دفاع شخصی
جودو قهرمانی جهان- بوداپست

جودوكار اسپانیایی باردیگر قهرمان شد

جودوكار اسپانیایی باردیگر قهرمان شد

دفاع شخصی: در ادامه رقابتهای جودو قهرمانی جهان دو جودوکار از اسپانیا و کرواسی موفق به کسب مدال طلا شدند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، در روز پنجم از این رقابتها که به میزبانی مجارستان در بوداپست جریان دارد، جودوکاران اوزان ۹۰- کیلوگرم مردان و ۷۰- کیلوگرم زنان به روی تاتامی رفتند که به ترتیب جودوکاران اسپانیا و کرواسی موفق به کسب مدال طلا شدند.
در وزن ۹۰- کیلوگرم «شرازادشویلی» جودوکار گرجستانی الاصل اسپانیایی که سال ۲۰۱۸ در رقابتهای جهانی باکو عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده بود، پس از سه سال موفق شد مدال طلای خودرا تکرار کند. این اسپانیایی جودوکارانی از قرقیزستان، لهستان، مغولستان و ژاپن را با ضربه فنی شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. از آن سوی جدول نیز «بوبونوف» ازبکستانی که در سال ۲۰۲۱ عملکرد خوبی داشت و با طلای آسیا و نقره و برنز گرنداسلم تاشکند و تفلیس به مسابقات جهانی آمده بود به فینال رسید.
دیدار نهایی این وزن یک مبارزه جذاب و دیدنی بود که بعد از ۵ دقیقه و ۴۹ ثانیه در نهایت با یک امتیاز وازاری به سود جودوکار اسپانیایی به انتها رسید. «بوبونوف» نقره گرفت و «مارکوس نیمان» از سوئد به همراه «تاته کریزستن» از مجارستان هم برنز مشترک کسب کردند.
در وزن ۷۰- کیلوگرم زنان «باربارا ماتیچ» از کروسی به نشان طلا دست یافت.«ماتیچ» که سال قبل در گرنداسلم بوداپست طلا گرفته بود به ناکامی هفت ساله خود در قابتهای جهانی تمام کرد. وی پس از دو ناکامی در فینال رقابتهای گرنداسلم آنتالیا و تاشکند در سال ۲۰۲۱ که با دو مدال نقره همراه شد، در این رقابتها نیز همه رقبا را شکست داد و به فینال رسید و در جدال برای کسب مدال طلا هم «یوکو اونو» از ژاپن را از پیش رو برداشت و برای اولین بار روی سکوی نخست جهان ایستاد.
در این وزن «اونو» به نشان نقره دست پیدا کرد و «میشله پولرس» از اتریش به همراه «سانه وان دیکه» از هلند روی سکوی سوم ایستاده و برنز مشترک گرفتند.
فردا شنبه ۲۱ خردادماه در روز ششم این مسابقات اوزان ۷۸- کیلوگرم زنان و -۱۰۰ کیلوگرم مردان به روی تاتامی می روند.

1400/03/22
14:08:19
5.0 / 5
925
تگها: رقابت , شكست
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد