دفاع شخصی
رئیس فدراسیون:

نصف بیشتر جمعیت كشتی، صوری است

نصف بیشتر جمعیت كشتی، صوری است

به گزارش دفاع شخصی لرستان رئیس فدراسیون کشتی می گوید: حال این رشته خوب نیست و آب رفته است.


علیرضا دبیر امروز اول بهمن در مسافرت به لرستان و در دیدار با نماینده ولی فقیه در این استان، اظهار نمود: یک روزی در ایران کشتی از لحاظ کمی و کیفی جایگاه خوبی داشته یعنی از جمعیت حدود ۶۵ میلیونی دهه ۷۰ بالای یک میلیون نفر کشتی گیر فعال داشتیم ولی امروز از جمعیت حدود ۸۴ میلیون نفر نزدیک به ۴۰ هزار کشتی گیر داریم که نصف بیشتر آن صوری بوده یعنی در واقع دست کاری بیمه ای است.
وی افزود: کشتی ما مثل فرش، خاویار و یا نفت ماست، هر ورزشی وارداتی است اما کشتی مال ایرانی هاست و قدمت دارد.
دبیر تصریح کرد: کشتی ما اما امروز حال و روز خوبی ندارد و مسؤلان آن حمایتی که باید از این رشته داشته باشند را ندارند و کشتی آب رفته است.
رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز در میان مسؤلان ورزشی آن حمایتی که باید از کشتی باشد را نمی بینیم، خاطرنشان کرد: به چند اداره کل ورزش و جوانان استان رفتم و در بحث بودجه کشتی را مثل ورزش های توپی نمی بینند و این در شرایطی است که کشتی ورزش اول ما و بیشترین مدال آوری را دارد.
وی اظهار داشت: امروز به اینجا آمده ایم که بگوییم نماینده ولی فقیه در لرستان از کشتی حمایت کند و برای این رشته عین پدر باشد.
دبیر تصریح کرد: باید در مدت هفت یا هشت سال جمعیت کشتی را به ۸۰۰ هزار نفر برسانیم که در سند توسعه این مورد را نوشته ایم و ابلاغ هم شده است.
منبع:

1399/11/01
18:11:09
0.0 / 5
880
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد