دفاع شخصی
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

روایت سرمربی تیم ملی تكواندو از رویارویی كیانی با كیمیا علیزاده

روایت سرمربی تیم ملی تكواندو از رویارویی كیانی با كیمیا علیزاده

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان ایران اظهار داشت: با ابتلای تکواندوکار شیلی به کرونا، جدول باید تغییر می کرد ولی کمیته بین المللی المپیک می خواست مسابقه کیمیا علیزاده با ناهید کیانی اجرا شود.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، مهرو کمرانی پس از حذف ناهید کیانی از رقابت های المپیک ۲۰۲۰ با قبول شکست مقابل کیمیا علیزاده اظهار داشت: همه ما امروز روز سختی را پشت سر گذاشتیم. نمی توانم توصیف کنم که امروز بر من چه گذشت. کیمیا از کودکی شاگرد من بود و ناهید کیانی هم با سختی فراوان و پس از برد قهرمان جهان توانسته بود سهمیه المپیک را بگیرد.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان ایران اضافه کرد: این دو با هم دوست بودند و ناهید بواسطه این که کیمیا کاپیتان تیم بوده، به او احترام می گذاشت. این وضعیت کار را در این مسابقه سخت کرده بود. ناهید زحمت زیادی کشیده و دلم می سوزد که این طور فرصت موفقیتش در المپیک از دست رفت. او خیلی خوب تمرین کرده بود و چیزی کم نداشت.
کمرانی افزود: همه ما اینجا هستیم تا فارغ از سیاست از ورزش لذت ببریم اما برای من عجیب است که کمیته بین المللی المپیک چرا این طور برخورد کرد. بنظر می رسد برای مسئولان ورزش دنیا خیلی هم سیاست از ورزش جدا نیست. نمی توانم بطور صد درصد بگویم اما فکر می کنم کمیته بین المللی المپیک می خواست که حتما این دیدار اجرا شود. شعار المپیک این است که سیاست از ورزش جداست و همه مثل یک خانواده کنار هم هستند. اما امروز دیدیم که این اتفاق نیفتاد.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان اشاره کرد: درست است که قرعه کشی مسابقات از قبل انجام شده بود اما باتوجه به ابتلای تکواندوکار شیلی به کرونا، جدول باید تغییر می کرد نه این که ورزشکاری را جایگزین کنند.
کمرانی با اشاره به اتفاقاتی که در گذشته هم افتاده، اشاره نمود و اظهار داشت: نخستین سال است که جدول المپیک با ۱۷ بازیکن شکل می گیرد و این اجحافی است که در حق ما صورت گرفت. این مسائل را که کنار هم می گذارم این احتمال را بیشتر می دهم که IOC می خواست حتما این بازی صورت گیرد و کیمیا مقابل یک ورزشکار از ایران قرار بگیرد.
سرمربی تیم ملی تکواندو درباره شرایط کیمیا هم توضیح داد و اشاره کرد: حتما این مسابقه برای کیمیا هم سخت بود. به خوبی می توانستیم این مساله را از چهره کیمیا حس نماییم. او بنا به دلایلی تصمیم گرفت از ایران مهاجرت کند و حتما خودش نمی خواسته که یکسری از اتفاق ها بیفتد.


منبع:

1400/05/05
23:43:32
5.0 / 5
1027
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد