دفاع شخصی
پس از نایب قهرمانی در مسابقات ناشنوایان جهان

لایق: اعمال نفوذ تركها ۳ طلا را از ایران گرفت

لایق: اعمال نفوذ تركها ۳ طلا را از ایران گرفت

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه اظهار داشت: هر چند برای قهرمانی به ترکیه رفته بودیم، اما از نتایج بدست آمده راضی هستیم.


رضا لایق در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد کشتی گیران آزادکار ناشنوا در قهرمانی جهان ترکیه، اظهار نمود: ما تیمی را برای قهرمانی جهان ترکیه آماده کردیم که طی ۲ سال قبل به علت نداشتن اردو و عدم حضور در مسابقات برون مرزی از سطح آمادگی پایینی برخوردار بود. توقع ما از این تیم پس از برگزاری ۶ مرحله اردو قهرمانی در ترکیه بود که متاسفانه در اوزان ۵۷، ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم به خاطر ناداوریها و اعمال نفوذ ترک ها مدال طلای خویش را از دست دادیم. هرچند نسبت به این مورد به فدراسیون جهانی اعتراض کردیم اما نتیجه بخش نبود و ناداوریها سبب شد تا قهرمانی را از دست بدهیم.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان با بیان اینکه از عملکرد کشتی گیران در قهرمانی جهان راضی بودم، اضافه کرد: با عنایت به امکانات محدودی که برای آماده سازی کشتی گیران داشتیم، نتایج راضی کننده بود و کشتی گیران در بعضی اوزان بیشتر از توانشان ظاهر شدند.
لایق همینطور ضمن اشاره به اعمال تغییرات در بعضی اوزان برای حضور در المپیک ناشنوایان، اضافه کرد: در اوزان ۶۵ و ۱۲۰ کیلوگرم کشتی گیران ما نتوانستند مقام کسب کنند و عملکردشان ضعیف بود. برای حضور هر چه قویتر در المپیک باید تغییراتی در این وزن ها صورت بگیرد و با برگزاری انتخابی نفرات بهتری را برای المپیک شناسایی نماییم.

لایق تصریح کرد: با عنایت به اینکه اواخر اردیبهشت سال آینده المپیک را پیش رو داریم باید کار را از همین هم اکنون شروع نماییم و با برگزاری اردوهای مقطعی مانع رها شدن کشتی گیران ناشنوا شویم تا در المپیک حضور موفقی داشته باشیم.

او در آخر پیرامون این پرسش که آیا در المپیک هم هدایت تیم را بر عهده خواهید داشت یا خیر؟ اضافه کرد: تابع تصمیم رئیس انجمن کشتی ناشنوایان و فدراسیون هستم، کار کردن با ناشنوایان تجربه خوبی برای من بود و اگر صلاح بر این باشد که بعنوان سرمربی هدایت تیم را در المپیک هم برعهده بگیرم در خدمت کشتی گیران ناشنوا خواهم بود.1400/04/22
10:18:16
5.0 / 5
933
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد