دفاع شخصی

اصلاحات در مقررات انضباطی فدراسیون ووشو بعد از ۲۶ سال

اصلاحات در مقررات انضباطی فدراسیون ووشو بعد از ۲۶ سال

مقررات جدید انضباطی فدراسیون ووشو بعد از تدوین، تالیف و تائید اعضای مجمع این فدراسیون، توسط امیر صدیقی ابلاغ گردید.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل روابط عمومی فدراسیون ووشو، مقررات انضباطی فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران، با هدف تعیین صلاحیت، الزامات شکلی و ماهوی، توصیف تخلفات و جرائم، تشریح نحوه اعمال مجازات ها و تبیین آئین دادرسی با رعایت ماده ۱۶ اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۱، تالیف و تدوین شده است و در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ مورد تصویب مجمع عمومی فدراسیون ووشو قرار گرفت.
این آئین ‎نامه بلافاصله بعد از تصویب در مجمع عمومی، لازم الاجراء است و تخلفاتی که پیش از این تاریخ رخ داده اند، بر طبق مقررات انضباطی زمان وقوع، رسیدگی و مجازات می شوند؛ مگر آنکه مقررات جدید به نفع شخص متخلف باشد که در این صورت بر طبق این مقررات رسیدگی و حکم صادر خواهد شد.
دقت در ظرایف این مقررات به وضوح از آن حکایت می کند که در تهیه آن، ضمن مد نظر قراردادن قوانین بین المللی ووشو و الگوبرداری از مقررات انضباطی سایر فدراسیون های بین المللی مطرح، به رعایت حقوق اشخاص از یکسو و اختیارات رکن قضایی از طرفی به طور توامان و متناسب توجه شده است تا ضمن پرهیز از تضییع حقوق اشخاص، اختیارات متناسب برای رکن قضایی در برخورد با تخلفات و پرونده های مطروحه منظور شود.
این مقررات عیناً درباب هیات های استانی نیز لازم الاجرا است با این استثنا که هیات های استانی دارای کمیته انضباطی بعنوان مرجع بدوی هستند و کمیته استیناف در هیات ها وجود ندارد. کمیته انضباطی فدراسیون، مرجع تجدید نظرخواهی از آرای غیر قطعی صادر شده از طرف کمیته انضباطی هیات ها است.
پیش از این، آئین‎نامه انضباطی و مسابقات ورزشی زیر نظر سازمان تربیت بدنی مصوب ۱۳۷۴ در فدراسیون های ورزشی، مورد استفاده قرار می گرفت.1400/03/29
19:31:14
5.0 / 5
1163
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد