دفاع شخصی
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

حمیده عباسعلی: هنوز نمی دانم مصدومیتم چقدر است

حمیده عباسعلی: هنوز نمی دانم مصدومیتم چقدر است

ملی پوش کاراته ایران ضمن تشریح مصدومیتی که در بازی های المپیک توکیو برایش پیش آمد، اظهار داشت: هیچکس به اندازه خودم از من توقع مدال نداشت.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، حمیده عباسعلی پس از مسابقه و به خاطر لطمه دیدگی شدید، شرایط صحبت درباره مسابقه اش را نداشت و حالا با گذشت کمتر از یک روز درباره اتفاقاتی که روز شنبه برایش افتاد، حرف می زند. ملی پوش کاراته ایران قبل از هر صحبتی، می گوید: «بعد از مسابقه درد شدیدی داشتم و نمی توانستم صحبت کنم.»
او با اشاره به شرایط مسابقه می گوید: «در روز مسابقه بسیار آماده بودم و از مصدومیت قبلی ام هیچ خبری نبود. حتما در عکس ها دیده اید که قبل از شروع یکی از مسابقاتم، چقدر بالا پریده ام و اگر ورزشکاری مصدومیت داشته باشد، حتما قادر به این کار نیست. من آمده بودم که مدال المپیک را بگیرم و هیچ کسی به اندازه خودم از من توقع مدال نداشت.»
عباسعلی ادامه می دهد: «خیلی خوب می دانستم که کلکسیون مدال هایم فقط مدال المپیک را کم دارد و به همین خاطر در این چند سال اخیر از همه چیز زدم تا مدال المپیک را به مدال هایم اضافه کنم. مصدومیتی که یک سال و چند ماه قبل برای من اتفاق افتاد، مصدومیت ساده ای نبود بدین سبب خیلی تلاش کردم تا بتوانم باردیگر به شرایط مسابقه برگردم و آماده شوم. شما می دانید که چقدر یک سال قبل سخت بود. تمرین در زمانی که با شیوع ویروس کرونا مواجه بودیم و مدام در قرنطینه به سر می بردیم، کار ساده ای نبود. همه اینها را تحمل کردم تا به مدال برسم اما خیلی بد موقع مصدوم شدم. »
او به مسابقه آخر اشاره می کند و می گوید: «هر دوی ما در بازی آخر برد می خواستیم و همین مسئله مسابقه را برایمان حساس تر کرده بود. با این وجود توان بردن این حریف را داشتم اما بد موقع مصدوم شدم. تجربه مصدومیت و مسابقه دادن در این شرایط را داشتم اما آن دفعه در ۷ ثانیه پایانی این صورت گرفت و توانستم بازی را کنترل کنم. این دفعه هم اگر مصدومیتم کمی دیرتر اتفاق می افتاد، در خودم می دیدم که مسابقه را برگردانم. اصلاً تصور نمی کردم که در این مسابقات مصدوم شوم. در اصل هیچ ورزشکاری پیش از مسابقه چنین فکری نمی نماید. من آمده بودم که مدال بگیرم. در آخر بازی می شنیدم که از روی سکوها می گفتند «حمیده ضربه بزن» اما واقعاً توانش را نداشتم. می دانستم که همه دلشان می خواهد من برنده باشم و به خاطر اعتمادی که به من داشتند، این را می گفتند اما در آن لحظات درد خیلی زیادی داشتم.»
ملی پوش کاراته ایران با اعلان اینکه خیلی ها دلشان می خواست من دست پر از این مسابقات برگردم، می گوید: «انرژی مثبت تک تک این افراد را حس می کردم و الان بیشترین ناراحتی ام این است که ناامیدشان کرده ام. بیشتر از خودم برای آنها ناراحتم.»
ملی پوش کاراته ایران ادامه می دهد: «هم من و هم کادر فنی همه تلاشمان را انجام دادیم اما اتفاقی افتاد که قابل پیش بینی نبود. شما دیدید که من کسی را شکست دادم که مدال طلا را به دست آورد. این نشان میدهد که آماده بودم.»
او به سطح مسابقات هم اشاره می کند: «ژاپن هشت ورزشکار به این مسابقات آورده بود که فقط یکی از آنها مدال گرفت. جدی ترین حریف من در این مسابقات ژاپن بود اما دیدیم که او شکست خورد. همه اینها نشان میدهد که سطح رقابت های کاراته در المپیک توکیو تا چه حد بالا بود اما با این وجود من آمده بودم که از این مسابقات مدال بگیرم.»
حمیده عباسعلی در رابطه با مصدومیتش هم می گوید: «بعد از مسابقه به بیمارستان دهکده منتقل شدم. ام. آر. آی انجام شد اما هنوز جواب دقیقی نداده اند. دکتر نوروزی همراهم بوده اند و گفتند که چون پایم ورم دارد، درحال حاضر امکان تشخیص دقیق نیست. باید صبر کنم تا در تهران معاینه شوم و ببینیم چه اتفاقی افتاده است. هم احتمال شکستگی یک استخوان کوچک را داده اند، هم پارگی رباط صلیبی. البته خودم امیدوارم که لطمه دیدگی قبلی نباشد.»

1400/05/17
15:55:55
5.0 / 5
964
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد