دفاع شخصی
فرزاد ذوالقدر :

شایسته كسب یك سهمیه بودیم

شایسته كسب یك سهمیه بودیم

به گزارش دفاع شخصی سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو بلغارستان، اظهار داشت: در جلسه با رئیس فدراسیون بلغارستان درباب این که مبارزه کنم یا مربیگری تصمیم گیری خواهد شد.فرزاد ذوالقدر با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: کشورهایی اروپایی طی چند سال اخیر سرمایه گذاری خیلی خوبی روی تکواندو داشته اند و اثرات آن نیز پیشرفت چشم گیر تکواندو این منطقه است که به خوبی در مسابقات قهرمانی اروپا و همین رقابتهای انتخابی المپیک قابل مشاهده بود. کسب سهمیه المپیک توسط تکواندوکارانی از لهستان، بوسنی یا مقدونیه بیان کننده همین موضوع است.
وی افزود: در حقیقت همه کشورها سخت کار می کنند تا خودرا به سطح اول تکواندو جهان برسانند. در این مسابقات هم شاهد رقابتهای بسیار نزدیک و جذابی بودیم. همه تکواندوکاران حاضر با آمادگی بالا برای کسب سهمیه آمده بودند و مشخص بود که برای رسیدن به پیروزی همه تلاش خودرا به کار می گرفتند. برای بسیاری از کشورها حضور در بازی های المپیک خیلی اهمیت ویژه ای دارد و همین موضوع سبب شده که مسابقات کسب سهمیه همیشه در سطح فنی بالایی اجرا شود و شاید یکی از سخت ترین تورنمنت های دنیا باشد.
ذوالقدر به نتایج تیم ملی بلغارستان هم اشاره نمود و افزود: در وزن ۶۸- کیلوگرم واقعاً شایستگی کسب سهمیه را داشتیم. تکواندوکار ما مبارزات خوبی انجام داد که در یک قدمی رسیدن به سهمیه المپیک از رسیدن به این مهم بازماندیم و متأسفانه در پیکار نیمه نهایی برابر رقیب ترکیه ای در چند ثانیه پایانی نتیجه تغییر نمود و این هم از جذابیت های ورزش است. در وزن ۵۸- کیلوگرم نیز یک تکواندوکار ۱۷ ساله را جایگزین خودم کردیم که او هم با دو پیروزی خوب به نیمه نهایی رسید و در این مرحله برابر تکواندوکار پرتغالی، یکی از بهترین های این وزن با مدال های جهانی، اروپایی و تجربه حضور در المپیک، باخت. در بخش بانوان هم پتانسیل بالایی نداریم. قبلاً هم گفته بودم که کار سختی پیش رو داریم و امیدوارم بتوانیم برنامه بلند مدتی که به فدراسیون ارائه دادیم گام به گام پیش برده و به هدف مورد نظر یعنی حضور در المپیک ۲۰۲۴ برسیم.
سرمربی ایرانی بلغارستان در مورد علت غیبت در این رقابتها اظهار داشت: از ناحیه دست راست گرفتار لطمه دیدگی شدم، حتی احتمال این بود که در صورت تشدید لطمه دیدگی کار به عمل جراحی کشیده شود. با این وجود تا آخرین روز هم برای حضور در این مسابقات تلاش کردم، فدراسیون هم همکاری خوبی داشت. حتی حاضر شدم با مسئولیت خودم مبارزه کنم، که در نهایت از طرف کمیسیون پزشکی وزارت ورزش بلغارستان مجوز لازم را برای من صادر نشد و این شانس کوشش برای حضور در المپیک را از دست دادم.
وی در آخر اظهار داشت: حضور در تیم ملی بعنوان سرمربی و تکواندوکار مسئولیت مضاعفی است و در این مورد به زودی جلسه ای با رئیس فدراسیون خواهیم داشت و شرایط را بررسی می نماییم. عاشق تکواندو و مبارزه روی «شیء هاپ چانگ» و خیلی مشتاق ادامه مبارزه هستم، ولی واقعاً سخته و شاید امکان ناپذیر باشد که هر دو کار را در یک رشته انفرادی با هم انجام دهم. ولی خودم به این نتیجه رسیده ام که زمان آن رسیده تا تمام تمرکزم را بگذارم روی مربیگری، همه چیز در آن جلسه مشخص خواهد شد.

1400/02/22
22:46:08
5.0 / 5
1064
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد