دفاع شخصی
اعلام رنكینگ المپیكی كاراته كاها

چهار ایرانی در صدر بهترین های جهان

چهار ایرانی در صدر بهترین های جهان

دفاع شخصی: در آخر رقابت های کاراته وان در پرتغال رده بندی بهترین های جهان اعلام گردید که حضور چهار کاراته کای کشورمان در صدر اوزان خود از اهمیت ویژه ای در آستانه بازی های المپیک برخوردارست.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، آخرین مرحله از رقابت های کسب امتیاز ورودی المپیک به مدت سه روز به میزبانی پرتغال در لیسبون اجرا شد. تیم ملی کاراته ایران در این مسابقات موفق به کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز شد. با احتساب امتیازات این رقابت ها در رده بندی، حضور چهار کاراته ایران در صدر بهترین های جهان در فاصله کمتر از ۹۰ روز تا بازی های المپیک می تواند حائز اهمیت باشد.
در وزن ۶۸+ کیلوگرم زنان حمیده عباسعلی با ۷۵۶۷.۵ امتیاز در صدر ایستاده است. در وزن ۷۵- کیلوگرم بهمن عسگری با ۱۰۰۱۲.۵ امتیاز دست نیافتی است و اختلاف فاحشی با رقبای خود دارد. ذبیح الله پورشیب با کسب طلا در لیسبون جمع امتیازات خودرا به عدد ۱۰۲۱۵ رساند و در وزن ۸۴- کیلوگرم با یک پله صعود در صدر ایستاد. در وزن ۸۴+ کیلوگرم نیز سجاد گنج زاده با ۹۱۸۷.۵ امتیاز بالاتر از همه سنگین وزن های دنیا صدرنشین است.
نکته مهم اینکه معادله انتخاب نماینده وزن ۷۵+ کیلوگرم ایران برای بازی های المپیک پیچیده تر از پیش از شد. در این وزن که تلفیقی از دو وزن ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم است، کاراته ایران سهمیه المپیک را کسب کرده ولی از بین پورشیب و گنج زاده یک نفر به این رویداد بین المللی و مهم اعزام می شود.
تا قبل از مسابقات لیسبون، پورشیب با وجود امتیاز بیشتر در وزن ۸۴- کیلوگر نفر دوم بود و گنج زاده به سبب آنکه در وزن ۸۴+ کیلوگر م نفر اول رنکینگ محسوب می شد، سهمیه المپیک داشت و در جدول فدراسیون جهانی هم در نقطه سبز (نفراتی که کسب سهمیه کرده اند) قرار داشت.
با احتساب امتیازات مسابقات لیسبون، پورشیب با کسب مدال طلا به بالای جدول صعود کرد و جای گنج زاده را در منطقه سبز در وزن ۷۵+ کیلوگرم المپیگی گرفت و تا اینجای کار مسافر توکیو شده است.
اما نکته اصلی اینجاست که «آکتاش» ترکیه ای که جای پورشیب را در رده دوم وزن ۸۴- کیلوگرم گرفته، حضور در رقابت های قهرمانی اروپا را پیش رو دارد و نتایج او می تواند روی انتخاب نماینده ایران تأثیرگذار باشد. رقابت های قهرمانی اروپا اواخر اردیبهشت ماه در کرواسی شروع می شود و باید منتظر ماند دید که این ترکیه ای کدام کاراته کای ایرانی را مسافر توکیو می کند.


منبع:

1400/02/17
17:39:26
5.0 / 5
1329
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد