دفاع شخصی
جودو قهرمانی جهان - بوداپست؛

طلاهای روز دوم به ژاپنی ها رسید

طلاهای روز دوم به ژاپنی ها رسید

دفاع شخصی: روز دوم از رقابت های جودو قهرمانی جهان در حالی با قهرمانی دو ورزشکار ژاپنی به انتها رسید که جودوکاران شاهد بازگشت تماشاگران به سکوها بودند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، در ادامه رقابتهای جودو قهرمانی جهان که به میزبانی مجارستان در شهر بوداپست جریان دارد، دوشنبه، مسابقات جودوکاران اوزان ۶۶- کیلوگرم مردان و ۵۲- کیلوگرم زنان اجرا شد.
نکته مهم روز دوم این مسابقات، بازگشت محدود و کنترل شده تماشاگران به سالن مسابقات و تماشای این رقابتها بود که از طرف جودوکاران حاضر مورد توجه قرار گرفت.
بوداپست خوش یمن برای دختر ژاپنی
در وزن ۵۲- کیلوگرم «آی شیشیمه» از ژاپن موفق شد دومین طلای جهانی خودرا کسب کند. این ژاپنی که سال ۲۰۱۷ در همین بوداپست قهرمان جهان شده بود و بعد از آن یک نقره و یک برنز جهان را نیز در کارنامه داشت، یکبار دیگر با شکست همه رقبا بازهم در همین شهر موفق شد روی سکوی نخست جهان بایستد.
وی در ۵ مبارزه خود تنها برابر «راموس جوانا» از پرتغال به مشکل خورد و پس از ۵ دقیقه مبارزه صاحب برتری شد. این ژاپنی در مبارزه پایانی «آنا پرز» اسپانیایی را پیش از اختتام وقت قانونی ضربه فنی کرد و طلا گرفت. «پرز» نقره گرفت و مدال برنز مشترک هم به «فابیینه کوخر» از سوئیس رسید.
»شیشمه» پس از کسب مدال طلا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتظار زیادی از من برای کسب عنوان قهرمانی بود و همین موضوع فشار روحی زیادی برای من داشت. اما من مثل چهار دوره قبلی موفق به کسب مدال شدم. بوداپست برای من خوش یمن است که موفق شدم مدال طلای خودرا در این شهر تکرار کنم.
ماریوما و تکرار طلای قهرمانی جهان
«مارویاما» که دو سال قبل در مسابقات ۲۰۱۹ توکیو قهرمان وزن ۶۶- کیلوگرم شده بود، با دفاع از عنوان قهرمانی خود یکبار دیگر طلای جهان را به گردن آویخت. وی در هر مبارزه خود به سختی پیروز شد و در مجموع ۵ مبارزه نزدیک به ۲۳ دقیقه روی تاتامی جنگید و در نهایت برای دومین دوره پی در پی روی سکوی نخست جهان ایستاد.
این ژاپنی در مبارزه نهایی «مانوئل لومباردو» که ماه گذشته طلای اروپا را کسب کرده بود با امتیاز «وازاری» شکست داد و طلا گرفت. این ایتالیایی به مدال نقره دست یافت و برنز هم به «یاکوب شاملیوف» از روسیه و «یاندون پرنلیل» از مغولستان رسید.
دارنده مدال طلای وزن ۶۶- کیلوگرم پس از اختتام مسابقات روز دوم اظهار داشت: از این که برای بار دوم قهرمان جهان شده ام، خیلی خوشحالم اما از عملکرد خود راضی نیستم. می توانم خیلی بهتر از این باشم. این جودو چیزی نبود که می خواستم. می دانم که همه می خواهند من را شکست دهند. می توانم به شما اطمینان دهم که وقتی به توکیو برگردم، حتی بیشتر کار خواهم کرد.
این رقابتها امروز با برگزاری رقابتهای دو وزن ۷۳- کیلوگرم مردان و ۵۷- کیلوگرم زنان دنبال می شود.منبع:

1400/03/20
21:12:37
5.0 / 5
1061
تگها: رقابت , شكست , ورزش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد