دفاع شخصی

اتفاق عجیب برای تكواندوكار المپیكی ایران

اتفاق عجیب برای تكواندوكار المپیكی ایران

فدراسیون جهانی تکواندو به علت برخورد ضربه به سر میرهاشم حسینی در رقابت های قهرمانی آسیا و این ادعا که وی نباید تا یک ماه در هیچ رویدادی حاضر می شد، ۲۰ امتیاز قهرمانی وی در تورنمنت لبنان را در رنکینگ محاسبه نکرد.آرش فرهادیان در گفتگو با ایسنا، درباره اقدام عجیب فدراسیون جهانی تکواندو در اعمال نکردن ۲۰ امتیاز کسب مدال طلای میرهاشم حسینی در تورنمنت لبنان، برای رنکینگ المپیک، اظهار نمود: میرهاشم حسینی در جریان رقابت های قهرمانی آسیا که ۲۶ خرداد برگزار شد، توسط حریف کره ای از ناحیه صورت ضربه خورد و قانون فدراسیون جهانی می گوید، ورزشکاری که از ناحیه سر ضربه بخورد تا یک ماه نباید در رویدادی شرکت نماید.

رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو، خاطرنشان کرد: از آن جا که میرهاشم حسینی بلافاصله پس از رقابت های قهرمانی آسیا در تورنمنت لبنان به میدان رفت و با شکست تمامی رقبا به مدال طلا رسید، فدراسیون جهانی اعلام نموده وی به علت برخورد ضربه به سرش در جریان رقابت های قهرمانی آسیا، نباید در تورنمنت لبنان به میدان می رفت. بنابراین هم ۲۰ امتیاز او را در رنکینگ محاسبه نکرده اند!

وی با اشاره به اینکه فدراسیون تکواندو اعتراض خویش را به این تصمیم فدراسیون جهانی اعلام نموده است، اظهار داشت: ما نسبت به این تصمیم اعتراض و اعلام کردیم، اولا ضربه حریف کره ای به سر میرهاشم حسینی بگونه ای نبود که وی نتواند به مبارزه ادامه بدهد، کما این که وی بلافاصله بعد از این مسابقات ۴ یا ۵ مبارزه در تورنمنت لبنان داشت که توانست همه را شکست بدهد و صاحب مدال طلا شود. دوم این که ما همانجا از مسؤلان اتحادیه تکواندوی آسیا استعلام گرفتیم و آنها اعلام نمودند وی مشکلی برای مبارزه ندارد.

فرهادیان خاطرنشان کرد: تمامی موارد پزشکی هم توسط پزشک متخصص تیم ملی اجرا شد که نشان داد حسینی مشکلی برای مبارزه ندارد. این خیلی بد است که می گذارند ورزشکار ما مسابقه بدهد اما بعد که مدال طلا می گیرد، امتیازش را در رنکینگ محاسبه نمی کنند. بطور قطع این مورد را پیگیری می نماییم و آقای پولادگر هم از آنجائیکه در مسابقات قهرمانی آسیا ناظر فنی مسابقات بوده، مدارک لازم را برای اعتراض به این تصمیم اعلام نموده است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: به هر حال ما بعنوان عضوی از فدراسیون جهانی باید تابع تصمیمات باشیم اما با این وجود اعتراض خویش را به این تصمیم اعلام نموده ایم. البته المپیک جای بهترین های جهان است و کادر فنی و میرهاشم حسینی توجهی به نام حریفان و این گونه مسائل ندارند.

به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، میرهاشم حسینی که پیش از این با احتساب ۲۰ امتیاز طلای تورنمنت لبنان در رده ششم رنکینگ جای داشت حالا در رده هشتم قرار گرفت تا کار سخت تری در المپیک داشته باشد.

وی در دور نخست با یو جن هوانگ از چین تایپه مصاف می کند و در صورت کسب پیروزی، برای صعود به نیمه نهایی به احتمال فراوان با دای هون لی نفر نخست رنکینگ از کره جنوبی مبارزه خواهد نمود.

منبع:

1400/04/20
13:18:40
5.0 / 5
1004
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد