دفاع شخصی
در گزارش دفاع شخصی عنوان شد

برنامه زیادی برای توسعه جوجیتسو داریم

برنامه زیادی برای توسعه جوجیتسو داریم

دفاع شخصی: مسئول رشته جوجیتسو برزیلی اظهار داشت: این رشته در ایران طرفداران زیادی دارد که بدون شک با اجرای برنامه های متنوع تعداد بیشتری از جوانان جذب خواهند شد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، با نظر مثبت وزارت ورزش و صدور مجوز از جانب فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، رشته «جوجیتسو برزیلی» فعالیت خویش را در ایران زیر نظر امیر همسایه از مربیان با سابقه ورزش های رزمی شروع کرد.
همسایه که از مربیان جودو است و سابقه حضور در کادر فنی تیم های ملی در رده های سنی مختلف را دارد همچون مربیان پیش رو در رشته جوجیتسو است که طلای بازی های داخل سالن ویتنام و نقره قهرمانی آسیا در ازبکستان را در کارنامه داشته و ۵ سال هم سرمربی تیم ملی جوجیتسو کشورمان بوده که در نهایت بعد از چند سال تلاش موفق شد مجوز فعالیت «BJJ» یا همان جوجیتسو برزیلی را دریافت کند.
وی در این رابطه به خبرنگار مهر اظهار داشت: خیلی خوشحالم که بعد از سال ها تلاش و تحمل مرارت های زیاد سرانجام به هدف خود رسیدم. پیش از هر چیز از تمام کسانی که پیش از این در جوجیتسو فعالیت داشته اند تشکر و قدردانی می کنم و با رخصت از تمام بزرگان بعد از صدور مجوز از جانب وزارت ورزش و فدراسیون از این پس به صورت قانونی و رسمی فعالیت خویش را ادامه خواهیم داد.
مربی سابق تیم ملی جودو افزود: پیش از این قهرمانان زیادی در این رشته موفق به کسب مدال شده اند، ولی به علت نداشتن مجوز، از جانب مسؤلان ورزش کشور به رسمیت شناخته نمی شد و جوایزی هم به آن تعلق نمی گرفت. از این پس قهرمانان می توانند برای کسب مدال های با ارزش جهانی و سایر تورنمنت ها مبارزه کرده و در ایران هم از جانب وزارت ورزش جوایز خویش را دریافت نمایند.
همسایه افزود: من نمایندگی رسمی سازمان جهانی این رشته را داشته و مجوز دریافت آزمون و اعطای کمربند تا سطح زیر مشکی را دارم. بر همین مبنا برنامه های خویش را بعد از هماهنگی با فدراسیون ورزشهای رزمی اعلام و اجرا خواهیم کرد که مهم ترین آن در شرایط فعلی برگزاری لیگ است. تابحال 6 تیم برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کرده اند که با عنایت به دریافت مجوز پخش زنده تلویزیونی این تعداد افزایش خواهد یافت.
وی در انتها به شرایط عضویت در این رشته هم اشاره نمود و اظهار داشت: تمام ورزشکاران رشته جوجیتسو که کارت عضویت فدراسیون را داشته باشند، می توانند در این رشته فعالیت کنند. ما در سالهای گذشته ۲۰ دوره مسابقه برگزار کردیم که ۶ دوره آن در ارتباط با همین جوجیتسو برزیلی است که توسط خود من برگزار گردید. از بعد از هم مسابقات مختلفی داریم و تیم ملی هم اعزام خواهد شد.


منبع:

1400/03/17
12:24:53
5.0 / 5
1193
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد