دفاع شخصی
گزارش تحلیلی مهر؛

بازگشت انجمن های رزمی به جایگاه اصلی

بازگشت انجمن های رزمی به جایگاه اصلی

ساختار جدید فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی نوید آنرا می دهد كه وزارت ورزش در مورد فعالیت باردیگر انجمن های رزمی در این فدراسیون تصمیم گیری كند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، عصر دوشنبه سالن فارسی آکادمی ملی المپیک شاهد برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی بود. مجمعی که پس از سه سال با گزارش کامل و جامع از فعالیتهای ۱۵۶ روزه در دوران مدیریت جدید فدراسیون و از همه مهمتر همدلی و همراهی اعضای مجمع برگزار گردید.
نکته مهم اینکه تک تک اعضا ضمن آگاهی کامل به ریزترین مسائل آن دغدغه های پیش روی خویش را بدون کمترین ملاحظه ای بیان نمودند و جالب آنکه مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش بعنوان رئیس مجمع نکات مهمی را در دفتر خود وارد می کرد. وی هم با دقیق شدن در گزارش های ذیحساب، حسابرس و بازرس نشان داد که تا چه میزان به حوزه کاری خود آشناست.
اما دغدغه اصلی اعضای مجمع فعالیت برخی انجمن های رزمی خارج از این فدراسیون و تحت نظارت فدراسیون های دیگر بود. اینکه با تصویب اعضای مجمع و موافقت وزارت ورزش کلمه «انجمن» به نام این فدراسیون افزوده شد تا مسؤلان آن بتوانند با رفع موانع قانونی مدیریت مناسبی بر انجمن های رزمی داشته باشند.
متأسفانه در دوره های قبلی مدیریت فدراسیون بویژه در زمان سرپرستی عظیمی با اتخاذ تصمیمات غیرمنطقی، شاهد خروج بعضی از این انجمن ها از این فدراسیون بودیم. اما در شرایطی که تیم مدیریتی فعلی این فدراسیون از بهتری بعنوان رئیس گرفته تا همایون خرم بعنوان نایب رییس و چگینی بعنوان دبیر، از با تجربه های این بخش بوده و به خوبی می داننند در حوزه کاری آنها چه می گذرد و راه برخورد با آن چگونه است. در این شرایط به نظر می آید همه چیز برای فعالیت رشته های رزمی در این فدراسیون مهیاست و راه حضور باردیگر آنها که رفته اند، باز است.
در این بین برخی انجمن ها با شعار استقلال و پیش کشیدن مسائل بین المللی قصد دارند مقابل خواسته حتی هنرجویان خود هم بایستند. اینکه در ایران فدراسیونی داریم که جایگاه و خواستگاه اصلی انجمن های رزمی است و می تواند به خوبی آنچه مورد نیاز این قبیل انجمن ها چه در داخل و چه در بعد بین الملل است، را فراهم آورد، یک نکته مثبت است و مشخص نیست برخی آقایان با چه هدفی ساز مخالف کوک می کنند؟
موی تای نمونه از این انجمن هاست که در طول سال ها فعالیت خود در این فدراسیون بدون مشکل فعالیت می کرد و تنها در دو مرحله و آن هم در زمان اداره فدراسیون توسط سرپرست ها، با تصمیات غلط از این فدراسیون خارج شد و نتیجه اش هم بروز اختلافات زیاد و باز شدن پای مخالفین به وزارت ورزش برای تعیین تکلیف مدیریت این انجمن است.
البته که بحث «کیک بوکسینگ واکو» متفاوت با سایر رشته هاست و می طلبد که مسؤلان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در این خصوص به جد ورود کرده و مشکلی که سالهاست اهالی کیک بوکسینگ با آن درگیر هستند را یکبار برای همیشه حل کنند. «کیک بوکسینگ» با وجود بیشتر از ۴۰ سبک مختلف و هنرجویان پرتعداد می بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد. ولی معلوم نیست چرا انجمنی که در مدیریت آن بحث هایی جدی است و کمترین نیرو را بین سبک های رزمی دارد، پرچمدار این جدایی شده و پای اختلافات ریشه ای خود با برخی مسؤلان را به مباحث این چنینی باز کرده است.
بر همین اساس است که اهالی رزمی انتظار دارند وزارت ورزش در این خصوص با بررسی دقیق بهترین تصمیم را اتخاذ نموده و همه انجمن های رزمی تحت نظر فدراسیونی واحد فعالیت خویش را پیگیری کنند.


منبع:

1399/04/14
17:05:17
5.0 / 5
2239
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد