دفاع شخصی
۵ وزن نخست كشتی فرنگی قهرمانی آسیا

3طلا، یك نقره و یك برنز ایران در كشتی فرنگی قهرمانی آسیا

3طلا، یك نقره و یك برنز ایران در كشتی فرنگی قهرمانی آسیا

دفاع شخصی: در آخر رقابت های 5 وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان، پژمان پشتام در 77، ناصر علیزاده در 87 و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلای آسیا رسیدند، میثم دلخانی در 63 کیلوگرم نقره گرفت و پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم به مدال برنز رسید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت های روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، پژمان پشتام در ۷۷، ناصر علیزاده در ۸۷ و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم با شایستگی صاحب مدال طلا شدند، میثم دلخانی در ۶۳ به مدال نقره رسید و پویا دادمرز نیز در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید.
پویا دادمرز نماینده وزن ۵۵ کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی به مصاف عزیزاف از تاجیکستان رفت و در آخر با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و به مدال برنز آسیا رسید. در این وزن شیاتونی از ژاپن در دیدار فینال الهام بهرام اف ازبک را برد و قهرمان آسیا شد.
دادمرز قبل از این در رقابت های بامداد امروز(سه شنبه) در دیدار نخست باتوجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم به مصاف داواباندی مونخ اردن از مغولستان رفت و در همان تایم نخست قاطعانه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید. دادمرز در نیمه نهایی به مصاف الهام بهرام اف از ازبکستان رفت و در آخر با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.
میثم دلخانی نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای امیدهای جهان ۲۰۱۹، در مبارزه فینال به مصاف سلطان آستولی از قزاقستان رفت و در حالی که با نتیجه ۳ بر صفر پیش بود دو مرتبه فن کمر خورد و ۸ بر ۳ از حریف عقب افتاد. دلخانی در ادامه ضربه فنی شد و به مدال نقره بسنده کرد.
دلخانی قبل از این در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر اورماتبک آماتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نمایشی خوب برابر المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان در یک کشتی سخت با نتیجه ۹ بر ۷ به برتری رسید. دلخانی برای رسیدن به فینال برابر هانجائه چانگ از کره جنوبی به میدان رفت و در یک مبارزه سخت و سنگین با نتیجه ۸ بر ۵ به برتری رسید و راهی فینال شد.
در وزن ۷۷ کیلوگرم، پژمان پشتام دارنده مدال نقره آسیا ۲۰۲۰، در دیدار فینال این رقابت ها برابر دالر رضازاده از تاجیکستان به روی تشک رفت اما به سبب غیبت حریفش در میدان، دستش بعنوان فرد پیروز بالا رفت و به نخستین مدال طلای ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ دست یافت.
پشتام قبل از این در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی باتوجه به حضور نیافتن کشتی گیران عراقی و فلسطینی بر روی تشک به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پشتام در این مرحله به مصاف سینگ گورپریت از هند رفت و در یک مبارزه سخت و نفسگیر با نتیجه ۷ بر ۷ به برتری رسید و راهی فینال شد.
در وزن ۸۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده کشتی گیر جوان و شایسته آملی در ادامه درخشش خود در این رقابت ها، در دیدار فینال نیز مقابل آتابک عزیزبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید و بر سکوی نخست آسیا ایستاد.
علیزاده قبل از این در دور اول برابر نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی برای رسیدن به فینال نیز مقابل رستم آساکولوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ازبکستان به میدان رفت و در یک مبارزه برتر موفق شد کشتی گیر عنوان دار ازبک را مقهور توانایی و مبارزه هجومی خود کند و در آخر به برتری قاطع ۱۰ بر ۴ برسد و راهی فینال شود.
علیزاده با وجودیکه برای اولین بار در یک رویداد بین المللی کشتی می گرفت، با تسلط و اعتماد به نفس مثال زدنی بر سکوی نخست آسیا ایستاد و نشان داد می تواند مهره شایسته ای برای کسب تنها سهمیه باقیمانده کشتی فرنگی ایران برای المپیک توکیو باشد.
در این وزن آساکولوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ازبکستان به همراه کشتی گیر کره ای به مدال برنز رسیدند.
اما در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، علی اکبر یوسفی دارنده مدال های طلای جوانان و امیدهای جهان ۲۰۱۹ آخرین نماینده ایران در ۵ وزن نخست بود که برای کسب مدال طلای آسیا مقابل الیم خان سیزدیکوف از قزاقستان با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و سومین مدال طلای ایران در این رقابت ها را با شایستگی بر گردن آویخت.
یوسفی قبل از این در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان را برد. وی در مبارزه دوم و در مرحله نیمه نهایی نیز در یک مبارزه برتر برابر سهراب فاتویف از ازبکستان با نتیجه قاطع ۱۴ بر ۵ به برتری رسید و راهی فینال شد. یوسفی در حالی که ۱۴ بر ۵ پیش بود حریف ازبک با گرفتن ۳ اخطار دیسکالیفه شد و یوسفی با کسب پیروزی راهی فینال شد. در این وزن مدال های برنز به کشتی گیران کره جنوبی و قرقیزستان رسید.
یوسفی کشتی گیر جوان بابلی نیز بار دیگر در این رقابت ها نشان داد می تواند مهره مطمئنی در سنگین وزن کشتی فرنگی ایران باشد.
منبع:

1400/01/26
18:01:21
5.0 / 5
991
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد