دفاع شخصی
تكواندو انتخابی المپیك - امان

۸۴ تكواندوكار به دنبال كسب ۱۶ سهمیه

۸۴ تكواندوكار به دنبال كسب ۱۶ سهمیه

به گزارش دفاع شخصی رقابتهای انتخابی المپیک در قاره آسیا با حضور تکواندوکارانی از ۲۸ کشور به مدت دو روز به میزبانی اردن در شهر امان برگزار می گردد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، تابحال تکلیف ۱۰۷ سهمیه المپیک در رشته تکواندو مشخص شده و با برگزاری مسابقات انتخابی در قاره آسیا، پرونده رقابتهای انتخابی المپیک به صورت کامل بسته خواهد شد. رقابتهایی که از روز جمعه هفته جاری به میزبانی اردن در امان و با حضور ۸۴ تکواندوکار از ۲۸ کشور برگزار می گردد که در نهایت ۱۶ تکواندوکار با رسیدن به دیدار نهایی اوزان چهار گانه المپیکی در هر دو بخش مردان و زنان موفق به کسب سهمیه خواهند شد.
تیم ملی ایران در بخش بانوان و با دو نماینده در اوزان ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم در این رقابتها به دنبال کسب سهمیه است.
در وزن ۴۹- کیلوگرم هشت تکواندوکار حضور دارند که مهلا مؤمن زاده با رنکینگ ۶۵ المپیکی «رنک» سه می باشد. نفر یک رده بندی این وزن «تای کیم تائویان» دارنده مدال نقره جهانی ۲۰۱۷، نقره و برنز آسیا با رنکنیگ ۱۷ المپیکی است.«یو یا سو» نفر ۲۷ رنکینگ المپیکی از چین تایپه، نفر دوم است.«ماریسکا هایلندا» از اندونزی، «فریزا آلدانگوروا» از قزاقستان، «سیو وای لم» از هنگ کنگ، غزل کیانی تکواندوکار ایرانی فلسطین و «ماریلا بو حبیب» از لبنان سایر تکواندوکاران حاضر در این وزن می باشند.
در وزن ۵۷- کیلوگرم ۱۴ تکواندوکار برای کسب دو سهمیه رقابت خواهند کرد. در این وزن ناهید کیانی با رنکنیگ ۱۳۹ ‏‬کار دشواری پیش رو خواهد داشت. «هارنسوجین» تکواندوکار تایلندی با رنکینگ ۱۵ المپیکی با طلای ۲۰۱۹ جهان، نقره ۲۰۱۸ آسیا و برنز ۲۰۱۹ گرندپری چیبا «رنک» یک است. این تایلندی در سه مبارزه رودرو با دختران ایرانی دو بار به کیمیا و یک مرتبه به ناهید کیانی باخته است. «چیا لینگ لو» نفر ۱۵ رنکینگ المپیکی از چین تایپه که اغلب مدال های خویش را در رده های سنی پایه کسب کرده «رنک» دو است. «لوئیزه لوپز» از فیلیپین، «کاساندر» از کامبوج، «حمدی ناتالی» از اردن، «اویان لیاتیتا» از لبنان، «مالیک کشیش» از هند، «تای آن تران» از ویتنام، «نعیمه گورانگ» از نپال، «سین یی» از هنگ کنگ، «دنیا ابوطالب» از عربستان، «لیان جابر» از فلسطین، «سمیه غلامی» از افغانستان دیگر تکواندوکاران این وزن می باشند.
براساس برنامه اعلامی، جلسه سرپرستان و مراسم قرعه کشی فردا پنجشنبه - ۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵: ۳۰ تا ۱۷: ۳۰ انجام می شود؛ رقابت های روز نخست (جمعه - ۳۱ اردیبهشت ماه) در اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان انجام می شود که در روز نخست مهلا مؤمن زاده نماینده ایران است. مسابقات روز دوم (شنبه - یکم خردادماه) هم در اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم زنان و ۵۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برگزار می شود که ناهید کیانی تکواندوکار کشورمان است.

1400/02/31
15:11:52
5.0 / 5
774
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد