دفاع شخصی
اتفاقات عجیب بعد از المپیك؛

عربستانی ها داور فینال سجاد گنج زاده را تهدید به مرگ کردند!

عربستانی ها داور فینال سجاد گنج زاده را تهدید به مرگ کردند!

دفاع شخصی: داور فینال وزن 75+ کاراته المپیک که دیدار نمایندگان عربستان و ایران را قضاوت کرد، آگاهی داد که پس از باخت ورزشکار سعودی، خود و خانواده اش تهدید به مرگ شده اند!به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، فینال وزن ۷۵+ کیلوگرم کاراته المپیک در حالی انجام شد که سجاد گنج زاده و «طارق حامدی» نمایندگان ایران و عربستان با هم روبرو شدند. این مبارزه در صورتیکه به سود نماینده عربستان در جریان بود، در نهایت به سبب ضربه خطرناکی که وی به سر گنج زاده زد، به سود نماینده کشورمان به اتمام رسید. داوران این مسابقه رای به باخت نماینده عربستان دادند تا این کشور نخستین مدال طلای خودرا در المپیک از دست بدهد.
داور وسط این مسابقه «اوگور کوباش» از کشور ترکیه بود که پس از این فینال، با حمله سعودی ها به صفحاتش در شبکه های اجتماعی مواجه گردید.
به گزارش سایت «کوره»، طرفداران عربستان خشم خودرا با هشتگ «داور ترکیه ای» در توییتر به راه انداختند تا کوباش را مجبور به حذف حساب خود در توییتر کنند. این موج موجب شد تا داور ترک تصمیم خودرا برای اخراج حامدی اعلام نماید.

وی اظهار داشت: من بازی فینال را مدیریت کردم. هیچ گاه قبل از این پیام هایی شبیه به آنچه پس از فینال دریافت کردم، نگرفته بودم. تمام شبکه های اجتماعی ام را بسته ام. من داور و موظف به اجرای قانون هستم. این هم تصمیم اکثریت (۲ پزشک و ۵ داور) بود.
با این حال، این پرونده بعد از بازگشت اوگور کوباش به ترکیه بعد از اختتام المپیک، به طرز چشمگیری افزایش یافت تا تأیید شود که حمله به او تا این لحظه متوقف نشده است و تهدید به مرگ برای او و اعضای خانواده اش وجود دارد.
کوباش در این ارتباط اضافه کرد: ما قوانین را اعمال کردیم و قوانین بسیار واضح بود. این ورزشکار (سجاد گنج زاده) بر اثر ضربه ای که دریافت کرد روی زمین افتاد. ما با پزشک تماس گرفتیم و او اظهار داشت که ورزشکار نمی تواند ادامه دهد. ما در یک تصمیم مشترک ورزشکار سعودی را بازنده کردیم.

این داور ترکیه ای اشاره کرد: بااینکه این تصمیم مشترک بود، اما مردم هنوز معتقد بودند که من روی دو پزشک و داورهای دیگر تأثیر گذاشته ام. آنها پست های زیادی را در شبکه های اجتماعی من به اشتراک گذاشتند. من مجبور شدم حساب های خودرا ببندم. آنها وقتی نتوانستند به من برسند، با همسر و فرزندانم تماس گرفتند و آغاز به تهدید آنها به مرگ کردند.
کوباش همین طور درباب پیام های منتسب به وی با مضمون نژادپرستی مقابل عربستانی ها اظهار داشت: مردم مرا به نژادپرستی متهم می کنند و من هیچ گاه در زندگی ام چنین کاری نکرده ام. این توئیت ها جعلی هستند و هیچ ارتباطی با من ندارند. آنها واقعیت ها را جعل کردند. من به هیچ کشوری توهین نکردم. برای من ورزش عشق، صلح و دوستی است.


منبع:

1400/05/24
13:38:15
5.0 / 5
1009
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد