دفاع شخصی
تكواندو انتخابی المپیك - صوفیه

حضور پرتعداد ایرانیان در انتخابی المپیك

حضور پرتعداد ایرانیان در انتخابی المپیك

رقابتهای تکواندو انتخابی المپیک در حالی از روز جمعه در صوفیه شروع می شود که تکواندکار ایرانی تیم ملی صربستان در این مسابقات غایب است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، این رقابتها با حضور ۱۲۰ تکواندوکار از ۳۹ کشور به مدت دو روز به میزبانی بلغارستان در هتل «میلینویم» شهر صوفیه برگزار می شود. طبق برنامه عصر امروز پنجشنبه جلسه فنی مربیان و قرعه کشی مسابقات برگزار می شود. جمعه ۱۸ اردیبهشت ماه در روز نخست تکواندوکاران اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم زنان، ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان به روی «شیء هاپ چانگ» می روند.
شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه هم مبارزات چهار وزن ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم زنان، ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برگزار می شود. در انتها این مسابقات نفراتی که موفق به کسب مدال های طلا و نقره در هر وزن می شوند (در مجموع ۱۶) تکواندوکار موفق به کسب جواز حضور در بازی های المپیک می شوند.
در این رقابتها هشت تکواندوکار ایرانی حضور دارند. علی علیان از تیم ملی سوئد و راحله آسمانی از تیم ملی بلژیک در این رقابتها به میدان می روند. ضمن اینکه دینا پوریونس، امیرمحمد حسینی، عبدالله صدیقی، کسری مهدی پور، سید حسن نقیب زاده به همراه کیمیا علیزاده از تیم پناهندگان به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند.
فرزاد ذوالقدری سرمربی، تکواندوکار تیم ملی بلغارستان که پیش از این قصد داشت در وزن ۸۰- کیلوگرم برای کسب سهمیه تلاش کند، به علت صدمه دیدگی (شکستی دست راست) حضور در این مسابقات را از دست داد..
کیمیا علیزاده دارنده مدال های نقره و برنز جهان و برنز بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو، پس از خروج از ایران برای نخستین بار ماه گذشته در مسابقات قهرمانی اروپا به میزبانی بلغارستان خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت. وی بازهم در صوفیه و این دفعه برای کسب سهمیه حضور در بازی های المپیک تلاش می کند.
خبر مهم دیگر در مورد این رقابتها غیبت تکواندوکار ایرانی تیم ملی صربستان می باشد. مهدی خدابخشی که به همراه تیم ملی کشورمان در بازی های المپیک ۲۰۱۶ حضور داشت، مدال های با ارزشی چون طلای قهرمانی ۲۰۱۵ جهان، طلای قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی ۲۰۱۴ را کسب کرده بود، دو سال قبل بعد از ازدواج با یک تکواندوکار صربستانی، بعد از دریافت موافقت فدراسیون تکواندو، بار سفر به منظور زندگی در این کشور را بست و از ایران رفت. وی در این زمان به همراه صرب ها مدال های گوناگونی همچون قهرمانی ۲۰۲۱ اروپا را در کسب کرده است.
وی در گفتگو با سایت MASTKD در مورد غیبت خود در این رقابتها اظهار داشت: خدابخشی مصدوم است و نمی تواند در مسابقات کسب سهمیه المپیک به میدان برود. من باید مثبت اندیش باشم و به آینده نگاه کنم.
هر چند خدابخشی مصدومیت را دلیل غیبت خود در این مسابقات عنوان کرده اما در رضایت نامه ای که فدراسیون تکواندو ایران به وی داد تاکید شده این تکواندوکار اجازه ندارد در مسابقات انتخابی المپیک به میدان برود.


منبع:

1400/02/19
15:25:18
5.0 / 5
1268
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد