دفاع شخصی
میراسماعیلی :

جودو ایران وارد مسیر جدیدی شده

جودو ایران وارد مسیر جدیدی شده

رئیس فدراسیون جودو با اعلان اینکه این رشته لطمات زیادی از اختلافات خورده است نسبت به آینده ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: با برنامه هایی که در نظر گرفته ایم جودو وارد مسیر جدیدی شده است.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی - محمد بیرامی: جودو ایران سال ۱۴۰۰ را در حالی شروع می کند که دیگر مشکل بزرگی به نام «تعلیق» این ورزش المپیکی را تهدید نمی نماید. مسابقات مختلفی پیش رو است و باید با برنامه برای حضور در این رقابتها آماده شود. نخستین میدان نیز تاتامی قهرمانی آسیاست.
فدراسیون با یک تصمیم منطقی فرصت را به جوانانی داد که آینده این ورزش در ایران هستند و بریمانلویی که به سبب تعلیق شانس حضور در المپیک را از دست داده بود، بعد از تعویق یک ساله المپیک به سبب کرونا و رفع تعلیق این فرصت را دارد تا سهمیه المپیک را برای خود و ایران کسب کند.
آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این برنامه ها و اتفاقاتی که پیرامون جودو رخ داده است صحبت کرد.
تبریک سال نو
قبل از هر چیز سال جدید را خدمت همه هموطنان عزیز، ورزش دوستان و خانواده بزرگ جودو ایران تبریک عرض کرده و امیدوارم همه مردم عزیز ایران زمین سال خوبی توأم با سلامتی پیش رو داشته باشند. برای کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو نیز آرزوی موفقیت دارم. ضمن اینکه برای ورزش کشور و به خصوص جودو آرزوی موفقیت در عرصه های بین المللی دارم.
بهترین و بدترین اتفاق سال ۹۹
بدون شک بدترین اتفاق سال قبل شیوع ویروس کرونا و اتفاقاتی بود که پیرامون آن افتاد و بسیاری از عزیزان به خصوص اساتیدی بزرگ از خانواده جودو را از دست دادیم که خیلی جای تأسف داشت و برای همیشه جای آنها خالی خواهد ماند. اما بهترین اتفاق موفقیت در رأی دادگاه دیوان داوری ورزش بود که برای آن زحمات زیادی کشیده شد. همین که توانستیم برای نخستین بار در یک پرونده در دیپلماسی ورزش این را رقم بزنیم. خیلی اهمیت داشت و در پی آن رأی کمیته انضباطی باطل و پرونده باردیگر به فدراسیون جهانی ارجاع داده شد.
دوران سخت تعلیق
دوران تعلیق که بخش عمده ای از آن همزمان شده بود با شیوع ویروس کرونا را به سختی طی کردیم. ما این تهدید را به فرصت تبدیل نموده و در شش ماه نخست پس از تعلیق کوشیدیم برای پشتوانه سازی استفاده نمائیم و با توجه ویژه به زیر ساخت ها و سنین پایه، اردوهای آماده سازی را با نفرات بیشتر برگزار کردیم و لیگ ها نیز انجام شد. شیوع ویروس کرونا در سال ۹۹ کار را خیلی سخت کرد و از این فرصت هم استفاده کردیم، دوره های آموزشی، دانش افزایی، پویش و چالش های متفاوتی انجام شد تا جودو به صورتی شاداب و سرحال به راه خود ادامه دهد.
اسفند طلایی برای جودو
در روزهای پایانی سال با برگزاری یک لیگ پویا و استثنایی با حضور ۱۶ تیم، تحرک خاصی در جودو کشور ایجاد کردیم. قبل از آن نیز با برگزاری لیگ منطقه ای در سنین نوجوانان و جوانان، اسفندماه طلایی برای جودو رقم خورد که با پیروزی در رأی دادگاه حکمیت ورزش نیز همراه شد.
فرصت حضور در مسابقات آسیایی
بعد از اعلام رأی دادگاه با اتحادیه آسیا مکاتبه کردیم و مجوز حضور ایران در مسابقات قهرمانی آسیا صادر شد. برنامه های بزرگی در سال ۱۴۰۰ داریم که با حضور در همین مسابقات شروع می شود. با وجود فرصت بسیار اندک سه روزه که برای ثبت نام در این رقابتها داشتیم، بعد از مشورت و با خرد جمعی تصمیم به اعزام نفرات مدال آور مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا گرفتیم. اگر به عدالت قرار بود تیمی اعزام شود حتما باید مسابقات انتخابی برگزار می شد که چنین فرصتی نبود.

اهمیت حضور در بیشکک
حضور تیم ملی در رقابتهای قهرمانی آسیا پس از تعلیق ۱۸ ماهه برای ما اهمیت بالایی داشت. یکسال است که جودوکاران تمرین ندارند و کلاس ها به سبب شیوع ویروس کرونا تعطیل می باشد، همه این مساله را می دانستیم اما این بهانه را قبول ندارم، تیم جوانی داریم که باید رفته و واقعاً با دل و جان مبارزه کنند. هیچ چیز غیرممکن نیست.
طلای نابی به نام بریمانلو
بریمانلو یکی از جودوکاران مطرح دنیا در وزن ۷۳- کیلوگرم است که توانایی کارهای بزرگی دارد. او طلای ناب جودو ایران است که باید قدر خودرا بداند. همانگونه که فدراسیون قدر او را می داند و همه شرایط را برای موفقیت و مدال های خوشرنگی که انتظار او را می کشد، فراهم خواهدنمود. این جودوکار تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و در تاشکند هم در یک اردوی مشترک شرکت کرده بود، با وجود فرصت کوتاه می تواند سهمیه المپیک را کسب کند. بعنوان یک قهرمان حرفه ای برای خود برنامه دارد و همانطور که گفتم فدراسیون هم کنار و پشتیبان اوست از صمیم قلب امیدوارم در مسابقات پیش رو موفق باشد. کسی که مدال جهانی را کسب می کند، توانایی بالایی دارد و می تواند هم سهمیه المپیک گرفته و هم اولین مدال المپیکی ایران را کسب کند.
به همه مدعیان فرصت می دهیم
نگرانی همه جوانان با آتیه را درک می کنم، ولی واقعاً به سبب فرصت اندک فکر می کنم بهترین تصمیم گرفته شد. مدعیان حضور در تیم ملی مطمئن باشند که به اندازه کافی فرصت در اختیارشان قرار خواهد گرفت. به صراحت اعلام می کنم که به برگزاری مسابقات انتخابی اعتقاد زیادی دارم و هر جودوکاری در این رقابتها موفق شود، حق قانونی اوست که به تیم ملی برسد. این قول را می دهیم که پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا و با برگزاری رقابتهای انتخابی، تیم ملی بزرگسالان را باردیگر تشکیل خواهیم داد. با این جودو به جوانگرایی و نگاه به آینده نیز معتقدیم. مسابقات مهمی همچون قهرمانی جهان در پیش است و اهتمام داریم و به همه مدعیان فرصت خواهیم داد.
کادر فنی تیم های ملی
همانطور که برای مدعیان تیم ملی برنامه داریم، برای مربیان شاخص و سازنده خود نیز برنامه داریم. پس از بازگشت از قرقیزستان، جلساتی را خواهیم داشت و کادر فنی همه تیم های خودرا بصورت مجزا انتخاب خواهدنمود. کومیته مربیان و آموزش باید دوچندان فعال شود. در حال رایزنی برای اعزام مربیان سازنده و قهرمان پرور به یک دوره آموزشی هستیم تا قهرمانان بیشتری به جودو ایران معرفی شوند.
ارتباط با فدراسیون جهانی
بعد از اعلام رأی از طرف دادگاه حکمیت ورزش، تلاش زیادی داشتیم که ارتباط خوب و منطقی البته در چهارچوب منافع طرفین با رئیس و مسئولان فدراسیون جهانی و آسیایی برقرار نماییم. که منجر به این شد که فضا از حالت تعلیق درآمده به سمت تعامل و دوستی جلو برود. در اینجا باید از «ماریوس ویزر» و «العنزی» تشکر کنم که این مساعدت را داشتند و حتی اجازه حضور تیم ملی ایران در مسابقات گرجستان و ترکیه را به ما دادند که برای ما امکان پذیر نبود.
دیدار با ویزر
در پی رایزنی هایی که با فدراسیون جهانی داشتیم، تقاضای دیدار با «ویزر» را داشتیم که ان شالله در نخستین فرصت رودررو صحبت خواهیم کرد و اهتمام می نماییم تعامل دو جانبه ای را داشته باشیم. رابطه بسیار خوبی با رئیس اتحادیه آسیا آقای «العنزی» دارم و اگر دوستان داخلی اجازه دهند می توانیم رابطه خوبی با «ویزر» داشته باشیم. در دادگاه رفتار بسیار خوبی از ایشان دیدیم و پس از آن هم در مکاتبات این رفتار ادامه پیدا کرد. واقعاً ایشان هم معتقد می باشد که باید به تعامل برسیم. ما زیر مجموعه فدراسیون جهانی هستیم و باید بتوانیم با جودو دنیا رابطه داشته باشیم. با چند رئیس فدراسیون که از دوستان و هم دوره ای بنده هستند ارتباط دارم و از بازگشت جودو خوشحال بودند.
از تعلیق جودو خوشحال شدند
اینکه می گویم از داخل برخی کارشکنی ها صورت گرفته و در مشکلات برون مرزی ما نقش داشتند، با سند و مدرک قابل اثبات است. متأسفانه آنها که ادعای دلسوزی جودو را دارند و خودرا صاحب جودو می دانند، لطمات زیادی به این ورزش وارد کردند که شاید سال ها برای جبران آن زمان نیاز باشد. آقایان از تعلیق جودو خوشحال شدند و الان نیز با ادعای تعلیق باردیگر ایران در حال بر هم زدن آرامش جودو هستند.
پذیرای منتقدین هستیم
جودو ایران حرکت جدیدی آغاز نموده است، گویی تازه متولد شده، برای پیشرفت این جودو نیازمند همدلی و وفاق همه خانواده جودو هستیم. دلسوزان واقعی و آنها که سال ها برای پیشرفت آن تلاش نموده اند را به خانه خود یعنی فدراسیون دعوت می نماییم و با گوش جان انتقادات آنها را می شنویم. من فرزند و عضو کوچکی از این خانواده جودو هستم. من را مثل برادر خود دانسته با کمک هم این جودو را از نو بسازیم. مطمئن باشید که بدون کمک تک تک اعضای این خانواده کار به جایی نخواهد رسید. جودو چوب اختلاف را زیاد خورده و الان وقت همفکری و تلاش مضاعف است.

1400/01/11
20:07:09
5.0 / 5
1194
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد