دفاع شخصی

رنكینگ المپیكی تكواندوكاران در ماه می

رنكینگ المپیكی تكواندوكاران در ماه می

فدراسیون جهانی تکواندو جدید ترین رده بندی بهترین های جهان را در رنکینگ المپیکی اعلام نمود که مردان المپیکی کشورمان جایگاه خویش را تثبیت کردند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو با عنایت به شیوع کرونا و عدم برگزاری رقابت ها، از ۲۰ مردادماه ۱۳۹۹(۱۰ آگوست ۲۰۲۰) اعلام نمود امتیازات رنکینگ از ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۰ ثابت مانده و هیچ امتیازی از ورزشکاران کسر نمی گردد که حالا و با برگزاری رویدادهای بین المللی دارای امتیاز، احتساب امتیازات رنکینگ شروع شده است. با بیان WT از ماه مارس تا جولای ۲۰۲۱ هیچ کسر امتیازی برای رویدادهای برگزار شده در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ صورت نمی گیرد.
در رده بندی جدید اعلام شده از جانب فدراسیون جهانی، آرمین هادی پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۳۱۲/۸۴ امتیاز در رده ششم قرار گرفت؛ حسین لطفی دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن با ۵۶/۵۰ امتیاز رده هفتاد و پنجم را به خود اختصاص داد.
در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با ۲۸۸/۵۶ امتیاز جایگاه خود در رده هفتم را حفظ کرد، سروش احمدی با ۲۲۴/۸۴ امتیاز همچنان در جایگاه سیزدهم باقی ماند و امیرمحمد بخشی هم با ۱۵۲/۴۲ امتیاز رده بیستم را به نام خود ثبت کرده است.
محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۰۸/۲۴ امتیاز در رده سی و هفتم قرار دارد و علی اشکوریان هم با ۱۰۵ امتیاز رده سی و نهم را به خود مختص کرده است. جاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم با ۲۵۲/۱۰ امتیاز جایگاه هشتمی را به خود مختص کرده است. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن با ۱۲۲/۶۵ امتیاز رده سی و پنجم را در اختیار دارد.
اما در گروه زنان مهلا مؤمن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۸۲/۵۱ امتیاز رده شصت و پنجم را به نام خود ثبت کرده است. در وزن ۵۷- کیلوگرم پریسا جوادی با ۶۶/۰۹ امتیاز در رده شصت و سوم جای گرفته است. یلدا ولی نژاد و ناهید کیانی هم که اخیرا وزن خویش را تغییر داده اند به ترتیب با ۳۱/۳۰ و ۲۶/۲۸ امتیاز در رده ۱۲۱ و ۱۳۹ قرار گرفتند.
در وزن ۶۷- کیلوگرم کیمیا همتی با ۷۷ امتیاز رده چهل و نهم را به نام خود ثبت کرده است؛ ملیکا میرحسینی هم با ۵۲/۶۷ امتیاز در جایگاه شصت و سوم قرار دارد. در وزن ۶۷+ کیلوگرم هم زهرا پوراسماعیل با بدست آوردن مدال طلا و ۶۹/۸۳ امتیاز در رده پنجاه قرار گرفته است. اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن با ۵۲/۸۱ امتیاز در رده شصت و دوم جای دارد.
جایگاه پاراتکواندوکاران در جدید ترین رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو
فدراسیون جهانی همینطور رنکینگ پاراتکواندوکاران در ماه می را اعلام نمود. که بر همین مبنا مهتاب نبوی اولین بانوی پاراتکواندوکار کشورمان با ۸۲/۵۰ امتیاز همچنان در رده اول وزن ۵۸- کیلوگرم (K41) قرار دارد. سعید صادقیان پور در وزن ۶۱- کیلوگرم (K42) با ۲۰۸/۵۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد. سجاد جوانبخت در این وزن و کلاس ۴۴ با ۵۰/۳۴ امتیاز در رده دوازدهم جای گرفته است.
محمدرضا شعبانی در وزن ۷۵- کیلوگرم (K42) با کسب ۸۳/۵۳ امتیاز رده ششم را به خود مختص کرده است و مهدی کردلو دیگر نماینده این وزن با ۱۰/۹۸ امتیاز در رده چهاردهم قرار دارد. احمد نریمانی هوگوپوش وزن ۷۵+ کیلوگرم (K42) هم با ۱۹۱/۳۰ امتیاز صدرنشینی خویش را حفظ کرد. مهدی بهرامی آذر در وزن ۷۵+ کیلوگرم (K43) با ۱۰۶/۵۰ امتیاز به جایگاه دومی خود تداوم بخشید. مهدی پوررهنما در وزن ۷۵- کیلوگرم (K44) با ۱۹۱/۸۴ امتیاز در رده سومی قرار دارد. محمود جعفرزاده هم با ۵۱/۵۴ امتیاز در رده پانزدهم جای گرفته است. علیرضا بخت در این وزن در رده چهل و هفتم قرار دارد.
اصغر عزیزی پاراتکواندوکار وزن ۷۵+ کیلوگرم (44 K) با ۱۴۷/۱۸ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار گرفت. حامد حق شناس دیگر نماینده کشورمان در این وزن با ۵۰/۳۸ امتیاز رده چهاردهم را به خود اختصاص داد. محسن عبدی در این وزن هم جایگاه پنجاه و نهم را در اختیار دارد.
گفتنی است؛ پاراتکواندو برای اولین بار در بازی های پارالمپیک توکیو برگزار می گردد که مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی موفق شدند سهمیه حضور در این رقابت ها را کسب نمایند. در گروه بانوان هم فاطمه دودانگه و رایحه شهاب دو نماینده پاراتکواندو ایران هستند که مقرر است در رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک شرکت نماید.


منبع:

1400/02/18
23:53:30
5.0 / 5
1192
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد