دفاع شخصی
ذكریا :

تعلیق و كرونا تأثیر زیادی روی جودو داشت

تعلیق و كرونا تأثیر زیادی روی جودو داشت

به گزارش دفاع شخصی مربی تیم ملی جودو اظهار داشت: تعلیق و کرونا تأثیر زیادی روی جودو ایران داشت و نشانه های دوری از مسابقات و اردوهای مشترک بین المللی به خوبی روی تاتامی قهرمانی آسیا نمایان شد.محسن ذکریا با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: سطح فنی مسابقات قهرمانی آسیا خیلی بالا بود، در بعضی اوزان بویژه اوزان سبک بسیاری از قهرمانان جهان و المپیک باخته و بعضاً از دستیابی به مدال بازماندند. در وزن ۷۳ کیلوگرم «اسماگولیف» قزاقستانی که در دو گرنداسلم نتایج خوبی کسب کرده بود باخت و برنز گرفت. بسیاری از قدرتهای برتر دنیا در قاره آسیا حضور دارند و در این دوره هم چون گذشته شاهد رقابت تنی چند از برترین های دنیا بودیم. تعداد شرکت کنندگان شاید پایین بود و در هر وزن میانگین ۱۶ جودوکار حضور داشتند ولی به لحاظ کیفیتی و دلیل رقابت چند جودوکار برتر دنیا در هر وزن قابل توجه بود.
وی افزود: جودو ایران ۱۸ ماه به علت تعلیق از فضای رقابتی سطح اول دنیا دور بوده و از زمان اعلام رأی دیوان داوری ورزش و صدور مجوز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا تنها ۲۰ روز زمان برای آماده سازی تیم داشتیم. در این زمان هم دو مرحله اردو برگزار شد تا نفرات را به سطح آمادگی مناسب برسانیم. البته بریمانلو تمرینات آمادگی جسمانی خویش را انجام داده بود، ولی تمرین جودو با حریفان مختلف نداشتند.
مربی تیم ملی جودو افزود: کرونا و تعلیق ناعادلانه مزید برعلت شده بود که نتوانیم در هیچ رویداد رسمی برون مرزی یا اردوی مشترک حاضر باشیم. یکی از علل باخت بریمانلو در مبارزه رده بندی، دوری از همین تمرینات سطح بالا در اردوهای مشترک بود. محمد به لحاظ آمادگی جسمانی شرایط خوبی داشت ولی همین دوری از مسابقات و عدم تمرین با رقبای خود روی کار فنی تاثیر منفی گذاشت و مدال برنز را از دست داد.
ذکریا افزود: تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا از جوانان مستعد و با آتیه ای تشکیل شده بود که بدون شک در آینده بیشتر از آنها خواهید شنید. اگر زمان کافی برای آماده سازی تیم در اختیار کادر فنی بود، بدون شک نتایج بهتری کسب می شد. در همین مدت کوتاه جودوکاران به شرایط خوبی رسیده بودند و برابر رقبای خود مبارزات نسبتاً خوبی به نمایش گذاشتند، اما دوری از مسابقات خیلی مهم و تأثیرگذار بود. ضمن اینکه این نفرات با وجود کسب مدال در رقابتهای نوجوانان و جوانان آسیا، تجربه حضور در مسابقات رده سنی بزرگسالان را نداشتند.
وی در انتها اظهار داشت: با عنایت به شرایطی که بر جودو ایران به لحاظ تعلیق از جانب فدراسیون جهانی حاکم بود و کرونایی که سالن های تمرین را تعطیل کرده بود، اگر هر جودوکاری از ایران اعزام می شد، کم و بیش همین نتایج رقم می خورد. در مجموع باید عرض نماییم با عنایت به مبارزاتی که از نفرات اعزامی روی تاتامی بیشکک دیدم. در مجموع از عملکرد تیم راضی هستم.


منبع:

1400/01/24
14:08:24
5.0 / 5
945
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد