دفاع شخصی
دبیر:

از امروز در اتاق شیشه ای هستم

از امروز در اتاق شیشه ای هستم

به گزارش دفاع شخصی رئیس فدراسیون کشتی اشاره کرد: سند 8 ساله راهبردی کشتی برمبنای المپیک و با هدف قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی ایران در المپیک 2028 تهیه شده است.



به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، مراسم رونمایی از سند استراتژیک کشتی با حضور مسئولان فدراسیون کشتی و مهدی علی نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش برگزار گردید. علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در این مراسم اظهار داشت: زمانی که آمدم خواستم برنامه کشتی را ببینم، نه برنامه مسابقات بلکه برنامه ای که نشان دهد مقرر است در آینده به کجا برسیم. چنین برنامه ای نبود بدین سبب از دانشگاه شریف یک تیم دعوت کردیم و در مدت ۷ ماه سند استراتژیک را تهیه کردیم. کشتی گیران مسابقه ای ما ۳ یا ۴ هزار نفر بیشتر نیستند. حدود ۳۰ تا ۳۵ قهرمان و یکسری کارشناسان را دعوت کردیم. ابتدا چالش ها را متوجه شدیم. کشتی امروز مثل دوره ما نیست. آیا کشتی گیرهای الان را مثل زمان ما می شناسند؟

وی اضافه کرد: بدون تعارف نگاه ورزش در کشور ما الپپیک محور نیست. نخستین کاری که کردیم این بود که برنامه مان را تا ۲۰۲۸ نوشتیم و گفتیم می خواهیم در ۲۰۲۸ در کشتی آزاد و فرنگی قهرمان المپیک شویم. در ۷ یا ۸ حوزه فرهنگی، فنی، برنامه ریزی و... کارشناسان را دعوت کردیم تا سند را تهیه نماییم. در چند سال گدشته نگاه در کشتی، جام جهانی محور بوده اما الان بر طبق این سند، المپیک محور است. ما دیگر در آسیایی دنبال قهرمانی نیستیم و به مربیان هم گفتم کشتی گیران جوان را ببرید و اگر هم باختید مهم نیست. بازی های آسیایی هم پس از المپیک و قهرمانی جهان اولویت سوم ماست. المپیک مثل یک خورشید بر برنامه ما می تابد. جام جهانی مسابقه درجه چهارم جهان است، مدام گشتی گیران خوب را به جام جهانی بردند و کشتی ما خالی شده است.

رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: یک نفر از کشتی گیرانی که در نوجوانان جهان قهرمان شده و بعد قهرمان المپیک شده نام ببرید، اصلا نداریم. پدر بچه های مردم را درآوردند! سوریان در نوجوانان دو بار باخت، خود من دو بار اوت شدم، رسول خادم و عباس جدیدی اصلا در نوجوانان نبودند اما قهرمان المپیک شدند. آیا برای روس ها اصلا قهرمانی نوجوانان مهم است؟ نگاه نتیجه محور را از رده نوجوانان کاملا برداشتیم.

دبیر افزود: سفر من به استانها یا ساخت و سازها همه هدفمند و بر طبق این برنامه است. کار رئیس هیات فقط تیم جمع کردن نیست. برای انستیتو نیز برنامه و هدف تعیین کرده ایم. یکی از اشکالات ما این است که برند کشتی افت کرده است. بحث رسانه و تمام حوزه های دیگر نیز دیده شده است. تمام اعزام ها هدفمند است. از امروز در اتاق شیشه ای نشستیم و کاملا در رصد هستیم. برنامه مان چالشی نوشته شده و نه خیلی دور و دراز و نه خیلی نزدیک است. در دل این برنامه یک شورا ترسیم کردیم تا هنگام اجرا ببینیم کجای کار هستیم و ماهی یک دفعه شورا رصد می کند.

رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: رئیس هیات هایی که وقت نمی گذارند و مربیانی که سواد فنی ندارند، یکی از چالش های کشتی ماست. ارتباط مستقیم با مراکز علمی مثل آموزش و پرورش و دانشگاه از دیگر موارد مهم این سند است. حدود ۴۰ هزار کشتی گیر داریم، هدف این است که در سال ۲۰۲۸ جمعیت کشتی گیران را به ۸۰۰ هزار نفر برسانیم. کانون ها در آموزش و پرورش باید فعال شوند و تشک های کشتی به آموزش و پرورش برگردند. حسن این سند این است که فدراسیون باید پاسخگو باشد. اگر من هم اینجا نباشم، رئیس بعدی فدراسیون باید پاسخگو باشد و برمبنای سند استراتژیک جلو برود. برنامه سالیانه قبلا در کشتی بود اما چنین سندی اصلا نبوده است. ما باید بر طبق این برنامه رصد شویم. خوشحالم که برنامه ۸ ساله تدوین شده و امیدوارم ۱۰۰ درصد موفق شویم. کار سختی است اما شدنی است.





منبع:

1399/10/29
17:32:01
0.0 / 5
1267
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد