دفاع شخصی
سرمربی تیم ملی كشتی آلیش زنان:

دختران كشتی گیر شور و شوق زیادی دارند

دختران كشتی گیر شور و شوق زیادی دارند

دفاع شخصی: آنا براتی معتقد می باشد انتقاد به وضعیت کشتی زنان نادرست است و علیرضا دبیر از این بخش حمایت می کند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، مسابقات قهرمانی کشور کشتی آلیش زنان دوم و سوم اسفند برگزار می گردد و دختران کشتی گیر بعد از یک سال باردیگر به روی تشک می روند.

آنا براتی سرمربی تیم ملی آلیش زنان در این مورد به ایسنا اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش فدراسیون این مسابقات را برگزار می نماییم. ابتدا قرار بود اردوی تیم ملی را داشته باشیم اما به این نتیجه رسیدیم که اگر قهرمانی کشور برگزار و کشتی گیران دیگری هم شناسایی شوند، بهتر است.

او اضافه کرد: از وقتی که زمان مسابقات تعیین شده است دختران جنب و جوش خاصی پیداکرده اند. بسیاری از تیم ها آماده هستند و اسامی خودرا به زودی ارسال می کنند. فکر می کنم مسابقات جالبی داشته باشیم چون دختران یک سال است که به سبب شیوع ویروس کرونا در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده اند وشور و شوق زیادی دارند.

براتی در پاسخ به اینکه ارزیابی شما ازسطح فنی مسابقات چگونه است؟ بیان کرد: فکر می کنم از نظر فنی نسبت به سالهای قبل بهتر می شود چون حالا مربیانمان آماده تر هستند. آنها را در گروهی جمع کرده ایم و آموزش های لازم را به آنها داده ایم تا به درستی به کشتی گیران منتقل کنند اما در گذشته بعد از شرکت در کلاس های مربیگری، کار را رها می کردند و اطلاعاتشان به روز نمی شد. از طرفی اگر کسی به دنبال کسب مقام در مسابقات کشوری است ابتدا باید بدن آماده ای داشته باشد، بدین سبب دختران در این یک ماه فرصت کافی برای آماده سازی خود داشته اند و می توانیم امیدوار باشیم که رقابت های خوبی را خواهیم دید.

او در واکنش به اینکه برخی کشتی گیران معتقدند مسئولان فدراسیون به بخش زنان توجه نمی کنند، اظهار داشت: نمی دانم از سمت چه کسی و چگونه موجی به راه افتاد که به کشتی زنان اهمیتی داده نمی گردد، اما درحالی که بسیاری از رشته ها در این یک سال تعطیل بوده اند، ما اردوی تیم ملی راه تشکیل دادیم. گمان می کنم این موج از آنجا به راه افتاد که آقای دبیر(رئیس فدراسیون کشتی) در مسافرت به مشهد گفت رشته ها را به صورت آزاد، فرنگی، آلیش زنان و کلاسیک اولویت بندی می کنم.

او در مورد قرار گرفتن کلاسیک در اولویت آخر فدراسیون اظهار داشت: مسابقات جهانی و آسیایی تثبیت شده ای در بخش کلاسیک وجود ندارد اما موجی به راه افتاد که گفتند می خواهند کلاسیک را تعطیل کنند درحالی که اصلا چنین چیزی را نشنیده ایم. حالا هم می بینید که بسیاری از رشته ها تعطیل هستند اما مقرر است مسابقات قهرمانی کشور آلیش زنان را برگزار نماییم و اگر کرونا هم اجازه بدهد در همه مسابقات بین المللی شرکت می نماییم.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش زنان در مورد علت فعالیت کم کشتی زنان در ایران اظهار داشت: متاسفانه این اصلا ربطی به ما ندارد و به برنامه های اتحادیه جهانی کشتی مربوط می شود که توجه کمتری به کشتی های سنتی دارد و ابتدا به رشته های المپیکی خود مثل آزاد و فرنگی اهمیت می دهد.

براتی در مورد برگزاری اردوهای تیم ملی آلیش زنان اظهار داشت: از آنجایی که می خواهیم در اسفند اردوی تیم ملی را داشته باشیم، بدنبال برگزاری زودتر مسابقات قهرمانی کشور هستیم تا کشتی گیران را محک بزنیم. امیدوارم کسانی که حق شان است و آماده هستند به این اردو وارد شوند.

منبع:

1399/11/21
20:59:33
0.0 / 5
956
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد