دفاع شخصی
محمدرضا یاری :

رقابتهای قهرمانی آسیا سطح فنی بالایی داشت

رقابتهای قهرمانی آسیا سطح فنی بالایی داشت

به گزارش دفاع شخصی سرمربی ایرانی تیم ملی عراق اظهار داشت: مسابقات قهرمانی آسیا در سطح فنی بالایی انجام شد و این رقابتها برای تکواندوکاران عراقی تجربه بسیار خوبی بود.محمدرضا یاری با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر کره جنوبی که نفرات جوانی را در ترکیب خود قرار داده بود را کنار بگذاریم، سایر کشورهای مدعی آسیا همچون اردن، ازبکستان، قزاقستان و حتی چین تایپه با بهترین نفرات و با قراردادن تکواندوکاران المپیکی در ترکیب خود به بیروت آمده بودند و همین موضوع موجب شد تا رقابتهای سطح بالایی را شاهد باشیم.
وی در مورد عملکرد تیم عراق در این رقابتها اظهار داشت: عراق در ۵ سال فدراسیون تکواندو نداشته و کارهای این رشته بسیار محدودی داشته است. در حقیقت این تیم ملی برای نخستین بار تشکیل شده و ما با هفت تکواندوکار جوان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا به بیروت سفر کردیم. جوانانی که در کنار تجربه پایین، در رنکینگ جهانی جایگاه بالایی نداشتند و همین موضوع موجب شد تا پس از یکی دو پیروزی با برخورد به تکواندوکاران مطرح باخته و حذف شدند.
سرمربی تیم ملی تکواندو عراق افزود: تمامی تکواندوکاران ما در این رقابتها با شکست برابر فینالیست ها از دور مسابقات کنار رفتند. این مساله در مسابقات آزاد بیروت هم که پس از رقابتهای قهرمانی آسیا برگزار شد، برای تیم ما مشکل ساز شد. رقابتهایی که در «گرید دو» با حضور قهرمانان آفریقا و اروپا انجام شد و ما ۵ تکواندوکار دیگر شرکت دادیم. دو بازیکن ما به کره باختند و یکی به ترکیه که طلا گرفت. ولی خدا را شکر در این مسابقات موفق به کسب یک نشان برنز شدیم.
یاری اضافه کرد: ان شاالله می خواهیم با تداوم تمرینات و بکارگیری بازیکنان بیشتر اردوها رو ادامه دهیم. باید تکواندوکاران در مسابقات سطح پایین تر مثل G1 شرکت کرده وو تجربه کسب کنند.
این کارشناس تکواندو در آخر به نتایج تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هم اشاره نمود و اظهار داشت: در بخش بانوان خیلی عالی بودیم و ان شاالله همین روند ادامه داشته باشد. اما در بخش آقایان در روز اول به نظر من در اثر یک اتفاقی که برای قهرمان بهادار میر هاشم حسینی پیش آمد. معتقدم این اتفاق برای خیلی ها همچون «استیون لوپز» قهرمان نامی آمریکایی هم پیش آمد. همین موضوع کمی روی کار فنی تیم تأثیر گذاشت. ضمن این که شاهد بودم که آرمین هادی پور با وجود لطمه قبلی در این مسابقات شرکت کرد که به همراه امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری و سایر نفرات تیم تلاش و انرژی زیادی برای کسب موفقیت از خود گذاشتند.


منبع:

1400/04/04
18:33:37
5.0 / 5
1089
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد