دفاع شخصی
رای قابل شكستن است؟

سكوت فدراسیون جودو و مسئولان پس ازرای محرومیت

سكوت فدراسیون جودو و مسئولان پس ازرای محرومیت

رأی دیوان داوری ورزش در خصوص تعلیق چهار ساله جودو ایران به گواه کارشناسان حقوقی ایرادات زیادی دارد و معین نیست چرا فدراسیون جودو در اعتراض به این رأی تعلل می کند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، فدراسیون جهانی جودو پنجشنبه گذشته با ارسال نامه ای به تهران و با استناد به بندی از بخشنامه کمیته انضباطی خود، جودو ایران را به مدت چهار سال از حضور در کلیه رویدادهای بین المللی محروم کرد. محرومیتی که از شهریور ۱۳۹۸ شروع شده و تا شهریور ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.
در همین رابطه با چند کارشناس حقوق ورزشی همچون امیرساعد وکیل که عملکرد موفقی در پرونده قبلی جودو داشت، صحبت کردیم که نتیجه آن دخالت عوامل غیر ورزشی و حقوقی در رأی صادره بوده است و در صورت اعتراض می توان به شکستن رأی در cas امیداور بود.
اما نکته مهم اینکه فدراسیون جودو بعد از اعلام خبر محرومیت چهارساله، هیچ واکنشی به موضوع نداشته و بنظر می رسد به رأی صادر راضی باشد و علاقه ای به اعتراض نداشته باشد. البته با روحیه ای که از آرش میراسماعیلی سراغ داریم، بعید است ساکت مانده و کاری نکرده باشد.
این حق قانونی جودوکاران ایران است که در مسابقات و رویدادهای رسمی حضور داشته باشند و در صورت تداوم این روند جودو ایران مشکلات جدی را پیش رو خواهند داشت که با اهمیت ترین آن سوختن نسلی است که به آینده آنها امید زیادی می رفت.
نکته دیگر اینکه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بعنوان متولی ورزش کشور می بایست پیگیر موضوع بوده و بخش حقوقی خودرا در این خصوص فعال کرده تا با جمع آوری مستندات لازم و تهیه یک دفاعیه بی نقص مقابله حقوقی با فدراسیون جهانی را از سر گیرند.
اینکه یک فدراسیون بین المللی پیش شرطی برای حضور ورزشکاران یک کشور قائل شود به هیچ عنوان و در هیچ قانونی نیامده و اگر نخواهیم پرونده را باردیگر به cas ببریم، در حقیقت به این خواسته ijf تن داده و چهار سال بعد هم همین شرایط خواهد بود و هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد.
نکته پایانی اینکه اعتراض به رأی کمیته انضباطی حق قانونی جودوکاران ایرانی است و کسی نمی تواند این حق را از آنها گرفته و فدراسیون جودو باید برای احقاق حق نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر جودوکار فعال در ایران گرفته و جهت استفاده از کوچک ترین روزنه ها برای کاهش مدت زمان محرومیت و حتی حضور محمد محمدی بریمانلو در بازی های المپیک نهایت تلاش خودرا داشته باشد.

1400/02/12
23:06:25
5.0 / 5
1145
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد