دفاع شخصی

چرایی انتصاب مدیر تیم ملی كشتی آزاد

چرایی انتصاب مدیر تیم ملی كشتی آزاد

به گزارش دفاع شخصی در جاییکه تمامی مسئولیت فنی تیم ملی کشتی آزاد بر دوش غلامرضا محمدی است و رئیس فدراسیون کشتی هم صراحتا اعلام نموده اعتقادی به جایگاه مدیر فنی ندارد، معلوم نیست انتصاب مدیر تیم ملی کشتی آزاد بر چه اساسی صورت گرفته است؟


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، "مدیر تیم های ملی" پستی بوده که فقط مختص ورزش ایران است، که علی پروین در فوتبال از آن به عنوان"کشک" نام می برد و همواره بحثهای زیادی در مورد شرح وظایف این سمت وجود داشته است.
اخیرا علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم صراحتا اعلام نموده اعتقادی به این جایگاه در تیم های ملی کشتی ندارد اما با این وجود خود او حکم به انتصاب مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد داده است.
در جاییکه در همه جای دنیا تمامی مسئولیت فنی بر دوش سرمربیان قرار دارد، سال هاست در ورزش ایران بنا بر مصلحت، تحمیل، احترام به پیشکسوت و یا هر عامل دیگری، پستی با عنوان "مدیر فنی" باب شده است، فردی که حیطه وظایفش روشن نیست و هر چند عنوان دهان پر کن مدیریت فنی را یدک می کشد اما بعد از هر شکست، تمام تقصیرها متوجه سرمربی است و مدیر فنی مسئولیتی ندارد.
در کشتی هم مدیر فنی در دوره های مختلف تا به امروز حضور داشته، جایگاهی که به نظر می آید باب میل سرمربیان نبوده اما روسای فدراسیون ها با انتصاب فرد مور اعتماد خود در این جایگاه تلاش کرده اند هم در مباحث فنی دخالت و نفوذ غیر مستقیم داشته باشند و هم به این شیوه اختیار تام را از سرمربیان تیم های ملی سلب کنند.


علیرضا دبیر رئیس پرافتخار و خوش فکر فدراسیون کشتی هر چند با انتصاب مدیر فنی در تیم های ملی کشتی، مانند روسای سابق عمل کرد اما دو روز پیش در برنامه زنده شبکه خبر صراحتا اعلام نمود هیچ اعتقادی به جایگاه مدیر فنی در تیم های ملی کشتی ندارد.
تیم ملی کشتی فرنگی بدون مدیر فنی و با هدایت محمد بنا در جایگاه سرمربی تیم ملی، بدون هیچ مشکلی در راه موفقیت در المپیک گام برمی دارد اما محسن کاوه از همان ابتدای روی کار آمدن علیرضا دبیر بعنوان مدیر فنی در تیم ملی کشتی آزاد مشغول به فعالیت است و بر نحوه عملکرد غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی نظارت می کند.
تیم ملی کشتی آزاد در حال آماده سازی برای حضور در المپیک است، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی صراحتا می گوید جایگاه مدیریت فنی را قبول ندارد و از طرفی به کیفیت کار فنی غلامرضا محمدی اذعان می کند، اما محسن کاوه در جایگاه مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد در تصمیم گیری مسائل فنی تیم ملی جایگاه ویژه ای دارد و معلوم نیست سرمربی تیم ملی در پشت پرده بدون اجازه او می تواند در مسائل مهم تیم ملی اقدام نماید یا نه.


حال با این اوصاف اگر خدای ناکرده تیم ملی کشتی آزاد در المپیک به نتیجه دلخواه نرسد آیا محسن کاوه مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد هم به اندازه غلامرضا محمدی مسئولیت باخت را به گردن می گیرد یا باز هم این سرمربی است که از جانب فدراسیون، مسؤلان ورزش، کارشناسان و مردم توبیخ می شود و احیانا جایگاهش را از دست می دهد؟
زمان زیادی تا المپیک نداریم و انتظارات از تیم ملی کشتی آزاد بسیار بیشتر از کشتی فرنگی و دیگر رشته های ورزشی ایران در المپیک است، محمد بنا هر چند با سوریان همکاری و مشورت دارد اما با اختیار تام مشغول به کار است و بطور قطع فردای المپیک در برابر هر نتیجه ای مسئول است، اما آیا این مورد درباره غلامرضا محمدی هم صدق می کند و او مسئولیت هر نتیجه ای را بر عهده می گیرد یا می گوید اختیار تام در مسائل فنی نداشته و دیگران در کارش دخالت کرده اند؟
منبع:

1399/11/26
22:57:56
0.0 / 5
943
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد