دفاع شخصی
مسابقات قهرمانی آسیا؛

چهار مدال برنز بوكسورهای ایرانی حتمی شد

چهار مدال برنز بوكسورهای ایرانی حتمی شد

دفاع شخصی: چهار بوکسور ملی پوش ایران مدال برنز خودرا در مسابقات قهرمانی آسیا قطعی کردند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از فدراسیون بوکس، رقابت های بوکس قهرمانی آسیا از روز دوشنبه در دبی امارات شروع شده و تا هفت روز ادامه خواهد داشت.
تیم ایران با هشت بوکسور در این رویداد مهم شرکت کرده که چهارشنبه شب، دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی مورد پیگیری قرار|گرفت و نمایندگان ایران روی رینگ رفتند.

ابتدا، امید احمدی صفا بوکسور باتجربه ایران در وزن ۵۲ کیلوگرم روی رینگ رفت و برابر آزائت اوسنالیف از قرقیزستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت، اما در ادامه نمایندگان ایران عملکرد درخشانی داشتند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم دانیال شه بخش بوکسور خوش تکنیک کشورمان که در دور نخست حریف پرقدرت قزاقستانی را شکست داده بود رو در روی طارق العنزی کویتی قرار گرفت و در راند دو با ناک اوت به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. دانیال در نیمه نهایی رقیبی از هند مبارزه می کند.

در وزن ۶۹ کیلوگرم مسلم مقصودی به مصاف ویکاش کریشان از هند رفت و با وجود ارائه مبارزه ای نزدیک و جانانه با رأی داوران بازنده شد. بوکسور هندی طلای بازی های آسیایی، طلای جوانان جهان، نقره قهرمانی آسیا، برنز المپیک و چندین مدال دیگر در کارنامه دارد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم سیدشاهین موسوی که به سبب قرار گرفتن در سید دو با یک دور استراحت روبه رو شده بود در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بولتائف از تاجیکستان رفت و حریف را به خوبی کنترل کرد و برنده شد. بوکسور المپیکی ایران برای رسیدن به فینال، رقیبی از قزاقستان را پیش رو دارد.

اوج هنرنمایی تیم ایران در وزن ۸۱ کیلوگرم بود. میثم قشلاقی که از طرف گزاشگران مسابقات لقب تایسون ایرانی را گرفته است، شاخ غول را شکست داد و با برتری مقابل قهرمان جهان به نیمه نهایی قدم گذاشت.

پدیده بوکس ایران که در دور نخست بوکسور مطرح هندی را از پیش رو برداشته بود در تقابل با بکزاد نورتائولتوف قهرمان بوکس جهان از قزاقستان با نمایشی حساب شده، استفاده بموقع از ضربات سنگین و هدایت مناسب استکی به برتری دست یافت و به نیمه نهایی رسید و مدال برنزش حتمی شد. میثم در نیمه نهایی با نماینده قرقیزستان دیدار می کند.

در وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم پوریا امیری بوکسور جوان ایران بعد از یک دور استراحت باید در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی تارک آلماتروشی از امارات قرار می گرفت که بوکسور میزبان به بهانه مصدومیت انصراف داد تا امیری راهی نیمه نهایی شده و چهارمین برنز ایران را قطعی کند.

با این اوصاف شاگردان علیرضا استکی، چهار فرصت حضور در نیمه نهایی را به دست آورده و مدالشان را قطعی کردند.


منبع:

1400/03/08
11:43:35
5.0 / 5
1050
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد