دفاع شخصی
مهر در گزارشی بررسی كرد؛

آشنایی با رقبای حسینی در المپیك

آشنایی با رقبای حسینی در المپیك

نماینده وزن دوم تکواندو ایران در بازیهای المپیک در حالی سوم مردادماه به مصاف رقبای خود در بازیهای المپیک می رود که با عبور از مسیری سخت، بلیط سفر به توکیو را دریافت کرد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، از زمانی که تکواندو به صورت رسمی وارد بازی های المپیک شد، هر زمان تکواندو ایران نماینده ای در وزن ۶۸- کیلوگرم به این بازی ها اعزام کرد، با دست پر به تهران بازگشت. در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی و ۲۰۰۴ آتن هادی ساعی موفق به کسب یک طلا و یک برنز شد. محمد معتمد هم در المپیک ۲۰۱۲ لندن نشان نقره برگردن آویخت. در بازی های ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۶ ریو هم در این وزن نماینده ای نداشتیم. با این حساب میرهاشم حسینی سومین تکواندوکار ایرانی در ششمین حضور رسمی تکواندو در المپیک، یکی از امیدهای ایران در توکیو بخواه بود.
تکواندوکار ۲۲ ساله میانه ای تیم ملی ایران که مدال های نقره رقابتهای جهانی ۲۰۱۷، ۲ طلا و دو نقره رقابتهای گرندپری، طلای بازی های آسیای و طلای قهرمانی آسیا، دو طلای انفرادی و یک طلای تیمی دانشجویان جهان را در کارنامه دارد، به علت صادر نشدن روادید سفر به انگلستان، حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ را از دست داد تا شانس کسب سهمیه المپیک اش به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. اما شاگرد خلف حسن فلاحی راد از مربیان سازنده میانه ای، با درخشش در رقابتهای گرندپری رم و چیبا و کسب امتیازات با ارزش از رقابتهای گرندپری صوفیه و مرحله نهایی آن در روسیه و همینطور مدال های خوشرنگ از جام فجر، باشگاههای آسیا و یونیورسیاد در نهایت مسافر توکیو شد.
طبق برنامه میرهاشم حسینی سوم مردادماه در روز دوم از رقابتهای تکواندو در بازی های المپیک به مصاف رقبای خود می رود. بر مبنای قرعه ای مطابق با آخرین رنکینگ تکواندوکاران صورت خواهد گرفت، باید دور نخست به مصاف «یو جین هوانگ» از چین تایپه برود. تکواندوکاری ۲۴ ساله که موفق نشد از رنکینگ کسب سهمیه کند، اما از رقابتهای قاره ای مجوز سفر به توکیو را دریافت کرد. این تایوانی طلای المپیک ۲۰۱۴ نوجوانان نانجینگ، نقره بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون، نقره جهانی ۲۰۱۷ موجو، یک نقره و چهار برنز گرندپری، طلا و برنز قهرمانی آُسیا را در کارنامه دارد.
این تکواندوکار چین تایپه ای سابقه ۷ تقابل با ایرانیان را دارد که حاصل آن سه پیروزی و چهار شکست بوده است. امیرمحمد بخشی دو بار، علیرضا علیاری و میرهاشم حسینی هم هر کدام یک مرتبه برابر این رقیب به پیروزی دست یافته اند. هادی تیران ولی پور، ابوالفضل یعقوبی و میرهاشم حسینی یکبار نتیجه را به این رقیب واگذار کرده اند. حسینی باخت ۱۹ بر ۱۷ در گرندپری منچستر را با پیروزی ۶ بر ۳ در کشور خود و گرندپری «تائویان» جبران کرد.

حسینی در صورت برتری در مبارزه نخست، دور دوم و برای صعود به نیمه نهایی باید به دیدار یکی از تکواندوکاران کره جنوبی، مالی یا ازبکستان برود که به احتمال فراوان «لی هون دائه» کره ای ایست. تکواندوکار ۲۹ ساله کره ایها که با رنکینک یک مجوز حضور در المپیک را به دست آورد، یکی از پر مدال ترین های چند سال گذشته تکواندو جهان است، یک نقره و یک برنز المپیک، سه طلا و یک برنز جهان، ۱۲ طلا، سه نقره و دو برنز گرندپری ها، سه طلای بازی های آسیایی و دو طلای قهرمانی آسیا، دو طلا و یک برنز گرنداسلم همچون مدال های مهم این کره ای است.
تکواندوکاران ایران تا کنون ۱۴ بار با «لی هوون دائه» مبارزه کرده اند که حاصل آن ۱۳ باخت و تنها یک پیروزی بوده است. همان یک پیروزی را هم میرهاشم حسینی در فینال رقابتهای گرندپری رم بدست آورد و ۱۳ بر ۱۱ رقیب را شکست داد. حسینی راه پیروزی بر این رقیب کره ای را به خوبی می داند و در توکیو هم انگیزه و توان ثبت دومین شکست برابر او را دارد تا راه رسیدن به کسب مدال را برای خود هموار کند.
در قسمت پایین جدول هم تکواندوکاران ژاپن، بوسنی، اسپانیا و مصر حضور دارند که یکی از آنها در نیمه نهایی به مصاف میرهاشم خواهد رفت. در این بین با وجود حضور «ریکاردو سوزکی» تکواندوکار میزبان، باید شانس اول صعود را به «خاویر پرز» اسپانیایی با رنکینگ چهار بدهیم. ضمن این که نباید از کنار «هوسیک ندزاد» از بوسنی هرزگوین به آسانی گذشت که مبارزات خوبی در رقابتهای قاره ای به نمایش گذاشت.
از آن سوی جدول شانس «بردلی سیندن» از انگلستان، «شوای ژائو» از چین، «جواد آچاب» از بلژیک برای رسیدن به فینال بیشتر از سایر رقباست.
در آخر باید عنوان نماییم که هر چند حذف ۲۰ امتیاز رقابتهای بین المللی لبنان روی جایگاه میرهاشم در رنکینگ تاثیر زیادی داشت و کلاً قرعه او را در مسابقات المپیک تغییر داد. نکته بسیار مهم در مورد میرهاشم حسینی اینکه، او سابقه پیروزی برابر همه مدعیان این وزن را دارد، نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان، تکواندوکاری سخت کوش، پرتلاش، تکنیکی و قدرتمند است که ثابت کرده در چنین شرایطی انگیزه های بالایی برای برتری مقابل هر رقیبی و کسب مدال با ارزشی چون بازی های المپیک را دارد.


منبع:

1400/04/29
22:27:11
5.0 / 5
1057
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد