دفاع شخصی
جودو قهرمانی جهان - بوداپست

كانادا و گرجستان طلایی های روز سوم

كانادا و گرجستان طلایی های روز سوم

به گزارش دفاع شخصی روز سوم از رقابتهای جودو قهرمانی جهان در حالی با قهرمانی جودوکاران کانادا و گرجستان به پایان رسید که جودوکار گرجستانی پس از دو مدال المپیک، ناکامی خود در رقابتهای جهانی را جبران کرد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، در ادامه این مسابقات که در مجارستان جریان دارد، سه شنبه ۱۸ خردادماه در روز سوم این رقابتها جودوکاران اوزان ۵۷- کیلوگرم زنان و ۷۳- کیلوگرم مردان برگزار شد که به ترتیب جودوکاران کانادا و گرجستان روی سکوی نخست ایستاده و به مدال طلا دست پیدا کردند.
پایان ناکامی جودوکار گرجستانی
در وزن ۷۳- کیلوگرم در بین ۶۲ جودوکار این «لاشا شاواداشویلی» از گرجستان بود که با پیروزی در شش مبارزه متوالی روی سکوی نخست ایستاد تا پس از سال ها ناکامی خود در رقابتهای جهانی را جبران کند. این گرجستانی که طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو را در کارنامه داشت، تا کنون موفق کسب مدال جهانی نشده بود. مبارزه وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر «میکلاس آنگواری» جودوکار ۴۰ ساله و عنوان دار میزبان که تکرار فینال المپیک ۲۰۱۲ لندن بود، چیزی بیشتر از ۵ دقیقه به طول انجامید یکی از بهترین مبارزات این دوره تا امروز بود.
در این وزن «تومی ماکیاس» از سوئد به نشان نقره دست پیدا کرد. «بی لال چیل اوغلو» از ترکیه و «شوچی هاشیموتو» از ژاپن هم روی سکوی سوم ایستادند.
مرد طلایی این وزن پس از پائین آمدن از سکوی قهرمانی اظهار داشت: اگر خیلی سخت تمرین کنید، جودو لحظات ویژه ای به شما می دهد. من این همه سال دنبال این عنوان بوده ام. دلیل امروز من این است که ۲۴ ساعته به جودو فکر می کنم. حالا که من سه عنوان المپیک، جهانی و قاره ای، امیدوارم که نسل جوان در گرجستان از کار من الهام گرفته و درک کنند که بدون سختکوشی نمی توانید برنده شوید.
طلایی که «جسیکا» را به المپیک می رساند؟
در وزن ۵۷- کیلوگرم زنان «جسیکا کلیمکایت» از کانادا با غلبه بر همه رقبا اولین طلای جهانی خویش را به دست آورد. «کریستا دگوچی» دیگر کانادایی این وزن با رنکینگ یک دنیا که برای دفاع از عنوان قهرمانی دوره قبل به بوداپست آمده بود در نیمه نهایی مغلوب «مومو تامائوکی» از ژاپن شد، اما «جیسکا» در مبارزه پایانی انتقام شکست او را گرفت و با پیروزی برابر این ژاپنی به نشلن طلا دست یافت.
اما نکته مهم در این بین کسب سهمیه المپیک توسط «کلیمکایت» بود. تا پیش از این مسابقات در رنکینگ المپیکی «دگوچی» و «جسیکا» نفرات اول و دوم بودند. حالا باید منتظر به روزرسانی رنکینگ المپیکی باشیم که آیا این طلا می تواند طلایی ۲۰۲۱ جهان را به توکیو برساند یا خیر؟
در این وزن «ترسا ستول» از آلمان و «نورا جیوکووا» از کوزوو به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند.
در ادامه این دوره از مسابقات، امروز جودوکاران اوزان ۸۱- کیلوگرم مردان و ۶۳- کیلوگرم زنان برگزار می شود.


منبع:

1400/03/20
12:28:24
5.0 / 5
1369
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد