دفاع شخصی
آسیابری :

چوب لای چرخ تیم ملی كاراته نگذارید

چوب لای چرخ تیم ملی كاراته نگذارید

ملی پوش کاراته ایران اظهار داشت: بسیاری از کسانی که این روزها منتقد تیم ملی شده اند، دوست داشتند با هر عنوانی در کنار تیم باشند و المپیک را تجربه کنند.علی اصغر آسیابری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب محرومیت بهمن عسگری از المپیک بواسطه مثبت اعلام شدن تست دوپینگ گفت: بهمن عسگری از نظر فنی و اخلاقی از بهترین کاراته کاهای جهان است. او بواسطه یک سهل انگاری و اشتباه، المپیک را از دست داد. من سالهاست بهمن را از نزدیک می شناسم. عسگری هیچ گاه احتیاجی به استفاده از مواد نیروزا نداشته و زودتر از تمام کاراته کاهای ایرانی سهمیه المپیک را به نام خود ثبت نمود.
وی اضافه کرد: نزدیک به دو سال است بهمن نفر نخست وزن خود در جهان است. سال ۲۰۱۸ عنوان قهرمانی جهان را به دست آورده است. او همه این افتخارات را در شرایطی کسب کرده که احتیاجی به دوپینگ و این حرف ها نداشته است. بازهم تاکید می کنم که او با یک اشتباه المپیک را از دست داد و سبب ناراحتی خودش و جامعه کاراته شد.
آسیابری که در وزن ۷۵- با بهمن عسگری به رقابت در مسابقات «کاراته وان» می پرداخت، افزود: همه ما ورزشکاران همچون بهمن عسگری برای مصرف یک قرص سرماخوردگی ساده یا زدن یک سرم هم با پزشک و کادر فنی تیم ملی مشورت می کردیم. خود من زمانی که چشمم را عمل کرده بودم برای مصرف داروها با دکتر لشکری هماهنگ بودم. بهمن عسگری هیچ گاه تصور نمی کرد مصرف یک قرص برای درمان بیماری اش، سبب محرومیتش از المپیک می شود. او یک درصد هم امکان این اتفاق را نمی داد که اگر احتمال می داد حتما با دکتر لشکری و کادر فنی در بین می گذاشت.
نفر سوم کاراته جهان در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ تصریح کرد: همه ما برای بهمن ناراحت هستیم. الان وظیفه تک تک بچه های تیم ملی است که در کنار این قهرمان با اخلاق باشند. درست است که ما جای بهمن نیستیم و حجم ناراحتی او را درک نمی نماییم ولی وظیفه داریم در این شرایط دشوار کنارش باشیم برای اینکه ما یک تیم هستیم.
آسیابری در ادامه به انتقادات صورت گرفته از کادر فنی تیم ملی اشاره نمود و اظهار داشت: الان زمان انتقاد نیست. دوستانی که این روزها مقابل شهرام هروی هجمه وارد می کنند، اگر خودشان سرمربی تیم ملی بودند، می توانستند این فشار را تحمل کنند؟ تمام اعضای تیم ملی انتظار دارند در این شرایط همه پشت تیم ملی باشند نه این که چوب لای چرخ آن بگذارند!
وی اضافه کرد: کاراته برای نخستین بار در المپیک شرکت می کند. بسیاری از کسانی که این روزها منتقد تیم ملی شده اند، دوست داشتند با هر عنوانی در کنار تیم باشند و میدان المپیک را از نزدیک تجربه کنند، حالا که این اتفاق نیفتاده دست به هر کاری می زنند که اتحاد و تمرکز تیم ملی را برهم بزنند. البته این فشارها از مدتها قبل شروع شده، منتها تیم ملی با انگیزه تر از قبل کار خودرا دنبال می کند و ان شاءالله نمایندگان کشورمان در المپیک بهترین نتایج را کسب می کنند.
آسیابری در آخر اشاره کرد: حساب یک عده محدود از خانواده بزرگ کاراته جداست، دلسوزان کاراته همیشه پشتیبان تیم ملی و ورزشکاران بوده اند. پیام های آنها همیشه قوت قلب ماست. الان هم آنها در کنار ما هستند و با انرژی مثبتی که به سمت مربیان و ورزشکاران می رسانند به دنبال موفقیت تیم ملی در المپیک هستند. خدمت مردم عزیزمان عرض می کنم که هر سه المپین ما (سجاد گنج زاده، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار) از بهترین های جهان در اوزان خود هستند و ان شاءالله در المپیک بهترین نتایج را بدست می آورند و دل مردم را شاد می کنند.

1400/04/19
11:24:07
5.0 / 5
1186
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد