دفاع شخصی
دبیركل كمیته ملی المپیك اعلام كرد:

آخرین وضعیت پرونده دوپینگ كاراته كای ایرانی

آخرین وضعیت پرونده دوپینگ كاراته كای ایرانی

به گزارش دفاع شخصی دبیرکل کمیته ملی المپیک آخرین وضعیت وضعیت پرونده دوپینگ کاراته کای ایرانی را که منجر به ۲۰ ماه محرومیت این ورزشکار شده توضیح داد و تصریح کرد: در این رابطه خطای شخصی صورت گرفته است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، کیکاوس سعیدی در حاشیه مجمع عمومی سالیانه فدراسیون پزشکی ورزشی که امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، در مورد تعداد پزشکان اعزامی به المپیک توکیو، اعلام نمود: با عنایت به محدودیت در نظر گرفته شده از جانب ستاد بازی های المپیک امکان اعزام نفرات به طور گسترده وجود ندارد و ۲ پزشک در چارچوب کاروان برای عرضه خدمات به ورزشکاران به المپیک اعزام می شوند.

وی افزود: کاروان ایران تابحال ۶۶ سهمیه تا کنون کسب کرده ایم و بزرگترین کاروان ورزشی ایران در دوره ادوار المپیک را خواهیم داشت؛ در حوزه بانوان ۱۰ ورزشکار سهمیه گرفته اند که بیشترین سهمیه بانوان و تعداد سهمیه قابل توجهی است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد شانس کسب مدال بانوان در المپیک، بیان نمود: المپیک خاصی در توکیو خواهیم داشت و قابل پیشبینی نیست که در این وابطه وعده ای داده شود، هر چند کارشناسان پیشبینی هایی را با عنایت به شرایط موجود دارند هرچند به صورت کلی چه در حوزه بانوان و چه در بخش آقایان شانس کسب مدال داریم.

سعیدی اضافه کرد: هدف گذاری در دنیا این است که ۵۰ درصد سهمیه به زنان و ۵۰ درصد به مردان اختصاص پیدا کند و ما هم امیدواریم به این سمت حرکت نماییم.

وی در مورد آخرین وضعیت دوپینگ کاراته کای ایرانی، اظهار داشت: اتفاقی ناباورانه و غیرقابل پیشبینی بود و در حالیکه ورزشکار سهمیه المپیک را پیش از تست دوپینگ گرفته است و نیازی به دوپینگ برای حضور در المپیک نداشت، چنین اتفاقی رخ داده است؛ این کاراته کای ایران شانس بالای کسب مدال المپیک بود و مساله پیش آمده هشداری به ورزشکاران است تا هر دارویی را قصد دارند مصرف کنند قبل از آن باید با پزشک فدراسیون مشورت کرده و آنها را در جریان قرار دهند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک افزود: لایحه دفاعی تنظیم شده، هرچند محرومیت ۲۰ ماهه ای در نطر گرفته است اما اعتراض مجدد از سوی فدراسیون کاراته مدنظر قرار گرفته تا شاید تجدیدنظری صورت گیرد و باید بدانیم که امکان جایگزینی سهمیه به علت دوپینگ صورت گرفته در رشته کاراته را نداریم.

وی بیان نمود: در ارتباط با این ورزشکار خطای شخصی صورت گرفته و تا کنون بر اسام اعلام این عمل سهوی و غیرتعمدی بوده و قصوری در بخش آموزش وجود نداشته است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک همینطور در مورد امکان کسب سهمیه رزیتا علیپور در رشته کاراته و این که گفته می شود فدراسیون در این حوزه کم کاری کرده است تا بتوانیم پنجمین سهمیه کاراته در المپیک توکیو را کسب نماییم، اظهار نمود: اعتراضی از جانب کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی کاراته ارسال شده است و منتظر عرضه توضیحات هستیم و اگر تبعیضی وجود داشته باشد ورود خواهیم کرد، هرچند در رشته کاراته بانوان دو سهمیه دریافت کرده ایم و کار دشوار می باشد که یک سهمیه دیگر اضافه شود.

منبع:

1400/04/08
12:55:18
5.0 / 5
1085
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد