دفاع شخصی
نایب قهرمان مسابقات آسیایی پاراتكواندو:

اجازه دریافت مدال طلا را به روس ها ندادیم

اجازه دریافت مدال طلا را به روس ها ندادیم

به گزارش دفاع شخصی اصفهان نایب قهرمان مسابقات آسیایی پاراتکواندو با اعلان اینکه المپیکی شدن پاراتکواندو نقش زیادی در رشد و توسعه این رشته داشته، اظهار داشت: علاوه بر آن اوپن بودن مسابقات آسیایی سطح مسابقات را بالا برده است.حامد حق شناس در گفت و گو با ایسنا درباب بازی های آسیایی که در آن بعنوان نایب قهرمانی رسید، اظهار نمود: اتفاق خیلی خوبی بود که توانستیم در ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا به قهرمانی برسیم، در این دوره تیم ایران با کسب چهار طلا، یک نقره و دو برنز با اقتدار به قهرمانی رسید، روسیه رقیب جدی و دیرینه ما در تمام اوزان مقابل ایران شکست خورد و حتی یک مدال طلا هم کسب نکرد که همین مسئله سبب شد در جمع چهار تیم برتر جهان هم حضور نداشته باشد.

وی اضافه کرد: مسابقات قهرمانی پاراتکواندو بصورت اوپن برگزار می گردد و کشورهای مختلف می توانند در آن شرکت نمایند، همین مسئله سبب می شود این رقابت ها سطح کمی و کیفی بالایی داشته باشد.

حق شناس با اشاره به این که در وزن آخر پاراتکواندو مبارزه می کند، اظهار داشت: رقیب فینال من از روسیه بود که رنکینگ دوم جهان را در اختیار دارد که موفق به شکست این ورزشکار شدم و در فینال باتوجه به لطمه دیدگی که داشتم صلاح دیده شد که مبارزه نکنم.

ملی پوش اصفهانی پاراتکواندو با اشاره به این که المپیکی شدن شرایط این رشته را تغییر داده است، اشاره کرد: خوشبختانه از زمان المپیکی شدن نگاه ویژه ای به پاراتکواندو می شود، در کشور روز به روز شاهد رشد و گسترش جامعه آن هستیم. همین طور سطح کیفی مسابقات هم خیلی رشد کرده است، این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا در رنکینگ ورزشکاران تاثیر زیادی داشت که نفر اول ۴۰ امتیاز و نفر دوم ۲۴ امتیاز می گرفت که خوشبختانه توانستم امتیاز المپیک را به دست آورم که شانس من را برای المپیک پاریس می افزاید.

حق شناس درباره تغیر اوزان، اشاره کرد: مقرر است پس از المپیک توکیو تمام اوزان تغییر کند و پنج وزن داشته باشیم، البته من در وزن آخر هستم، مقرر است پنج وزن داشته باشیم و نفرات پخش می شوند، مسابقات سختی خودرا دارد و چون اوزان دیگر پایین تر از وزن من است نمی توانم در آنها باشم.

وی درباب شرایط و قوانین مسابقات پاراتکواندو اظهار داشت: در این مسابقات نیز از هوگو و رو پایی الکترونیکی استفاده شد، تمام مسابقات به همین نحوه است و این کار را سخت می کند هرچند سبب می شود که حقی ضایع نشود، از نظر ضربات در پاراتکواندو محدودیتی نیست و تنها یکسری قواعد خاص دارد، مثلا ضربه به سر ممنوعست و مشت نیز امتیاز ندارد، اما بقیه شرایط آن با تکواندو یکسان است.

دارنده مدال نقره مسابقات آسیایی با اشاره به خروج پاراتکواندو از فدراسیون جانبازان و معلولان، اشاره کرد: از این مساله راضی هستیم، چونکه فدراسیون تکواندو بصورت تخصصی بر روی تکواندو تمرکز دارد و به ورزشکاران رسیدگی می کند. این خیلی خوب است که در فضایی که مربوط به رشته خودمان است تمرین کرده و حمایت شویم، قبلا باتوجه به گستردگی فدراسیون جانبازان و معلولان در رشته های دیگر بچه هایی که بودند می گفتند کمتر رسیدگی می شده، اما الان راضی هستیم.

حق شناس درباره برنامه های آینده خود، اظهار داشت: تلاش و برنامه ریزی برای المپیک پاریس خواهم داشت. ابتدا باید قهرمان جهان و بعد هم در گرند پری مقام کسب کنم. بعد هم بازی های پارا آسیایی در پیش است و این سیر ادامه خواهد داشت، در المپیک پاریس نیز برای برای کسب مدال تلاش می کنم.

منبع:

1400/04/18
21:56:31
5.0 / 5
1108
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد