دفاع شخصی
سرمربی تیم ملی تكواندو بانوان:

گام اول كسب سهمیه المپیك است

گام اول كسب سهمیه المپیك است

به گزارش دفاع شخصی مهرو کمرانی اظهار داشت: گام اول حضور در المپیک، کسب سهمیه است و در این رقابت ها شرایط سختی داریم اما تمام تلاش خویش را می نماییم تا برای چهارمین بار جواز حضور در این رویداد بزرگ جهانی را کسب نماییم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره آسیا از روز ۳۱ اردیبهشت ماه به مدت دو روز به میزبانی اردن در شهر امان برگزار می شود؛ کادر فنی تیم ملی تکواندو بانوان، مهلا مومن زاده و ناهید کیانی را برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک معرفی نمود.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان کشورمان ضمن اشاره به انتخاب دو نماینده کشورمان در رقابت های کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: رقابت های کسب سهمیه المپیک قرار بود فروردین ماه سال قبل برگزار گردد که با عنایت به همه گیری ویروس کرونا و تعویق بازی های المپیک این رویداد هم با یک سال تأخیر مواجه گردید.
کمرانی افزود: از سال ۱۳۹۸ رنکینگ و رقابت های تکواندوکاران سایر کشورها را به صورت جدی رصد، تحلیل و آنالیز کردیم و با عنایت به این که در اوزان اول و دوم پتانسیل و نفرات خوبی را در اختیار داشتیم بعد از تورنمنت ترکیه به این نتیجه رسیدیم که در این دو وزن برای کسب سهمیه تلاش نماییم اما با این وجود تا لحظات پایانی که فرصت ثبت نام بود صبر کردیم تا بهترین تصمیم را بگیریم.
وی اضافه کرد: مهلا مؤمن زاده در مسابقات قهرمانی جهان موفق به کسب مدال نقره شده و در این زمان هم عملکرد خوبی از خود نشان داده است؛ مهلا بازیکن میدان های بزرگ است و اگر از نظر روحی و روانی شرایط خوبی داشته باشد می تواند بهترین نتایج را کسب کند. ناهید کیانی هم در وزن سوم جهانی (۵۳- کیلوگرم) تابحال عملکرد خوبی داشته و در مقابل بازیکنان به نام این وزن توانسته موفق عمل کند ازاین رو با عنایت به پتانسیل بالایی که داشت تصمیم گرفتیم در یک وزن بالاتر مبارزه کند.
کمرانی تصریح کرد: قصد داشتیم پوراسماعیل را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک در تورنمنت ترکیه مقابل یک یا دو تکواندوکار برتر آسیا محک جدی بزنیم اما متأسفانه حریفان اصلی او از ازبکستان، اردن و قزاقستان در این مسابقه حضور نداشتند تا بتوانیم عملکرد او را به خوبی بسنجیم و در این شرایط امکان ریسک نداشتیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان اضافه کرد: مطمئن هستم تکواندو بانوان در سالهای آینده پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت و این پتانسیل را داریم تا بر سکوهای قهرمانی در مسابقات بزرگی همچون جهانی و آسیایی بایستیم. دختران تکواندو از توانمندی بالایی برخوردار می باشند و امیدوارم بتوانند حضور در مسابقات گرندپری را تجربه کنند چونکه می دانم حرف های بسیاری برای گفتن دارند. امیدوارم نفرات انتخاب شده بتوانند جواب اعتماد کادرفنی را بدهند؛ در مسابقات کسب سهمیه واقعاً شرایط سختی داریم و تکواندوکاران خوبی حضور دارند اما امیدوارم بتوانیم سهمیه المپیک را بدست آوریم.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان ضمن اشاره به نفرات انتخابی مسابقات تیمی در بازی های المپیک اظهار داشت: یلدا ولی نژاد و ملیکا میرحسینی هر دو تکواندوکاران جنگنده ای هستند؛ یلدا در مبارزات می تواند امتیازات بالایی کسب کند و ملیکا هم با قدرت بدنی خوب توانایی این را دارد که امتیازی از دست ندهد. در مسابقات تیمی این امر خیلی مهم می باشد و یک بازیکن باید امتیاز بگیرد و بازیکن دیگر می بایست کنترل امتیاز را در دست بگیرد.
کمرانی خاطرنشان کرد: یلدا بازیکن سرعتی، چرخشی زن و امتیازگیر خوبی برای ما است و ملیکا هم پیش از این حضور در مسابقات تیمی را در بازی های یونیورسیاد تجربه کرده و بازیکنی است که می تواند در مقابله با هر تکواندوکاری مبارزه را به خوبی مدیریت کند.
وی در انتها اظهار داشت: گام اول ما برای حضور در بازی های المپیک توکیو، کسب سهمیه است که در این رقابت ها شرایط سختی داریم اما تمام تلاش خویش را می نماییم تا برای چهارمین مرتبه جواز حضور بانوان تکواندو در بزرگ ترین رویداد ورزشی جهان را بدست آوریم.


منبع:

1400/02/10
14:10:37
5.0 / 5
1354
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد