دفاع شخصی

فعالیت غیرمجاز تعداد زیادی بانوی بوكسور در ایران به علت عدم صدور مجوز

فعالیت غیرمجاز تعداد زیادی بانوی بوكسور در ایران به علت عدم صدور مجوز

دبیر فدراسیون بوكس اظهار داشت: راه اندازی بوكس بانوان فقط خواست رئیس فدراسیون نیست و این مورد مطالبه ۳۰ ساله دختران ورزشكار ایرانی است.


حمید قبایی زاده در گفتگو با ایسنا، درباره راه اندازی بوکس بانوان اظهار نمود: راه اندازی بوکس بانوان فقط خواست رئیس فدراسیون نیست و این مورد مطالبه ۳۰ ساله دختران ورزشکار ایرانی است. ورزش بوکس دارای قدمتی همپای کشتی و فوتبال در کشور است و از برخی اظهار نظرهای کارشناسان ورزشی تعجب می کنم.
او خاطرنشان کرد: خیلی جالب است بدانید اغلب بانوان رزمی کار برای موفقیت در رشته های دیگر رزمی در ابتدا بوکس را یاد می گیرند. با عنایت به تحقیقات میدانی توسط هیات های بوکس، هم اکنون چند هزار نفر از بانوان عزیز در سرتاسر کشور به صورت غیر قانونی مشغول فعالیت در این رشته هستند و با عنایت به عدم صدور مجوز از جانب وزارت ورزش، توسط فدراسیون هیچگونه نظارتی نمی توانیم داشته باشیم و این مساله کار را سخت کرده است.
دبیر فدراسیون بوکس تصریح کرد: بطور قطع برای پیشگیری از صدمه های اجتماعی، باید مرجع ناظر وجود داشته باشد. با عنایت به افتخار آفرینی بانوان در رشته های رزمی این خواسته از جانب آنها خواسته زیادی نیست. طی دو سال قبل جلسات گوناگونی در وزارت ورزش داشتیم و حتی یک مرتبه هم به ما درباره ممنوعیت بوکس بانوان چیزی نگفتند.
قبایی زاده افزود: در جلسه آخری که همراه با رئیس فدراسیون و تنی چند از پیشکسوتان با معاون محترم ورزش بانوان وزارت ورزش داشتیم، اجازه برگزاری دوره های آموزشی را به صورت شفاهی دریافت کردیم. حتی معاون بانوان وزارت ورزش از اینکه لباس بانوان مسلمان با حجاب کامل توسط فدراسیون جهانی مورد قبول قرار گرفته بسیار خوشحال شدند. در مسابقات اخیر آسیایی و جهانی هم برای نخستین بار بانوان مسلمان با لباس پیشنهادی فدراسیون بوکس ایران در مسابقات حاضر شدند.
وی در انتها اظهار داشت: بوکس ورزش المپیکی و پر مدال است و بطور قطع در این رشته بانوان کشورمان می تواند پرچم عزیز ایران اسلامی را به اهتزاز در بیاورند. امیدوارم با عنایت به بالا رفتن سطح آگاهی همه اقشار ورزشکار در مورد مسائل فنی و اختصاصی رشته های مختلف، کارشناسانه و با تحقیق صحبت نماییم. بطور قطع ما تابع نظر وزارت ورزش هستیم، اما بعنوان متولی ورزش بوکس باید پاسخگو و مدافع حقوق علاقه مندان این رشته باشیم. در ایام گذشته تماسهای بیشماری در این مورد داشتیم که امیدواریم با بررسی و درایت معاونت وزارت ورزش این مشکل حل شود.1399/04/16
17:36:46
5.0 / 5
1913
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد