دفاع شخصی
عباس جدیدی:

درباره سوریان اعلام خطر می كنم

درباره سوریان اعلام خطر می كنم

نماینده فدراسیون کشتی در انتخابات شورای کشتی آسیا با اشاره به اینکه تا شب پیش از انتخابات ۲۲ رای داشتم، اظهار داشت:  عده ای که منافعی قبلا در آنجا داشتند و احساس خطر کردند، اقداماتی مقابل کشتی ایران انجام دادند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، عباس جدیدی بعد از ناکامی در انتخابات شورای کشتی آسیا در قزاقستان، اظهار نمود: بعد از ۱۶ سال دوری از کشتی، مسؤلان فعلی فدراسیون کشتی پیشنهاد همکاری به من دادند و من هم به خاطر دینی که به کشتی داشتم آنرا قبول کردم.

وی ضمن اشاره به اینکه در این ۱۶ سال به خاطر سلایق روسای اسبق فدراسیون، دعوت رسمی از من برای حضور در کشتی نشد، افزود: وقتی دیدم که می توانم به کشتی خدمت کنم و از من خواسته شد که دین خویش را به کشتی ادا کنم، بدون هیچ چشمداشتی سریعا قبول کردم چونکه قلبم برای کشتی می تپد و خویش را مدیون و بدهکار به کشتی می دانم و با عشق به ورزش ملی کشور وارد این میدان شدم.

دارنده مدال های طلای جهان و نقره المپیک در مورد مسائلی که در قزاقستان اتفاق افتاد، اظهار نمود: جهت شرکت در انتخابات شورای کشتی آسیا، به قزاقستان سفر کردیم و چند روز زودتر در آلماتی حضور داشتیم تا رایزنی های لازم را انجام دهیم، همه چیز تا شب پیش از انتخابات خوب پیش می رفت و حدود ۲۲ رأی را نهایی کرده بودیم.

وی اضافه کرد: حتی رئیس فدراسیون جلسه سازنده ای را با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار کرد و این نشست دو ساعته نتایج مثبتی را هم به همراه داشت.

نایب قهرمان المپیک افزود: برای حفظ منافع ملی و شأن کشتی ایران در این انتخابات حضور پیدا کردم، اما فکر می کنم یک عده ای که منافعی قبلا در آنجا داشتند و احساس می کردند که منافع آنها به خطر می افتد، شیطنت کردند، اما باید بدانند که این حرکت را ضد من نکردند بلکه ضد کشتی ایران کردند.

وی اضافه کرد: همه چیز مشخص و هویدا است، در قزاقستان بحث من نبود، بحث آبرو و بحث پرچم مملکت بود و من یک مأمور و یک وسیله بودم، اما به نظرم منافع شخصی، جای منافع ملی را گرفت و کارهای غیراخلاقی انجام شد و به نظرم هیچ فرد وطن پرستی نمی تواند این اتفاق را ببخشد.

قهرمان کشتی آزاد جهان در مورد عواقب این اتفاق اظهار داشت: بطور قطع این دست کارها عواقب دارد، به عنوان مثال نمونه بارز آن مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا بود، همانطور که دیدید چندین مدال طلای کشتی گیران ما با ناداوری ها از دست رفت و این مورد بطور قطع به علت این بود که قدرت ما در کشتی آسیا و جهان تضعیف شد.

وی در مورد اظهار نظرهایی که در آن عنوان می شود در این انتخابات از جانب نمایندگان ایران بداخلاقی صورت گرفته، اظهار داشت: بطور قطع این موضوعات مضحک است و اصلا حقیقت ندارد. به عنوان ملتی آزاد و یکی از قطب های کشتی جهان حق داشتیم که به مواردی که خارج از قانون است اعتراض می کردیم و اگر غیر از این بود که شأن کشتی ایران از بین می رفت. بهرحال اگر سابقه من را در کشتی ببینید متوجه می شوید که همیشه به دنبال اهتزاز پرچم ایران و نواخته شدن سرود مقدس کشورمان در مسابقات مختلف بوده و چیزی غیر از اعتلای ایران عزیز را در نظر نداشته ام.

جدیدی در مورد تبعات این دست حرکات اظهار داشت: من از همینجا اعلام خطر می کنم؛ اول در مورد حمید سوریان که نماینده ایران برای عضویت در اتحادیه جهانی کشتی است و باید حتما پیشگیری پیش از علاج شود، ضمن اینکه ما رقابت های مهم المپیک را پیش رو داریم و اگر بخواهد در آنجا هم ضد کشتی گیران ما بی عدالتی شود، بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

وی در انتها تصریح کرد: به نظرم اینکه بعضی از نفرات داخلی در فدراسیون های بین المللی ورزشی عضویت دارند ولی تصمیات و نظرات آنها همسو با فدراسیون های ملی و دستگاه ورزش کشور نیست، بسیار به ورزش ایران ضربه می زند و از وزارت ورزش و سایر نهادهای ذیربط می خواهم به این مورد ورود کنند تا دیگر شاهد اتفاتی از این دست نباشیم.
1400/01/27
15:57:14
5.0 / 5
1213
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد