دفاع شخصی
سرمربی تیم ملی كاراته بانوان:

علیپور در فرانسه كار دشواری دارد

علیپور در فرانسه كار دشواری دارد

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی کاراته بانوان اظهار داشت: بازگشت حمیده عباسعلی به تاتامی با کسب مدال و کسب سهمیه دوم المپیک در بخش بانوان دو دستاورد خیلی مهم لیگ جهانی کاراته در لیسبون برای ایران بود.سمانه خوش قدم سر مربی تیم ملی کاراته بانوان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به نتایج ایران در لیگ جهانی کاراته، اظهار داشت: از قبل پیشبینی کرده بودیم که رقابتهای لیگ جهانی کاراته در لیسبون به علت آنکه آخرین تورنمنتی است که امتیاز آن در رنکینگ المپیکی کاراته کاها ثبت می شود، اهمیت فوق العاده ای دارد و همه کاراته کاها با بهترین شرایط آمادگی خود به میدان می آیند، که همین مبحث را هم شاهد بودیم و مبارزات واقعاً سطح بالایی برگزار گردید.
وی اضافه کرد: با وجود آنکه از عملکرد فنی دختران ملی پوش رضایت ندارم، ولی این رقابتها دو دستاورد مهم برای کاراته ایران داشت. کسب سهمیه المپیک توسط سارا بهمنیار برای ما خیلی پرارزش بود که توانستیم دومین سهمیه خویش را قطعی نماییم. بهمنیار پیش از این که به فینال برسد، سهمیه اش حتمی شد و همین روی انگیزه او برای ادامه مبارزات تاثیر منفی گذاشت. نکته مهم دیگر بازگشت حمیده عباسعلی به تاتامی با عرضه مبارزات قابل قبول و کسب مدال بود.
خوش قدم در مورد شکست حمیده عباسعلی اظهار داشت: برای ما کیفیت و عملکرد عباسعلی مهم بود. وی در لیسبون دور نخست استراحت داشت و دور دوم هم رقیب مصری به علت مبتلا شدن به کرونا حاضر نشد. اما رقیب اسپانیایی دو مبارزه انجام داده بود و این مورد روی کار فنی کاراته کاها خیلی مؤثر بود. البته که یک تیم تمام حرفه از بخش فنی گرفته تا روانشناس، فیزیوتراپ و پزشک معالج در مدت زمان صدمه دیدگی کنار عباسعلی بود و کار برگشت او به خوبی و با برنامه انجام شد. خدا را شکر این فرایند به بهترین شکل ممکن پیش رفت و امیدواری ها را بالا برد.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان به مبارزات رزیتا علیپور هم اشاره نمود و اظهار داشت: وقتی رقیب صربستانی به فینال رسید، مشخص شد که علیپور حتی با کسب مدال طلا هم نمی تواند سهمیه حضور در المپیک را کسب کند و باید منتظر مبارزه روی تاتامی پاریس باشد. با این وجود او عملکرد خوبی داشت و امیدوارم زحماتش به حضور در توکیو ختم شود.
خوش قدم در مورد شرایط مسابقات کاراته پاریس اظهار داشت: با برگزاری این مسابقات، پرونده رقابتهای کسب سهمیه بسته خواهد شد. اساسا همه کاراته کاهای دنیا دوست دارند بعنوان ۱۰ نفر برتر و نخستین ها در تاریخ این رشته ورزشی روی تاتامی المپیک مبارزه کنند. همین مبحث کار را در پاریس سخت می کند. هر مبارزه حکم یک فینال دارد و هیچ حریفی را نمی توان دست کم گرفت. ان شالله که بتوانیم از این مسابقات سهمیه سوم را بدست آورده و با ترکیب کامل راهی توکیو شویم.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در انتها اظهار داشت: تا زمان اعزام به پاریس علاوه بر اردوی که الان در حال برگزاری است، دو مرحله دیگر اردوی آماده سازی خواهیم داشت. برنامه تمرینی بهمنیار و عباسعلی متفاوت با علیپور خواهد بود و ان شاءالله با ادامه این روند، علیپور با آمادگی بالا راهی پاریس خواهد شد.


منبع:

1400/02/27
09:46:46
5.0 / 5
947
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد