جنوبی، فرانسه و گرجستان سپری شد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، در روز دوم از این دوره از مسابقات که به میزبانی قطر در دوحه جریان دارد، ۱۱۵ جودوکار در اوزان ۸۱- و ۷۳ کیلوگرم مردان، ۶۳- و ۷۰- کیلوگرم زنان به روی تاتامی رفتند.
در وزن ۷۳- کیلوگرم که ۳۰ جودوکار شرکت داشتند، دیدار پایانی این وزن تکرار فینال مسابقات جهانی ۲۰۱۸ توکیو بین «ان چانگریم» از کره جنوبی و «هاشیموتو» از ژاپن بود که جودوکار کره ای بود که همانند مبارزه قبلی پیروز شد و به نشان طلا دست پیدا کرد. نماینده ژاپن نقره گرفت و مدال برنز هم به «توریف» از ازبکستان و «ایگور وندتک» از آلمان تعلق گرفت.
شگفتی های روز دوم در وزن ۸۱- کیلوگرم ادامه یافت. جایی که نفرات اول تا هفتم رنکینگ در جدول حضور داشتند و با طعم تلخ شکست آشنا شدند. «ماتیاس کس» نفر یک این رده بندی، «ودات آلبوراک» از ترکیه، «آنتونی والیوس» از کانادا، «دمنیک راسل»، سعید ملایی از مغولستان نفرات سوم تا ششم توفیقی در کسب مدال نداشته و از دور مسابقات حذف شدند. فینال این وزن را «فرانک دی ولت» از هلند با رنکینگ هفت و «گریگالاشویلی» از گرجستان برگزار کردند که در انتها این جودوکار گرجستانی بود که رقیب را شکست داد و طلا گرفت. «دی ولت» به نشان نقره دست پیدا کرد و نماینده رژیم اشغالگر قدس به همراه «ایوانوف» از بلغارستان روی سکوی سوم قرار گرفتند.
در بخش زنان و در وزن ۶۳- کیلوگرم «کلاریس اگبگننو» از فرانسه دارنده نقره المپیک، ۴ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز جهان، شش طلا و دو برنز اروپا، ۲۶ مدال تور جهانی، در مبارزه پایانی «نامی نابکورا» از ژاپن را شکست داد و به نشان طلا دست یافت. رقیب ژاپنی در مکان دوم قرار گرفت و «سانه ورمر» از هلند به همراه «لسکی» از اسلوونی روی سوم ایستادند.
در وزن ۷۰- کیلوگرم «یوکو اونو» از ژاپن در دیدار پایانی «تایمازوا» از روسیه را شکست داد و طلا گرفت. جودوکار روسیه نقره گرفت و مدال برنز هم به «اسکوکیمارو» از آلمان و «کیم پالینگ» از هلند تعلق گرفت. در این وزن هم علاقمندان به جودو شاهد حذف «اوا ماریه» و «نارکواگس» هر دو از فرانسه با رنکینگ های یک و دو دنیا بودند.
این رقابتها امروز چهارشنبه با برگزاری مبارزات ۹۰-، ۱۰۰- و ۱۰۰+ کیلوگرم، ۷۸- و ۷۸+ کیلوگرم تمام می شود.

1399/10/24
23:50:49
0.0 / 5
801
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد